Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
досвід.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
33.32 Mб
Скачать

Конспект уроку з використанням нетрадиційних технік виконання – пакет поліетиленовий, гуаш та створенням казкової ситуації Тема: Малювання композиції «Осінній вернісаж»

Мета: навчити дітей працювати з фарбами, дати поняття про змішування кольорів,теплі кольори ,навчити робити найпростіший начерк

Розвивати вміння працювати з фарбами, охайність, спостережливість,

Виховувати інтерес до образотворчого мистецтва, любов до навколишнього середовища

Тип уроку: засвоєння нових знань

Техніка виконання : живопис

Обладнання: для вчителя – малюнок «Осінній вернісаж», виконаний у даній техніці, малюнок інопланетянина.

художні матеріали – фарби, альбом, простий олівець, гумка, склянка з водою, пензлик, мисочка, поліетиленовий пакет.

Літературний ряд: загадки, вірш про осінь

Очікувані результати: малюнок осіннього пейзажу виконаний у живописі, розташований на листі А4

Форми роботи: індивідуальна творча робота .

Методи і прийоми: бесіда, розгадування загадок, слухання і аналіз вірша, тренувальні вправи, розповідь, педагогічний малюнок.

Міжпредметні зв’язки: Я і Україна (природознавство), розвиток мовлення

Клас: 1

Тривалість уроку : 35 хв.

Назва етапу уроку

Час

Методи і прийоми

Організаційний момент

1 хв.

Мотивація навчальної діяльності

5 хв.

Підготовча бесіда з слуханням і аналізом вірша, розгадування загадок

Актуалізація опорних знань

1 хв.

Бесіда з елементами казкової ситуації

Оголошення теми і завдань уроку

1 хв.

Вивчення нового матеріалу

10 хв.

Розповідь.

Педагогічний малюнок

Підготовчі вправи по змішуванню кольорів. Інструктаж

Фізкультхвилинка

1 хв.

Творча робота

15 хв.

Робота із схемою

Виставка дитячих робіт

3 - 4 хв.

Гра «Купець»

Підсумок

1 хв.

Хід заняття

І Організація класу

ІІ Мотивація навчальної діяльності

  1. Розгадування загадок

  • Голі поля, мокне земля,

Дощ поливає, коли це буває? ( восени)

  • Невидимка ходить гаєм,

Всі дерева роздягає ( осінь)

  1. Бесіда

  • Чи любите ви осінь?

  • Аякже, - скажуть одні,

За що її любити? – заперечать інші

  1. Створення казкової ситуації

  • Та наша історія розпочалася саме восени. Отож зупинимось, та поглянемо на цю пору року новими очима, наче вперше. Так вперше побачив вперше жовто-зелену осінь гість з іншої планети – інопланетянин.

(Демонстрація малюнка інопланетянина)

  • Ви знаєте хто це? Послухайте, як він побачив осінь нашої планети і дуже здивувався.

… Знайшов мурашка гарну бадилину,

Везе – везе, везе – везе

І так, і сяк, і вгору, і в долину!-

Така важка, ніяк не доповзе.

Прийшла на поміч різна комашня,

Ще й коника гукнули стрибунця,

З дня, 3 ночі царство мурашине

Рубало бідну бадилину на дровця.

ІІІ Актуалізація опорних знань

  1. Робота над змістом вірша

– Діти, що побачив інопланетянин? А як ви бачите осінь? Що б ви намалювали інопланетянину, щоб показати всю красу цієї пори року. Які предмети осені ви б показали? Якими б фарбами зобразили?

ІV Оголошення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми навчимося малювати осінь. Зобразимо композицію «Осінній вернісаж» і не просто , а за допомогою поліетиленового пакету