- •Чарівна подорож країною мистецтва
- •Розділ і «Крок за кроком» Особливості уроків художньо – естетичного циклу в початковій школі
- •Форми організації практичної діяльності на уроках художньо – естетичного циклу
- •Методи навчальної діяльності і стимулювання творчої уяви
- •Розділ іі
- •Нетрадиційні техніки виконання малюнка
- •Нестандартні форми проведення уроків образотворчого мистецтва в початковій школі
- •Урок - подорож з використанням нетрадиційних технік виконання малюнка - крейдою Тема: Малювання композиції «Володарі зими»
- •Конспект уроку з використанням нетрадиційних технік виконання – пакет поліетиленовий, гуаш та створенням казкової ситуації Тема: Малювання композиції «Осінній вернісаж»
- •V Вивчення нового матеріалу
- •V Творча робота
- •Vі Підсумок уроку
- •Тема :«Веселі чоловічки»
- •Vі Творча робота
- •V Виставка дитячих робіт
- •Vі Підсумок уроку
- •Використання інформаційних технологій у початковій школі на уроках образотворчого мистецтва
- •Конспект уроку з образотворчого мистецтва з використанням інформаційних технологій та нестандартних технік малювання Тема: Композиція «Умка»
- •V Вивчення нового матеріалу
- •Vі Творча робота
- •Vіі Оцінювання . Виставка дитячих робіт
- •Vііі Підсумок уроку
- •Конспект заняття з гурткової роботи з використанням інформаційних технологій
- •Хід заняття
- •V Творча робота
- •Vі Підведення підсумків
- •Висновки
- •Рекомендації
- •Література
- •Додаток
- •Рецензія
Урок - подорож з використанням нетрадиційних технік виконання малюнка - крейдою Тема: Малювання композиції «Володарі зими»
Мета: навчити малювати тварин – пінгвінів, дати основи зображення тварин будь – якої форми ,дати поняття про анімалістичний жанр образотворчого мистецтва, познайомити із життям жителів Північного полюса, навчити розміщувати малюнок на аркуші паперу, користуватися фарбами; вміти змішувати кольори,
Розвивати охайність, спостережливість, творчі здібності, естетичне почуття та образне мислення.
Виховувати любов до природи, мистецтва.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Техніка виконання : живопис
Обладнання: малюнки пінгвінів,білого ведмедя, моржа, схема зображення тварини – для вчителя;
художні матеріали – фарби, альбом, простий олівець, гумка, склянка з водою, пензлик.
Очікувані результати: малюнок пінгвіна виконаний у живописі, розташований на листі А4
Форми роботи: індивідуальна творча робота .
Методи і прийоми:бесіда з елементами казкової ситуації, тренувальні вправи, розповідь, педагогічний малюнок.
Міжпредметні зв’язки: Я і Україна (природознавство), розвиток мовлення
Клас: 1
Тривалість уроку : 40 хв.
-
№
Назва етапу уроку
Час
Методи і прийоми
Організаційний момент
1 хв.
Мотивація навчальної діяльності
5 хв.
Підготовча бесіда з елементами казкової ситуації
Оголошення теми і завдань уроку
1 хв.
Вивчення нового матеріалу
10 хв.
Розповідь.
Педагогічний малюнок
Підготовчі вправи
Фізкультхвилинка
1 хв.
Творча робота
15 хв.
Робота із схемою
Виставка дитячих робіт
3 - 4 хв.
Гра «Купець»
Підсумок
1 хв.
Хід заняття
І Організація класу
ІІ Мотивація навчальної діяльності
Бесіда з елементами казкової ситуації
Я отримала листа від свого друга, який любить спостерігати за природою звуть його Віні Пух. Ось його світлина. ( демонстрація малюнка Віні Пуха). Послухайте що він мені написав:
«Одного разу прокинувся я зранку і помітив, що щось за вікном змінилося. Подивився уважно за вікно, бачу – навкруги все біле , начебто прикрите ватою. Це сніг! Я відчинив вікно і на мене повіяла холодом, з неба падали сніжинки, закриваючи ліс чарівним покривалом білого чуда. Згадався мені мій брат – білий ведмідь, який мешкає на Північному полюс і щодня бачить там таку красу. Цікаво як він там мешкає, хто його друзі і , взагалі, як вони там живуть?»
