
- •План-конспект уроку з художньої культури
- •Тема 3. Мистецтво Відродження. Творчість та життя Леонардо да Вінчі.
- •Тема 5. Видатні живописці Іспанії
- •1.Організаційний момент
- •2.Актуалізація опорних знань
- •3.Вивчення нового матеріалу
- •4.Практичне завдання
- •5.Підсумок уроку
- •6.Домашнє завдання
- •Тема 9. Росія.
- •Хід уроку
- •Орг. Момент.
- •Оголошення теми та мети уроку.
- •Мотивація навчальної діяльності.
- •Актуалізація опорних знань.
- •Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
План-конспект уроку з художньої культури
Розділ І. Візуальні мистецтва
Тема 3. Мистецтво Відродження. Творчість та життя Леонардо да Вінчі.
Мета: ознайомити учнів з термінами «відродження», епоха Відродження в Італії; ознайомити з художньої спадщиною та життєвим шляхом Леонардо да Вінчі; вчити аналізувати художні твори; розвивати художньо-образне мислення, світогляд; виховувати любов до мистецтва.
Оснащення уроку:
Зоровий ряд: портрети митців італійського Відродження, ілюстрації «Таємна вечеря» та «Джаконда».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: урок-бесіда про мистецтво.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань.
Слово вчителя:
Який період в мистецтві Італії називають «золотим сторіччям»? (Високе Відродження);
З іменами яких людей він асоціюється? (Леонардо да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело, Тиціан);
Які твори цих митців ви знаєте? («Джоконда», «Таємна вечеря», «Афінська школа», «Сиктінська Мадонна» тощо).
Оголошення теми заняття
Учитель проголошує тему і мету уроку.
Вивчення нового матеріалу.
Сьогоднішнє заняття присвячено «Золотому сторіччю» італьянського мистецтва – часу свободи в мистецтві.
Живописці Високого Відродження
Завдання 1. Підпишіть портрети митців Відродження:
2. 3. 4.
володіють всіма прийомами зображення – «гострим малюнком», відкриваючім красу тіла людини, колоритом передаючім в роботах повітря, тіні, світло. Закони перспективи метці опрацьовують без ускладнень. Тіла на полотнах динамічні і відкриті душею. Рух стає більш сильнішим, хвилювання – більш глибшими та пристрасними. Світ людини пронизує світ природи і навпаки, вони стають єдині і складають безмежний Всесвіт. Подолання статики, гармонія, робота розуму. На ці і ще дуже багато питань шукав відповіді Леонардо да Вінчі.
Питання до учнів
Будь ласка, скажіть мені, на рубежі яких сторіч працював Леонардо да Вінчі? (на рубежі XV-XVIст.);
Хто з майстрів: Мікеланджело, Рафаель чи Леонардо заклав основу Високого Відродження? (Леонардо);
Історичний матеріал
Леонардо да Вінчі (1452 – 1519) в перекладі ім’я художника звучить як Леонардо з Вінчі. Да дісно великий майстер народився 15 квітня 1452 року в маленькому місті Вінчі. З раннього дитинства він робив перші кроки до творчості. І вже в 15 років Леонардо їде з батьком П”єро(відомий нотаріус) до Флоренції, де його приймає на навчання до своєї майстерні Андреа Верроккіо. Його майстерня була центром творчих пошуків. Тут вивчали перспективу, оптику, анатомічне зображення людини.
У 1472 році Леонардо починає самостійну діяльність і вступає до товариства Святого Луки. В своїх перших роботах двадцятирічний Леонардо досягнув виразності завдяки анатомічним дослідам.
У 1492 році Людовіко Моро доручає своєму придворному архітекторові Браманте перетворити монастир Санта-Марія Деллє на фамільний мавзолей. І у 1495 році Леонардо отримав замовлення на написання «Таємної вечері» у трапезній монастиря на стіні.
Коли майстер працював над фрескою, до монастирської трапезної приїздили відвідувачі, щоб спостерігати за його роботою. « Таємна вечеря» стала відомою відразу ж після створення. Тут простір зображений Леонардо продовжує реальний архітектурний простір. Ця робота символізувала встановлення таїнства Євхаристії – святого причастя. У ранніх зразках живопису Іуду не виділяли. В епоху Відродження його зображували без німба і з іншого боку стола. У «таємній вечері» Леонардо кожен з апостолів – це неповторний характер. Спеціалісти вважають, що Леонардо працював у трапезній монастиря у змішаній техніці – яєчної темпери та олії по гіпсовому ґрунту, схожому на той, що він використовував у своїх роботах.
Протягом 4 років Леонардо писав портрет флорентійки – Мони Лізи, дружини купця Франческо ді Бартоломео дель Джокондо(1505).
Цей портрет чарує глядачів вже п’ять століть. Погляд Джоконди розумний і проникливий – неначе стежить за нами. Від її обличчя неможна відвести очей. Цей образ типовий для епохи Відродження. Вона зберігається в Луврі (Париж, Франція). Леонардо да Вінчі уособлює ідеал універсальної людини епохи Відродження. Вивчення реальность земних явищ він присвятив усе своє життя.
Підсумок уроку.
Розділ І. Візуальні мистецтва