Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8027_конспекти 4 клас І семестр.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
553.98 Кб
Скачать

4 клас (1 година на тиждень)

№ уроку

Тема уроку

Дата

1

Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма «Поштовий голуб. Україна»

2

Комп'ютерна мережа Інтернет. Програма «Поштовий голуб. Європа».

3

Всесвітня павутина. Програма «Internet Explorer».

4

Можливості Інтернету. Робота з програмою «Internet Explorer».

5

Пошук в Інтернеті. Програма «Internet Explorer».

6

Електронна пошта. Надсилання та одержання листів. Програма «Internet Explorer»

7

Алгоритми (повторення). Робота з електронною поштою

8

Алгоритми. Робота з виконавцями. Програма «Виконавець Кенгуру»

9

Лінійні алгоритми. Блок-схеми лінійних алгоритмів. Програма «Виконавець Кенгуру»

10

Алгоритми в математиці. Блок-схеми лінійних алгоритмів. Програма «Виконавець Восьминіжка»

11

Розгалуження. Блок-схеми алгоритмів з розгалуженням. Програма «Виконавець Восьминіжка»

12

Алгоритми з розгалуженнями. Програма «Виконавець Восьминіжка»

13

Цикли. Блок-схеми алгоритмів з циклами. Програма «Виконавець Садівник».

14

Алгоритми з циклами. Програма «Виконавець Садівник»

15

Істинні та хибні висловлення. Програма «Виконавець Кенгуру».

16

Підсумковий урок за І семестр

17

Заперечення висловлень. Програма «Виконавець Кенгуру»

18

Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Логічне слідування. Програма «Виконавець Восьминіжка».

19

Диски і файли. Програма «Мій комп'ютер».

20

Файли та папки. Програма Word Pad.

21

Тест про текст та його редагування в текстовому редакторі. Завантаження тексту з диска. Програма «WordPad»

22

Повторення і нові прийоми форматування і редагування текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad.

23

Текстовий редактор WordPad. Запис документа на диск.

24

Введення і форматування віршованих текстів. Текстовий редактор WordPad.

25

Введення і форматування прозових текстів. Текст-переклад. Текстовий редактор WordPad.

26

Робота з деформованим текстом. Копіювання і переміщення фрагментів тексту.

27

Музичні можливості комп'ютера. Робота з музичним редактором.

28

Звуки і ноти. Робота з музичним редактором.

29

Музичні інструменти. Робота з музичним редактором.

30

Музичні професії. Робота з музичним редактором.

31

Музичні можливості комп'ютера. Стандартні програвачі мелодій.

32

Музичні можливості комп'ютера. Стандартний програвач мелодій Windows Media.

33

Узагальнюючий урок. Ми не прощаємось.

34

Узагальнюючий урок. Підсумковий урок за рік. Ми не прощаємось.

Урок 1

Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма «Поштовий голуб. Україна»

Мета.

  1. Закріпити знання правил техніки безпеки при роботі з комп’ютером та правил поведінки в комп’ютерному класі, формувати потребу в розумовій роботі, інтелектуальній та творчій активності.

  2. Розвивати просторову уяву, логічне мислення, уміння аналізувати послідовність, увагу, спостережливість.

  3. Виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, культуру мовлення, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки, інтерес до вивчення предмета.

Обладнання. Персональні комп’ютери, програма «Поштовий голуб. Україна».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Добрий день, в добрий час,

Радий, діти, бачить вас.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

У комп’ютерному класі

Правила слід пам’ятати

І старанно працювати,

Щоб знання хороші мати.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Актуалізація опорних знань

Вчитель:

– Перш ніж сісти за комп’ютери, нам слід пригадати всі правила безпечної роботи та поведінки в кабінеті інформатики.

ІІІ. Робота над темою уроку

  1. Перегляд слайдів «Як поводитись з комп’ютером» (1-2 кл).

2. Робота з підручником. (с.4)

Опрацювання статті «Ми знову в комп'ютерному класі».

3. Гра «Закінчи речення»:

  • Заходити у кабінет інформатики потрібно… (спокійно, не поспішаючи)

  • Їсти, пити… (не можна)

  • При роботі з комп’ютером руки повинні бути… (сухими, чистими)

  • Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера)

  • Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)

4. Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили.

5. Практична робота.

Виконання завдань №1 і №4 робочого зошита

6. Практична робота на комп’ютері.

Вчитель:

А зараз пограємо у гру «Поштовий голуб. Україна». Перед тобою карта України. На ній позначено міста. Поштовий голуб тримає лист, на якому написана адреса – назва міста. Знайди на карті це місто й допоможи голубові доставити лист за адресою. Для цього підведи вказівник до назви потрібного міста і клацни ліву кнопку миші.