Діти пропоную вам допомогти моєму другові і написати листа, де розповісти як живуть «володарі зими» ,і хто ними є. Ви згодні ?
Настала зима. На вулиці холодно і ми змушені добре одягатися.
Які зміни відбулися ще в природі з приходом зими?
Зняли своє вбрання дерева, квіти і траві сховалися під товстим шаром снігу. Це все зима!
Дні стали короткими: вранці коли ми ще прокидаємось, за вікном темно. Небо затягнуте хмарами, сонце майже не виглядає із – за них. Взимку рідко зустрінеш в лісі тварин, вони всі ховаються у своїх нірках. Земля скрипить під ногами від страшного морозу. А є такі тварини , які більшість часу проводять в зимових умовах. Як вигадаєте де живуть ці тварини? Назвіть їх?
ІІІ Оголошення теми і завдань уроку
На сьогоднішньому уроці ми навчимося малювати «володарів зими», тих тварин , які не пристосовані жити в наших умовах. Вони люблять купатися в холодній воді і ласувати рибою , це – пінгвіни.
ІV Викладання нового матеріалу
Розповідь.
Тож пропоную здійснити віртуальну подорож до Північного полюса – місця на Землі, де завжди холодно. Тож закрийте очі, уявіть, ми з вами в літаку. Затягніть паски безпеки і рушаймо в путь. Ось вже гул моторів. Відкривайте очі – прилетіли.
О
зирніться
навкруги – всюди лежить сніг, дме вітер,
сонця не видно. Дуже холодно. А ось і
брати нашого друга Віні Пуха, тільки
вони білі.
( По ходу розповіді на дошку вивішуються малюнки тварин)
Білий ведмідь – це найбільша хижа тварина, і не дивлячись на великі розміри та враження що він неповороткий, він на суші швидкий та спритний, а у воді гарно плаває. Сила білих ведмедиків справді казкова вони можуть витягнути на берег тушку моржа, яка важить , близько, півтони.
М
оржі
– найкрупніші ластоногі тварини. У цих
тварин товста шкіра – 3 – 4 см, а жирова
тканина складає 10 см. Моржі погано
бачать, але досить
добре відчувають запахи.
І
,
звичайно, не обійдеться без улюбленців
малечі та справжніх «володарів зими»
- пінгвінів.
Антарктида, місце де живуть пінгвіни, покрите кригою. Пінгвінам дуже важко знайти їжу, вони змушені шукати здобич у морі. Ось чому вони гарно плавають і вміють чудово пірнати на величезну глибину, до 250 метрів. Лапи і хвіст у них працюють, як кермо автомобіля, а плавники , як пропелери. Харчуються пінгвіни, як ви здогадалися рибою. Малюнок , де намальовані тварини називається анімалістичний, від англійського слова в перекладі - тварини.
Демонстрація малюнка.
Педагогічний малюнок із використанням схеми.
Підготовчі вправи ( малювання на маленькому листку пінгвіна за схемою)
V. Фізкультхвилинка
VI Творча робота
Під час виконання вчитель надає індивідуальні консультації.
VII Виставка дитячих робіт
Гра «Купець» ( одному учневі з класу пропонується вибрати найкращі роботи – картини , проаналізувати їх, для передачі Віні Пухові в дар від нашого класу)
VIII Підсумок
Слово вчителя
Пора повертатися додому. Діти робота зроблена, світлина «володаря зими» - пінгвіна зроблена, що мені написати у листі? Що розповісти про мешканців Північного полюса?
Сідаємо у літак, закріпляємо паси безпеки, ось шум моторів.
Загальна оцінка уроку.
