- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •V. Вивчення нового матеріалу. 1. Розповідь учителя.
- •2. Практична робота
- •3. Фізкультхвилинка.
- •Хід уроку
- •Розповідь учителя.
- •Логічна сторінка. «Для розумників і розумниць». (ст. 11)
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •Viіі. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст13)
- •Хід уроку
- •Viі. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст15)
- •Vііі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст17)
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •Хід уроку
- •VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст19)
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •Хід уроку
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •2. Техніка безпеки.
- •Viі. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст23)
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст25)
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст27)
- •Vіі. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст. 31)
- •Vіі. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок №15
- •Хід уроку
- •VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст. 33)
- •Viіi. Домашнє завдання.
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •2. Розминка.
Урок 14
Тема. Алгоритми з циклами. Програма «Виконавець Садівник»
Мета. 1. Формувати уміння складати алгоритми з циклами;
2. Розвивати пам’ять, логічне мислення, уяву;
3. Виховувати інформаційну культуру.
Обладнання: Комп’ютер, підручник, зошити, програма «Сходинки»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Повторення правил техніки безпеки.
– Пригадайте, що ми повинні зробити перед початком роботи на комп’ютері.
(Відповіді дітей)
переконатися у відсутності видимих ушкоджень робочого місця;
сісти так, щоб лінія погляду приходилася в центр екрана, щоб не нахиляючись користуватися клавіатурою і сприймати передану на екран монітора інформацію;
розмістити на столі зошит, навчальний посібник і інші предмети так, щоб вони не заважали роботі на комп’ютері.
Починати роботу тільки за указівкою викладача «Приступити до роботи».
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Пригадайте, що таке цикл.
Як виконавець виконує циклічний алгоритм?
Який алгоритм називається лінійним? З розгалуження?
Чим відрізняються вищеназвані алгоритми один від одного?
(Відповіді дітей)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Робота за підручником, ст. 30
– Давайте разом знайдемо відмінності між поданими алгоритмами? (Цикл з післяумовою, цикл з передумовою).
Практична робота
Виконання завдань №2,3 робочого зошита
Фізкультхвилинка.
Для того, щоб правильно виконати вправи, потрібно обробити інформацію. Погляньте на картинку. Присядьте стільки раз, скільки зображено грибочків. Зірвіть стільки яблук з дерева, скільки їх на малюнку. (Піднімаючись на носочки). Підстрибнемо стільки раз, скільки у нас зайчиків. Плеснемо в долоні стільки раз, скільки квіточок.
V. Робота з програмою «Садівник».
Садівник, як і Восьминіжка, вміє перевіряти умову. Якщо кількість саджанців, які треба посадити, невідома, можна використати в алгоритмі команду циклу з перевіркою умови:
П
овтори
….
поки є саджанці
Завдання. Склади алгоритм для Садівника, виконавши який, він посадить усі саджанці. Щоб переконатися, що твій алгоритм правильний, натисни кнопку Параметри, зміни кількість саджанців і виконай алгоритм ще раз.
Релаксаційна пауза.
Закрийте очі на 5 – 10 секунд. Розслабте м’язи очей, розкрийте їх на такий же час. Повторіть вправу 3 – 4 рази. Спрямовуючи погляд вперед, умовно напишіть очима слово «інформація». Покліпайте кілька разів очима, не напружуючи м’язи очей.
VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст. 31)
Vіі. Узагальнення вивченого матеріалу.
- Що таке цикл?
- За допомогою яких команд створюються цикли для Садівника?
Vііі. Підсумок уроку.
Що цікаво було для вас на уроці?
Що нового ми дізналися про властивість інформації?
Де ми можемо використати ці знання?
ІХ. Домашнє завдання.
Підручник с. 30-31.
Робочий зошит. Урок 14(№1,4)
Урок №15
Тема. Істинні та хибні висловлення. Програма «Виконавець Кенгуру».
Мета. 1.Сформувати поняття істинних та хибних висловлень.
2. Відпрацювати вміння складати цикли за допомогою виконавця Кенгуру.
3. Розвивати пам’ять, уяву, логічне мислення.
Обладнання: програма «Сходинки», підручник, робочий зошит, комп’ютер.
