Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
urok_O_P_Shudri.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
131.58 Кб
Скачать

Клас 6

Учитель: Шудря Олександр Петрович

Тема. Малювання композиції „Журавлина осінь”.

Мета уроку: навчити поєднувати техніку паперової пластики з живописом, застосовувати закони лінійної та повітряної перспек­тив; ознайомити з роботами художників пейзажистів. Закріпити знання про пейзаж, навички роботи в техніці паперової пластики. Формувати навички створення пейзажу; вчити техніки лесування, заповнення великих площин з вкрапленням різних відтінків. Розвивати образне й асоціативне мислення учнів, вміння поєднувати художню і дизайнерську роботу та працювати в парах. Ви­ховувати здатність сприймати й розуміти красу природи рідного краю.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: живописні техніки, паперопластика.

Обладнання: для вчителя — комп’ютер, мультимедійний проектор, комп’ютерна презентація з музикою П.І. Чайковського, А Вівальді, репродукціями картин І.Левітана, І.Шишкіна, С.Жуковського,

В. Полєнова. Технологічні картки виготов­лення лелеки, зразок готової роботи, заготовка для виконання робо­ти в парах; лелека, виготовлений в техніці паперопластики, для учнів папір заданого формату, пензлі, акварельні фарби, склянка з водою, ножиці, клей, папір для тренувальних вправ.

Хід уроку

І. Організаційний момент

(Учитель входить до класу з осіннім букетом.)

ІІ. Актуалізація знань

Слайд№1 Вступне слово вчителя.

Нас оточує цікавий і різнокольоровий світ. Він приваблює і зачаровує своєю красою. Дехто оспівує його у віршах, когось він надихає на створення музики, а художники відображують його на своїх полотнах. Коли ви приходите на урок образотворчого мистецтва ви теж маєте змогу трішечки побути художниками. А що ми сьогодні будемо малювати, ви дізнаєтесь розв’язавши кросворд.

п

а

п

і

р

п

о

р

т

р

е

т

о

л

і

й

н

а

е

с

к

і

з

а

к

в

а

р

е

л

ь

ж

и

в

о

п

и

с

1. Його стали використовувати в XIV столітті. Раніше він мав шорстку­вату поверхню, був жовтого, коричневого і блакитного кольорів. Зараз він білий. (Папір).

2. Як називається зображення певної конкретної людини або групи людей? (Портрет)

3. Як називаються фарби, які використовують художники при роботі на холсті? (Олійні)

4. Попередній начерк до твору. Може бути виконаний у будь-якій техніці. У процесі роботи над картиною художник створює їх декілька. (Ескіз).

5. Яка фарба накладається на папір прозорим шаром? Назва її походить від латинського слова й у перекладі означає «вода». (Акварель).

6. Вид образотворчого мистецтва, основним виражальним засобом якого є колір.(Живопис)

Слайд№2

-Зображення природи у творах образотворчого мистецтва називається пейзаж. А художників, що малюють природу, відповідно називають пейзажистами. Багато художників зображували природу в своїх творах.

Слайд№3,4,5,6.

(Слайд-шоу з демонстрацією картин Івана Шишкіна «Зима», Станіслава Жуковського «Весняний бурхливий струмок», Ісаака Левітана «Літо», Василя Полєнова«Осінь в Абрамцеві».)

ІІІ. . Мотивація навчальної діяльності.

Слайд№7 ( показати 4 пейзажі з різними порами року одночасно на одному слайді)

  • Що спільного в цих картинах?

  • А чим вони відрізняються?

(Зображені різні пори року)

- За допомогою яких засобів художники показали пори року? (кольорів)

- Отже, ми з вами сьогодні будемо малювати пейзаж. А яку пору року ми будемо малювати - допоможе дізнатися група " Спостережливі ".

1.Гостя наступна прийшла – Фарби з собою несла. В неї роботи чимало – Золотом ліс фарбувала, Сонечко вниз опустила, І павутинки пустила.

2.Коли вона загляне в сад, Наллється соком виноград, І пізні яблука ранет Солодкі стануть, наче мед. Як помандрує по гаях З чарівним пензлем у руках, - Все розмалює на путі, Берізки стануть золоті! І ми її уклінно просим: - Заходь у гості, щедра …

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]