- •Чарівна подорож країною мистецтва
- •Розділ і «Крок за кроком» Особливості уроків художньо – естетичного циклу в початковій школі
- •Форми організації практичної діяльності на уроках художньо – естетичного циклу
- •Методи навчальної діяльності і стимулювання творчої уяви
- •Розділ іі
- •Нетрадиційні техніки виконання малюнка
- •Нестандартні форми проведення уроків образотворчого мистецтва в початковій школі
- •Урок - подорож з використанням нетрадиційних технік виконання малюнка - крейдою Тема: Малювання композиції «Володарі зими»
- •Конспект уроку з використанням нетрадиційних технік виконання – пакет поліетиленовий, гуаш та створенням казкової ситуації Тема: Малювання композиції «Осінній вернісаж»
- •V Вивчення нового матеріалу
- •V Творча робота
- •Vі Підсумок уроку
- •Тема :«Веселі чоловічки»
- •Vі Творча робота
- •V Виставка дитячих робіт
- •Vі Підсумок уроку
- •Використання інформаційних технологій у початковій школі на уроках образотворчого мистецтва
- •Конспект уроку з образотворчого мистецтва з використанням інформаційних технологій та нестандартних технік малювання Тема: Композиція «Умка»
- •V Вивчення нового матеріалу
- •Vі Творча робота
- •Vіі Оцінювання . Виставка дитячих робіт
- •Vііі Підсумок уроку
- •Конспект заняття з гурткової роботи з використанням інформаційних технологій
- •Хід заняття
- •V Творча робота
- •Vі Підведення підсумків
- •Висновки
- •Рекомендації
- •Література
- •Додаток
- •Рецензія
V Вивчення нового матеріалу
Для малювання композиції нам знадобиться: олівець, фарби, пензлик, мисочка, поліетиленовий пакет, пензлик.
Демонстрація і аналіз малюнка
Я
кі
кольори притаманні осені. (жовтий,
помаранчевий, червоний, коричневий)Діти всі кольори притаманні сонечку. Правда? А сонечко дає нам тепло, тому
Кольори , які ближче до сонця – червоний , жовтий, помаранчевий називають теплими.
Педагогічний малюнок + схема зображення
Інструктаж
Підготовчі вправи ( змішування кольорів )
Готуємо фарбу, змішуємо кольори, використовуючи теплі відтінки. Варто дітям пояснити основні кольори , а вони самі дійдуть до висновку про похідні під час змішування.
Спочатку наносимо малюнок олівцем на аркуші паперу,
Наносимо відбиток на папір за допомогою пакета
Пензликом домальовуємо стовбур
V Фізкультхвилинка
VI Творча робота
Під час виконання вчитель надає індивідуальні консультації.
VII Виставка дитячих робіт
Гра «Купець» ( одному учневі з класу пропонується вибрати найкращі роботи – картини , проаналізувати їх)
VIII Підсумок
1.Слово вчителя
Ось які гарні і чудові картини може побачити наш інопланетянин, вони повністю розкриють красу і неповторність нашої осені.
Рефлексія
Попрацювали ми дуже добре. Пропоную наостанок перевірити ваш настрій. Кому було цікаво працювати – покажіть веселе обличчя, кому ні – відповідно, сумні, а хто не може вибрати ні веселий настрій ні сумний – оберіть середній варіант.
Урок картинна галерея ( створення колективного панно) з використанням нестандартних технік (точкування) та інтерактивних методів навчання
Тема: Створення колективного панно до казки «Чарівна квітка». Сюжетно - тематична аплікація у поєднанні з малюнком
Мета: продовжувати знайомити з новими видами аплікації ( точкування), розкрити поняття «сюжетно – тематична аплікація», вчити працювати ножицями,
Розвивати дрібну моторику руки, окомір, комунікативність, толерантність, почуття «плеча», акуратність
Виховувати позитивне ставлення до образотворчого мистецтва
Тип уроку: формування вмінь і навичок
Вид навчального заняття: урок – колективна робота
Обладнання: зоровий ряд – дитячі роботи.
Художні матеріали - кольоровий папір, альбом, олівець,фарби.
Форми роботи: парна творча робота .
Методи і прийоми: бесіда, робота в парах, «мозковий штурм», виконання колективного панно
Техніка виконання: точкування на кольоровому папері.
Міжпредметний зв'язок : розвиток зв’язного мовлення
Очікуваний результат: творча робота виконана в техніці точкування із доопрацюванням фарбою
Клас: 2
Тривалість уроку : 40 хв.
Структура уроку:
-
№
Назва етапу уроку
Час
Методи і прийоми
Організаційний момент
1 хв.
Мотивація навчальної діяльності
8 хв.
