- •Чарівна подорож країною мистецтва
- •Розділ і «Крок за кроком» Особливості уроків художньо – естетичного циклу в початковій школі
- •Форми організації практичної діяльності на уроках художньо – естетичного циклу
- •Методи навчальної діяльності і стимулювання творчої уяви
- •Розділ іі
- •Нетрадиційні техніки виконання малюнка
- •Нестандартні форми проведення уроків образотворчого мистецтва в початковій школі
- •Урок - подорож з використанням нетрадиційних технік виконання малюнка - крейдою Тема: Малювання композиції «Володарі зими»
- •Конспект уроку з використанням нетрадиційних технік виконання – пакет поліетиленовий, гуаш та створенням казкової ситуації Тема: Малювання композиції «Осінній вернісаж»
- •V Вивчення нового матеріалу
- •V Творча робота
- •Vі Підсумок уроку
- •Тема :«Веселі чоловічки»
- •Vі Творча робота
- •V Виставка дитячих робіт
- •Vі Підсумок уроку
- •Використання інформаційних технологій у початковій школі на уроках образотворчого мистецтва
- •Конспект уроку з образотворчого мистецтва з використанням інформаційних технологій та нестандартних технік малювання Тема: Композиція «Умка»
- •V Вивчення нового матеріалу
- •Vі Творча робота
- •Vіі Оцінювання . Виставка дитячих робіт
- •Vііі Підсумок уроку
- •Конспект заняття з гурткової роботи з використанням інформаційних технологій
- •Хід заняття
- •V Творча робота
- •Vі Підведення підсумків
- •Висновки
- •Рекомендації
- •Література
- •Додаток
- •Рецензія
V Творча робота
Під час роботи вчитель надає консультації, допомагає. Наголошує на техніці безпеки.
Vі Підсумок уроку
(Кожна з груп на дошці демонструє свою роботу. Кріпимо на магнітну дошку за схемою)
Слово вчителя
Ось і зробили ми чарівну квітку для дівчинки Валі, яка не змогла побачити її. Та не одну а декілька. Отримали величезне панно лісової галявини.
Урок вийшов справді чарівний тому що ми навчилися робити не просту аплікацію, а аплікацію виконану методом точкування. Нагадайте будь ласка етапи виконання роботи.
Рефлексія
Пропоную наостанок перевірити ваш настрій. Кому було цікаво працювати – покажіть веселе обличчя, кому ні – відповідно, сумні, а хто не може вибрати ні веселий настрій ні сумний – оберіть середній варіант.
Тема :«Веселі чоловічки»
Мета: познайомити з жанром образотворчого мистецтва «портрет», навчити малювати обличчя людини, познайомити з новою формою роботи – зображення за допомогою коктельної трубочки, вчити помічати основні відмінні риси обличчя людини,
Розвивати спостережливість, акуратність, вміння працювати з фарбами,
Виховувати цікавість до образотворчого мистецтва, естетичний смак, почуття кольору.
Тип уроку: формування вмінь і навичок
Обладнання: зоровий ряд – дитячі роботи. Шаблони для роботи.
Художні матеріали - гелева ручка, альбом, олівець, акварельні фарби, коктельна трубочка.
Форми роботи: індивідуальна творча робота .
Методи і прийоми: бесіда, підготовчі вправи, гра «Мікрофон»
Техніка виконання: графічний малюнок з доопрацюванням фарбами.
Міжпредметний зв'язок : розвиток зв’язного мовлення
Очікуваний результат: творча робота виконана в графічній техніці із доопрацюванням фарбою
Клас: 1
Тривалість уроку : 35 хв.
Структура
-
№
Назва етапу уроку
Час
Методи і прийоми
Організаційний момент
1 хв.
Мотивація навчальної діяльності
8 хв.
Слухання вірша, аналіз
Оголошення теми і завдань уроку
1 хв.
Вивчення нового матеріалу
5хв.
Розповідь.
Педагогічний малюнок
Підготовчі вправи,
Фізкультхвилинка
1 хв.
Творча робота
14 хв.
Індивідуальна творча робота
Оцінювання . Виставка дитячих робіт
3 хв.
Гра «Мікрофон»
Підсумок
1 хв.
Хід заняття
І Організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Слухання і аналіз змісту вірша
Друг
Твій друг тобі віддасть усе, і навіть квиток на карусель, І цвях, і ґудзик, й літак Та ні за що, а просто так.
- Діти, про що цей вірш? У кого із вас є друг? Хто він? Як ви дружите? - Вірно, діти, друг - це той, хто завжди прийде на допомогу, хто любить тебе, захищає. Про це нам розкажуть двоє друзів: (двоє дітлахів по черзі декламують віршик)
Якщо в мене є цукерка - Півцукерки другу дам. Якщо груша є у мене Значить грушу пополам. ...Я признаюсь вам відверто, Що боюся злющих псів. Тільки раз на мого друга Пес кудлатий налетів. Мав він зуби, як у вовка Знай підстрибує, гаса. Та не думаючи довго, Кинувсь я на того пса. Його вдарив раз і в друге Не боявся я тоді. Бо хіба ж покинеш друга, Якщо друг твій у біді! Подруги Рано вранці з-за дрібнички Посварились дві сестрички: Не читай моєї книжки Не бери ведмедя Тішки Віддай мій олівець, Що поламаний кінець, І шматок старої стрічки, І лялькові черевички. В мій куточок не ходи, Ми у сварці назавжди. Посідали по кутах, І надулись глянуть страх. А надворі дощ і вітер, Дуже сумно так сидіти. Де не глянеш скрізь краплинки, Навіть просвіту нема. ... Що за гра на самоті І ляльки якісь не ті! Забувши всі дрібнички, Помирилися сестрички. (М. Пригара)
Про що віршик? А чи є у нас в класі такі діти?
Протягом свого життя людина має багато друзів. А починаєте ви товаришувати ще з дитячого садочка і з кожним роком у вас стає все більше і більше товаришів. Хто з вас хоче розказати про свого друга?
ІІІ Оголошення теми і завдань уроку
Як ви вже здогадались на сьогоднішньому уроці мова піде про товаришів. І ми спробуємо намалювати портрети своїх улюблених друзів за допомогою незвичних нам матеріалів – селевої ручки та коктельної трубочки з акварельною фарбою.
ІV Вивчення нового матеріалу
Слово вчителя
Багато художників зображують людей. Картина на якій зображено людину називається портрет. Ось наприклад репродукція картини Яблонської «Ранок», де зображена дівчинка. Що вона робить? Чи , наприклад, відома картина Сєрова «Дівчинка з персиками»
(Розгляд і аналіз картин)
Ось і ми спробуємо намалювати портрет. Але спрощений , наприклад ось такий ( показ малюнків), такого веселого чоловічка, хай він буде вашим добрим та надійним товаришем, добрий та красивий на такий як інші.
Обличчя цих веселих чоловічків намальоване гелевою ручкою, а волосся – фарбами та коктельною трубочкою
Аналіз різного за формою обличчя. ( До дошки визивається два учня і порівнюється форма обличчя, розріз очей, ніс, ніс і т.п)
Педагогічний малюнок із детальним зображенням
Робота зі схемою
Підготовчі вправи
– зображення обличчя
– розфарбовування, робота із коктельною трубочкою (шаблон)
