
- •З педагогічної практики у Луцькій зош і-ііі ст №11 колегіум
- •IV. Актуалізація опорних знань
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •1. Унікальність і своєрідність органічного світу Австралії
- •2. Природні зони
- •3. Зміна природи материка людиною
- •4) Заповідні території Австралії
- •VI. Закріплення знань
- •VII. Підсумок уроку
- •VIII. Рефлексія
- •Хід заходу:
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Географічний факультет
Оцінка за захист
практики______
ЗВІТ
З педагогічної практики у Луцькій зош і-ііі ст №11 колегіум
Підготував студент 4 курсу денної форми навчання спеціальності «Географія» («Економічна та соціальна географія») освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» Басовець Андрій Юрійович
Керівник практики
зі школи: Крижанівська М.Є.
Керівник практики від вузу:
Потапова А.Г
2014 р.
Мета уроку:
поновити поняття «природна зона», «ендеміки», «релікти», «заповідник», «національний парк», формувати систему знань про особливості ґрунтово-рослинного покриву і тваринного світу, при¬родні зони Австралії, вплив людини на природу материка;
сприяти розумінню розміщення природних зон на материку, своєрідності органічного світу;
розвивати практичні вміння працювати з тематичними картами атласу, різноманітними джерелами географічних знань;
виховувати цікавість до природи планети.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Гра «Так чи ні»
Австралія – найпосушливіший материк.
Більша частина території Австралії розташова¬на в помірному кліматичному поясі.
Більша частина опадів випадає на західному узбережжі Австралії.
Більшість річок Австралії мають льодовикове живлення.
Внутрішні води розміщені рівномірно по території материка.
В Австралії нараховують значну кількість озер.
Посередині Австралію перетинає Південний тропік.
В Австралії існує проблема водопостачання.
Основні постійні вітри, які впливають на територію Австралії,– південно-східні пасати.
Західні вітри приносять на острів Нова Зеландія і південну частину Тасманії опади.
Холодна Західноавстралійська течія і висо¬кий атмосферний тиск, також значна про¬тяжність території вздовж Південного тропі¬ка веде до формування пустель.
Кріки – пересохлі річища в пустелі.
Кліматичне лото
Поєднати назви кліматичних поясів з основни¬ми кліматичними показниками запропонованого поясу.
t°л +28 °C ЕПМ більше 1000 мм. t3 +24 °C ТПМ |
Субекваторіальний кліматичний пояс |
t°л +32 °C ЕПМ менше 200 мм. T3 +16 °C ТПМ 100-1500 мм. |
Тропічний кліматичний пояс |
t°л +24 °C ТПМ більше 200 мм. T3 +24 °C ППМ понад 1500 мм 500-600 мм |
Субтропічний кліматичний пояс |
t°л +16 °C ППМ більше t3 +8 °C понад 1000 мм. |
Помірний кліматичний пояс |
Прийом «Ти мені – я тобі»
Які області виділяються в тропічному кліматичному поясі? Чим вони відрізняються між собою?
Які області виділяються в субтропічному кліматичному поясі? Чим вони відрізняються між собою?
Прийом «Дивуй»
Як змінився б клімат Австралії, якби Великий Вододільний хребет був розташований на заході, а не на сході материка?
Як змінився б клімат Австралії, якби посередині її перетинав не Південний тропік, а паралель 50° пд. ш.?
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Учитель. Із кожним уроком Австралійський континент поступово відкриває вам свої таємниці:
особливості клімату та річок материка безпосередньо пов'язані з його географічним положенням у Південній півкулі;
особливості рельєфу пов'язані із геологічною історією розвитку материка.
Але для європейців, що вперше побачили невідомих тварин та рослини в Австралії, дуже довго лишалися незрозумілими причини їхньої незвичайності. Спробуйте пояснити таку майже казкову своєрідність органічного світу материка.