Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Информатика - ВЗ - Брейн Ринг.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
36.96 Кб
Скачать

11

Міністерство освіти і науки України

Глухівський державний педагогічний університет

імені Олександра Довженка

Кафедра інноваційних освітніх технологій та профорієнтології

Виховний захід-гра

Брейн-ринг”

Студентки 70-53 ті групи

факультету технологічної і професійної освіти

Якімец І.М.

Вчитель інформатики:

Скіданова А.М.

Методист:

Толмачов В.С..

Глухів – 2013

Тема: "Брейн-ринг"

Мета: вдосконалити і закріпити знання учнів з вивчених тем на уроках інформатики, математики та фізики; сформувати навички систематизації раніше вивченого навчального матеріалу та вміння швидко знаходити відповідь на поставлену задачу; виховувати культуру праці, любов до справи, бажання впізнати свої інтелектуальні можливості: розвивати кмітливість, винахідливість, пам’ять, логічне мислення.

Задачі: Надання можливості учасникам в цікавій ігровій формі перевірити свої знання, позмагатися з уч­нями; заохочення школярів до розширення та поглиб­лення знань з різних галузей наук; розвиток в учнів творчої ак­тивності.

Устаткування: секундомір.

Форма проведення: інтелектуально-розвиваюча гра.

Захід проводився в 10-11 класах

Етапи підготовки і проведення виховного заходу:

  1. Етап – вибір мети. Мета даного заходу підібрана таким чином, щоб дати і перевірити знання учнів, але крім основної мети існує ще й інша – розважальна.

  2. Етап – планування виховного заходу. На цьому етапі йде підбір питань, місця і часу проведення. Підбір подарунків (покупаємо “Почесні грамоти”).

  3. Етап – організація діяльності учнів. Учнів раніше повідомляють про проведення заходу.

  4. Етап – проведення заходу.

  5. Етап – підведення підсумків. Після заходу обговорення з метою виявлення успіхів та невдач.

План проведення

В грі беруть участь дві команди по 5 осіб, які форму­ються з гуртківців одного або різних гуртків. Кожна з ко­манд вибирає собі назву.

Обирається журі (3 члена), яке оцінює відповіді, підраховує очки, визначає та нагороджує команду-переможця.

План заходу:

I.Організаційна частина.

II.Проведення конкурсів:

І-й гейм. Лінивому не розгадати, кмітливому на роздуми - секунди.

ІІ-й гейм. "Реставрація".

ІІІ-й гейм. Літературний.

ІV-й гейм. Бліц-гейм "Обганялки".

V-й гейм. Продемонструвати блок-схеми до алгоритмів.

III.Заключна частина.

1.Підведення підсумків.

2.Нагородження переможців.

І. Організаційна частина.

Вступне слово.

Любі друзі!

Розпочинаємо "Брейн-ринг" з інформатики, математики і а фізики, в якому беруть участь команди з учнів 10-11 класів.

Жодна школа не може випустити спеціаліста високої кваліфікації. Спеціалістом робить його власна діяльність. Треба лише, щоб він умів учитися, учитися все життя. Школа прищеплює учням культуру, любов до справи. Кожний школяр повинен опанувати основи знань, критично їх засвоїти. Він повинен уміти знаходити знання яких не вистачає, знати, де їх можна знайти і як ними скористатися, адже “мудрим ніхто не вродився, а навчився”, “навчити можна лише того, хто хоче вчитися”.

Ми впевнені, що серед вас є майбутні лауреати найпрестижніших світових відзнак.

Ведучий.

- А зараз проведемо жеребкування.

Проводиться жеребкування команд, вибір капітанів, після чого команди займають свої місця (під час жеребкування - музична пауза). Представляються команди.

Ведучий.

Чому саме цих учнів ви обрали своїми капітанами? Капітани представляють свої команди, девізи команд.

1.Капітани команд описують членів команди. (З бали.)

2.Показують рекламу команд, тобто представляють свою візитну карту

(5 балів)

Гра проходитиме так: команда, яка готова відповісти на питання вмикає лампу (лампи стоять на столах кожної команди).

Судді надають слово й один з членів команди відповідає. Якщо відповідь правильна, то цій команді присуджується 1 бал. Якщо ні, то відповідає член іншої команди або допомагають болільники (теж поділені на команди А і В).

Ведучий представляє журі, головних суддів і ведучих.