Учні під керівництвом учителя працюють за комп’ютерами.

7. Фізкультхвилинка.

Вправи для очей.

8. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць», с. 5

  1. Розгадай кросворд (назви річок України).

  2. Відгадай ребуси.

ІV. Підсумок уроку.

Вчитель:

  • Пам’ятайте, що ви маєте добре знати і точно виконувати вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків, берегти техніку. Ви відповідаєте за стан робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування.

  • Діти, чи сподобавсь вам сьогоднішній урок?

V. Домашнє завдання

Підручник: ст. 4-5

Робочий зошит: Урок 1(№2,3)

Урок 2

Тема. Комп'ютерна мережа Інтернет. Програма «Поштовий голуб. Європа».

Мета. 1 .Закріплення знань про правила безпечної роботи з комп'ютером в інформативному класі.

2. Познайомити із способами з'єднання комп'ютерів.

3. Ознайомити з поняттями «комп'ютерна мережа», «локальна і глобальна мережа».

4. Пояснити призначення модему.

5. Розвивати пам'ять та логічне мислення.

6. Виховувати комп'ютерну грамотність у дітей.

Тип уроку. Урок пояснення нових знань.

Обладнання. ПК, «Сходинки до інформатики 3-4 клас», гра «Поштовий голуб. Європа».

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

Гарно й зручно ми сідаєм,

Про комп’ютер все вивчаєм.

Нашу пам'ять ми включаєм –

Нові знання здобуваєм.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення правил техніки безпеки.

- Згадайте ,які правила безпечної роботи в інформаційному класі та за комп'ютером вивчили на минулому уроці?

2. Підведення підсумків роботи.

- Запис правил на дошці, доповнення їх з практичним показом.

III. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми познайомимося з призначенням і можливостями мережі Інтернет, видами мереж та пристроями для роботи в Інтернеті. Продовжимо допомагати поштовому голубові доставляти листи.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда.

- Діти, давайте уявимо, що ми маємо друзів на різних континентах нашої планети. Що потрібно для того, щоб спілкуватися з ними кожен день? (Потрібні: писати листи, телефон, комп'ютер.)

2. Робота за підручником (ст.6)

- Опрацювання статті «Комп'ютерна мережа».

3. Практична робота.

Виконання завдань №1 і №5 робочого зошита

4. Фізкультхвилинка

Ми берізки і кленці,

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм ряди,

Виправляємо гілки.

Ледь зіп’явшись з корінців,

Дістаєм до промінців.

Наші ніжки-пагінці

Хиляться на вітерці

Вправо, вліво. І весь сад

Нахиливсь вперед-назад.

5. Практична робота на комп’ютері.

Вчитель:

А зараз пограємо у гру «Поштовий голуб. Європа». Перед тобою карта Європи. На ній позначено міста. Поштовий голуб тримає лист, на якому написана адреса – назва країни. Знайди на карті цю країну й допоможи голубові доставити лист за адресою. Для цього підведи вказівник до назви потрібної країни і клацни ліву кнопку миші.

Учні під керівництвом учителя працюють за комп’ютерами.

6. Фізкультхвилинка.

Вправи для очей.

7. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць», с. 7

  1. Кольорові прапорці.

  2. Стільці.

8. Фізкультхвилинка.

Раз-підняти руки вгору,

Два-нагнулися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

Три, чотири-рівно стати,

Будем знову починати.

Нахилилися вперед, назад,

Вправо, вліво - щоб нічого е боліло.

V. Узагальнення знань учнів.

- Молодці! Всі плідно попрацювали в поштовому центрі.

- Чи всі листи доставили адресатам?

VI. Підсумок уроку.

  • Що сподобалось на уроці?

  • Що видалося важким?

  • Де будете застосовувати отримані знання?

VIІ. Домашнє завдання

Підручник: ст. 6-7

Робочий зошит: Урок 2(№2-4)

Урок 3

Тема. Всесвітня павутина. Програма «Internet Explorer».

Мета: 1. Ознайомити учнів з поняттями «веб-сайт», «веб-сторінка», дати уявлення про веб-оглядачі та їх функції.

  1. Закріпити знання про комп'ютерні мережі.

  2. Розширювати кругозір, просторові уявлення, вміння орієнтуватися в глобальній мережі.

  3. Розвивати практичні навички роботи на комп'ютері.

  4. Виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерного обладнання.

Обладнання: ПК; підручник; програма «Internet Explorer».