Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспекти Трудове ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
400.95 Кб
Скачать

УРОК _____ Дата _______

Тема. Згинання і складання паперу. Виготовлення жабки-пострибушки.

Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів із виготовленням ігра­шок у техніці оригамі. Навчити їх способом перегинання і складання паперу виготовляти жабку-стрибунку. Розвивати уяву, образне мислення, навички самостійної роботи. Виховувати самостійність, охайність

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

— Діти, послухайте загадку, вона підкаже вам, про яку тваринку ми сьогодні поговоримо.

У зеленому жакеті

галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак,

а не риба і не рак.

Вистромля булькаті очі

і співає: "Кум-квак!" (Жаба.)

  • Як ви думаєте, жаби корисні чи шкідливі тварини?

  • Героями яких казок є ця тваринка?

IV. Розгляд зразка виробу.

— Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти жабку-стрибунку способом оригамі.

Вчитель демонструє зразок.

А шо таке оригамі? (Складання паперового аркуша).

V. Технологія виготовлення виробу.

— Для виготовлення жабки потрібно взяти квадратний аркуш паперу. Пригадайте, як на попередньому уроці ми робили паперовий квадрат.

Учень демонструє послідовність виготовлення квадрата із паперу.

  • Візьміть аркуш білого паперу, з якого будете робити жабку, і виготовіть з нього квадрат.

  • А тепер уважно слухайте і спостерігайте, як я буду створювати жабку. Намагайтеся запам'ятати послідовність виконання роботи.

Вчитель демонструє послідовність виготовлення жабки з коменту­ванням та опорою на технологічну картку.

  • Квадратний аркуш перегніть по діагоналях, але не залишайте складеним (а). Використовуючи лінії згину, складіть бічні сторони всередину (б). Тоді загніть знизу вверх ріжки (в), які мають посере­дині зійтися. Зігнуті трикутнички перегніть наполовину ще раз (г).

Переверніть саморобку на зворотний бік і перегніть від краю до середини два рази (д, є). Щоб іграшка при натискуванні підстри­бувала, треба ще два рази перегнути її біля лапок, приблизно на сантиметровій відстані від краю та лінії згину (є, ж).

— Якщо натиснути на іграшку в місці верхнього згину вказівним пальцем (з), то вона здійснить стрибок.

VI. Планування наступних трудових дій. Закріплення нового матеріалу.

— Розгляньте картку у посібнику і уявно складіть таку жабку.

VII. Повторення правил техніки безпеки і гігієни праці.

VIII. Самостійна робота учнів.

Школярі самостійно працюють, користуючись технологічною карт­кою. Вчитель надає окремим учням необхідну допомогу.

Фізкультхвилинка.

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Час прийшов відпочивать.

Руки вгору, руки вниз.

Покрутись та зупинись.

А тепер всі руки в боки і як жабки: скоки-скоки!

Раз — присіли, два — всі встали.

Знов як жабки поскакали!

Раз, два, три, чотири, п'ять! Треба знову працювать.

IX. Продовження самостійної роботи.

Після закінчення роботи учні розмальовують іграшку і випробовують, чи стрибає їхня жабка.

X. Оцінювання виробів та відбір їх на виставку.

— А зараз позмагаємось, чия жабка якнайдалі і найшвидше стрибне.

Діти по двоє виходять до підготовленого для гри стола і змага­ються між собою. Вчитель разом з учнями оцінює вироби.

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

Жабка-стрибунка

УРОК ______ Дата ________

Тема. Витинанка як вид народних ремесел України. Виготовлення серветки-витинанки.

Мета. Ознайомити учнів з витинанкою як видом народних реме­сел України, технікою виготовлення витинанок. Навчити школярів робити серветку-витинанку. Розвивати уяву, твор­чі здібності. Виховувати бережливе ставлення до традицій українського народу.

Матеріали та інструменти. Кольоровий папір, ножиці, олівець, зразок виробу, підручник (с. 82-82)