Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
435.93 Кб
Скачать

VI. Закріплення знань

Робота з підручником

Виконати :

№ 386, №407

Vіі. Підсумок

Отже подорож завершилася. Всі молодці, гарно попрацювали.

Vііі. Домашнє завдання.

Опрацювати п.13

Виконати №387 №406

*Скласти кросворд, із ключовим словом Трикутник

8 Клас. Алгебра Тема: Степінь з цілим показником і його властивості

Мета:

навчальна: продовжувати формування вмінь застосовувати властивості степеня з цілим від'ємним показником у стандартних та дещо змінених ситуаціях;

розвиваюча: розширення світогляду учнів;

виховна: виховувати інтерес до предмету.

Тип уроку: формування знань, умінь та навичок.

Обладнання: проектор, картки-«вітаміни» із завданням; магніти; роздатковий матеріал для домашнього завдання.

Література: Алгебра: підручник для 8 класу загальноосвіт. навч. закл. / Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. – Харків: Гімназія, 2008.

Хід уроку

Епіграф до уроку:

Чим більше я знаю, тим більше вмію.

І. Організаційний етап

Вчитель вітається з учнями перевіряє їх готовність.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Розшифрувавши математичне кодування і вико­навши піднесення до степеня, ви дізнаєтеся рік народження французького лікаря та математика XV ст.

1

4

4

5

У 1445 році народився великий математик Ніколя Шюке, який уперше ввів степені з від'ємними та нульовими показниками. А пізніше Ісаак Ньютон став застосовувати їх систе­матично. У одному з листів у 1676 р. Ньютон указу­вав: «Як алгебраїсти замість аа, ааа і т. д., пишуть і т.д., так і я замість пишу …»

  1. Подайте у вигляді степеня:

.

  1. Обчисліть:

.

  1. На минулому уроці ми розглянули властивості степеня з цілим показником. На конкретних прикладах згадаємо їх.

Потрібно усно виконати завдання і сформулювати відповідну властивість.

Iіі. Формування знань, умінь та навичок

Подивимося, як застосовуються ці властивості на при­кладах.

1. Виконання усних вправ

Подайте вираз у вигляді степеня або добутку сте­пенів:

2. Виконання письмових вправ

1) На дошці «вітаміни» з прикладами. Ваше завдання: спростити вираз і дізнатися, які вітаміни най­більше необхідні в щоденному раціоні людини:

Учні спрощують вирази, знаходять відповідь і, перевертаючи «вітамін» зворотною стороною, знаходять відповідну літеру.

А

В6

С

D

Е

Довідка про вітаміни

Вітамін А: необхідний для нормального росту й роз­витку стану шкіри й імунітету; дефіцит цього вітамі­ну приводить до курячої сліпоти, ризику появи зло­якісних пухлин.

Вітамін С: відповідає за імунітет, цілісність стінок судин.

Вітамін Д: дефіцит вітаміну веде до зниження міц­ності кісткової тканини.

Вітамін Е: необхідний для нормального статевого розвитку дівчат та хлопців.

Вітамін В6: підтримує нормальний стан слизистих та шкіри.

2) Подайте вираз у вигляді степеня й дізнайтеся, в яких продуктах міститься найбільша кількість вітамінів:

Хліб

Печінка

М'ясо

Сир

Молоко

Овочі

3) Знайдіть значення виразу:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]