Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспекти Трудове ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
400.95 Кб
Скачать

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Щоб робота в нас кипіла, працювати будем як? Швидко! Дружно! Вміло!

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слухання вірша "Ялинка".

Ось ялинка зелененька,

ні велика, ні маленька.

Ми прикрасимо її,

заспіваємо пісні.

В. Паронова ( на дошці великий малюнок ялинки.)

  • Ось таку красиву ялинку ми будемо сьогодні прикрашати.

  • Але спочатку відгадайте загадку.

Зірка сніжно-біла на рукав мені залетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води.

(Сніжинка.)

— Отже, ви будете прикрашати ялинку сніжинками-витинанками. А майстер Паперопластик стежитиме за виконанням завдання, даватиме вам поради.

IV. Розгляд зразків виробу.

Розгляньте зразки сніжинок-витинанок.

— Які вам більше до вподоби?

V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 87).

  1. Візьміть папір квадратної форми, складіть його навпіл по ді­агоналі.

  1. Утворений трикутник ще раз складіть навпіл.

  2. Повторіть ще двічі попередню операцію. Відріжте зайвий кут.

  1. На утвореній фігурі простим олівцем нанесіть контури май­бутньої витинанки.

  1. Вирізуйте, повертаючи папір, а не ножиці.

  2. Розгорніть утворену сніжинку.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інстру­ментів.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

— Паперопластик нагадує вам правила роботи з ножицями та клеєм.

— Працюйте так, щоб не нашкодити собі і товаришеві.

VIII. Самостійна робота учнів.

IX. Фізкультхвилинка.

Вище руки підніміть і спокійно опустіть, розведіть їх в сторони. Сплесніть, діти, кілька раз й за роботу — все гаразд.

X. Продовження самостійної роботи.

— Наклеювати витинанки потрібно охайно. Спочатку вирізану сніжинку треба добре вирівняти. Потім акуратно приклеїти на нашу ялинку.

XI. Оцінювання виробів. Наклеювання сніжинок на ялинку.

XII. Підсумок уроку.

  • Чи сподобалося вам виготовляти витинанки?

  • Чого нового навчилися?

  • Знайдіть на малюнку (підручник, с. 90) однакові сніжинки.

  • У вільну хвилину пофантазуйте, придумайте візерунки само­стійно і виріжте цікаві сніжинки.

XIII. Прибирання робочих місць.

УРОК _______ Дата _________

Тема. Симетричне вирізування. Виготовлення стрічкової витинанки "Хоровод ялинок".

Мета. Закріпити навички роботи з папером. Розвивати точність, акуратність. Ознайомити учнів з поняттям симетрії. Навчити виготовляти стрічкову витинанку. Виховувати самостійність.

Матеріали та інструменти. Кольоровий папір, картон-основа, клей, ножиці, пензлик, олівець, шаблон, зразок виробу, підручник (с. 69).

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Знов всміхнулась спозаранку наша гарна витинанка.

Кличе діток на урок витинати ялинок хоровод.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Розповідь вчителя.

  • У природі існують рослини симетричної форми.

  • Розгляньте листки дерев. Учитель демонструє листки дерев.

Уявну лінію, яка проходить посередині листка і ділить його на однакові частини, називають віссю симетрії. Частини, розміщені відносно осі, називають симетричними.

Природа наділила комах і птахів крилами симетричної форми відносно осі — тулуба, інакше вони не могли б літати.

Демонстрування малюнків метеликів, птахів.

— Майстер Паперопластик хоче відкрити вам секрети симетрич­ного вирізування і навчити вас виготовляти стрічкову витинанку.

  • Для симетричного вирізування папір складають удвоє або в кілька разів.

  • Віссю в папері буде лінія згину.

  • На темному тлі варто вирізувати світлий візерунок, на світлому — темний.

  • Витинанки можна робити різної форми. Для цього беруть папір потрібного розміру.

2. Відгадування загадки.

В неї гарні, пишні віти

і колючок не злічити.

Не байдужа до прикрас,

на свята спішить до нас. (Ялинка.)

  • Отже, сьогодні ви будете виготовляти витинанку "Хоровод ялинок".

  • А чи знаєте ви, що таке хоровод? Які хороводи вам відомі?