
Тема. Правило ділення суми на число. Задачі на ділення суми на число.
Мета. Вивчити правило ділення суми на число; опрацювати розв'язання задачі двома способами за поданими схемами, складання виразів. Розвивати навички усної лічби та розвивати мовлення дітей. Виховувати любов до математики та працелюбність на уроках.
Обладнання: роздруковані короткі записи до задач, підручник, олівець, лінійка, таблиця табличних випадків ділення, червоні та сині кружечки, фізкульхвилинка, схеми підказки до задачі, магічні квадрати.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку (1хв).
- Добрий день, діти! Мене звати Діана Сергіївна, і сьогодні я проведу у вас урок математики. Перевірте, чи є у вас на партах підручник, лінійка, олівець.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань, умінь і навиків (6хв).
Розгорніть свої зошити, відступіть 4 клітинки вниз від останнього запису та запишіть сьогоднішню дату і класну роботу.
А) Індивідуальне завдання на картках.
Розпочнемо нашу роботу з того, що 6 учнів отримають індивідуальне завдання. Не забудьте вказати своє прізвище на картках. Задачу ви маєте розв'язати за 6 хвилин, поки ваші однокласники працюватимуть зі мною.
Картка з індивідуальним завданням:
Прізвище та ім'я _______________________________________
Задача Оленка купила 3 зошити по 3 грн. за кожного і 2 маркера по 2 грн. за кожного. Яка вартість усієї покупки?
3•3=9(грн.)
2•2=4(грн.)
9+4=13(грн.)
Відповідь: 13 грн. всього заплатила Оленка.
Б) Колективне розв'язування задачі.
А з класом ми розв'яжемо задачу аналогічну до домашньої. Уважно слухайте її. (Читаю задачу за скороченим записом).
Задача
У шкільний спортзал закупили 8 футбольних м'ячів по 60 грн. і 5 волейбольних м'ячів за ціною 48 грн. Яка вартість усієї покупки?
М'ячі |
Кількість |
Ціна |
Вартість |
Футбольні |
8 |
60грн. |
}? |
Волейбольні |
5 |
48грн. |
Скільки футбольних м'ячів придбали і за якою ціною?
Скільки волейбольних м'ячів придбали і за якою ціною?
Яке запитання задачі?
Хто може розв'язати задачу самостійно, склавши вираз, що буде розв'язком даної задачі і я поставлю вам гарну оцінку?
А з рештою, ми розв'яжемо цю задачу.
Чи можемо ми дізнатися скільки грошей заплатили за 8 футбольних м'ячів, якою дією і чому? (множенням, так ми дізнаємось вартість восьми футбольних м'ячів, (60•8)грн.).
Чи можемо ми дізнатись вартість п'яти волейбольних м'ячів, якою дією і чому? (множенням, так ми дізнаємось вартість п'яти волейбольних м'ячів, (48•5)грн..).
А чи можемо ми дізнатися вартість усієї покупки, якою дією і чому? (додаванням, так ми дізнаємось вартість усієї покупки)
Отже, повторимо план розв'язування задачі, а один учень розв'яже на дошці, всі інші записуйте в зошити.
Задача
60•8=240(грн.)
48•5=240(грн.)
240+240=480(грн.)
Відповідь: вартість покупки 480 грн.
Збір карток з індивідуальним завданням і перевірка виразів до самостійно розв'язаної задачі.
Оцінки дізнаєтеся в кінці уроку.
В) Повторимо табличні випадки ділення оскільки вони необхідні на уроці.
Проведемо усний рахунок:
24:4= |
48:8= |
54:6= |
45:5= |
36:6= |
27:3= |
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку (1хв).
Тема нашого уроку: «Правило ділення суми на число. Задачі на ділення суми на число»
Навіщо ми вивчаємо ділення суми на число?( Щоб навчитися розв'язувати приклади з діленням двоцифрового числа на одноцифрове на наступних уроках).
Спробуйте знайти частки цих прикладів, у яких двоцифрове число ділиться на одноцифрове.
-
45:3=
44:2= |
Тому будьте сьогодні дуже уважні.