Слухання казки, аналіз, створення казкової ситуації
Оголошення теми і завдань уроку
1 хв.
Вивчення нового матеріалу
5хв.
Розповідь.
Педагогічний малюнок
Підготовчі вправи, розподіл на пари, «мозковий штурм»
Фізкультхвилинка
1 хв.
Творча робота
14 хв.
Робота в парах
Оцінювання . Виставка дитячих робіт
3 хв.
Підсумок
1 хв.
Хід заняття
І Організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
Діти, я пропоную вам здійснити віртуальну подорож у чарівну казку. І побути не лише учнями другого класу, а справжніми художниками і фантазерами.
Ну що готові? Тоді у путь…
Ознайомлення з казковою ситуацією.
Пам’ятайте ми з вами чарівники, порушувати казкової чарівності ми не можемо, ми можемо лише спостерігати і допомагати.
… Іде Валя по лісові, кожній гарній квітці вклоняється. Уже чималий букет назбирала. Квіти хоч не показні, зате духмяні – усі лісові пахощі в них. А сонце все нижче і нижче до обрію хилиться, скоро й день кінчиться, час додому вертатися. Коли глядь, а край лісу, у посадці, ще одна квітка красується. Два широких листочка, мов широкі зелені долоньки, обхопили високе стебельце з білою китичкою дрібненьких квіточок. Нахилилася до неї дівчинка:
Пхи. Ти зовсім не пахнеш. І не розпустилась, як слід. Навіщо мені така? Ось коли по – справжньому розквітнеш, наберешся лісових пахощів, тоді я тебе візьму.
Добре, приходь пізніше до мене, - відповіла квітка. Чуєш. Пізніше. Тоді і дізнаєшся, як я пахну. А даремно не ображай.
Прийшла дівчинка наступного дня до квітки. А та й не хоче розпускатись. І красу свою пелюстками пригорнула, наче сховала від людського ока.
Хіба я рано прийшла? – зітхнула дівчинка.
Рано – рано. Пізніше треба. Тоді я розкрию свої пелюстки і запахну на весь ліс.
Гаразд, почекаю ще трохи, - зітхнула дівчинка.
С того дня почала ходити дівчинка до квітки кожного дня, а та й не думає розкривати свої пелюстки.
І довго ти дражнитимешся? – якось запитала її дівчинка.
Квітка хитнула широкими листочками, сонно звела білу китичку.
Я ж тобі кажу, пізніше приходь.
Он яка ти, - невдоволено буркнула дівчинка. – Що ж почекаю ще трохи.
Прийшла до неї дівчинка зранку, а та вже засихати почала.
Як тобі не соромно обманювати, любо квіточко?
Я тебе не обманювала.
А хіба не ти мені говорила : «Приходь пізніше? » Я чекала, я приходила.
Ти приходила до мене вдень, коли я сплю. А я прокидаюся і розкриваю свої пелюстки і пахну вночі
Дівчинка засумувала, що так і не побачить як розквітне квітка.
Бесіда за змістом казки
Про що казка? Які головні герої? Що сталося з дівчинкою? Діти , а ми можемо допомогти дівчинці? Ми ж вами чарівники.
ІІІ Оголошення теми і завдань уроку
На уроці ми зробимо чарівну квітку для дівчинки із чарівного лісу і причому у незвичній для вас техніці – точкування. А зробимо ми чарівну картину – панно лісової галявини. Працювати будемо в парах.
ІV Вивчення нового матеріалу
Демонстрація роботи
«Мозковий штурм»
Як можна зробити таку роботу, коли головними матеріалами є : клей, папір кольоровий, олівець, фарби, ножиці.
Ви зрозуміли що це аплікація. Що таке аплікація? За допомогою чого можна зробити аплікацію? Чим ця аплікація відрізняється від тих , які ви виконували раніше?
Аплікація на якій зображено один предмет називаються тематичною, аплікація на якій зображено сюжет називається – сюжетно – тематичною . Таку аплікацію ми сьогодні і зробимо.
Розподіл на групи (пари)
Інструктаж з техніки безпеки при роботі з ножицями, клеєм.
Інструктаж з виконання роботи.
Кожна пара повинна виконати свій шматок роботи: перша і друга пара роблять квітку із метеликами, домальовують траву. Третя група – хмаринку, четверта – сонечко.
Інструктаж за схемою та детальним поясненням вчителя.
Кольоровий папір розрізається на квадратики розміром 4*4, кожен із квадратиків одягається на олівець і закручується, квадратики повинні відповідати кольору і задуму вашого малюнку. Коли таких елементів стане вдосталь таким же способом – точкуванням, наносимо клей і приклеюємо до аркушу.
Схема роботи
Задумані елементи домальовуємо фарбою.
І
ІІІ група |
І
І V група |

група
І
група