
- •5 Клас. Математика Тема:Многокутник та його периметр. Рівні фігури
- •Хід уроку
- •IV. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.
- •VII. Домашнє завдання
- •6 Клас. Математика Тема: Цілі числа. Раціональні числа
- •Iiі. Актуалізація опорних знань
- •IV. Узагальнення і систематизація знань учнів
- •Раціональні числа
- •V. Відпрацювання навичок
- •V I. Домашнє завдання
- •7 Клас. Алгебра
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Закріплення матеріалу. Вироблення вмінь
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •7 Клас. Геометрія Тема: Види трикутників, рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки.
- •Хід уроку.
- •IV. Формулювання теми уроку
- •VI. Закріплення знань
- •Vіі. Підсумок
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •8 Клас. Алгебра Тема: Степінь з цілим показником і його властивості
- •Хід уроку
- •Iіі. Формування знань, умінь та навичок
- •2. Виконання письмових вправ
- •VI. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •8 Клас. Геометрія Тема: Поняття площі многокутника. Основні властивості площ. Площа прямокутника.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •VI. Актуалізація опорних знань
- •V. Засвоєння знань
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •9 Клас. Алгебра Тема: Функції. Властивості функції: нулі функції, проміжки знакосталості, зростання і спадання функції.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Формулювання мети і завдань уроку.
- •V. Закріплення знань
- •Vі. Закріплення знань
- •Viі. Підсумки уроку
- •Viіi. Домашнє завдання
- •9 Клас. Геометрія Тема: Симетрія відносно прямої
- •Хід уроку
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •10 Клас. Алгебра Рівень стандарту Тема: Функції, їхні властивості та графіки.
- •Література: Шкіль м.І., Слєпкань з.І., Дубинчук о.С. Алгебра і початки аналізу. 10 клас для загальноосвіт. Навч. Закл. Рівень стандарту. - к.: Зодіак-еко, 2006. — 272 с. Хід уроку:
- •1. «Графічний диктант».
- •2. Робота в мікрогрупах.
- •IV. Повідомлення домашнього завдання.
- •V. Підбиття підсумків уроку.
- •Рівень академічний Тема: Властивості і графіки основних видів функцій
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення та систематизація знань
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •Vі. Домашнє завдання
- •Профільний рівень Тема: Способи задання функцій. Графік функції.
- •Хід уроку
- •Vі. Удосконалення вмінь та навичок учнів
- •Vіі. Підбиття підсумків уроку
- •Vііі. Домашнє завдання
- •10 Клас. Геометрія Рівень стандарту Тема: Розміщення двох площин у просторі. Паралельні площини. Ознака паралельності площин.
- •Хід уроку
- •II. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу
- •III. Домашнє завдання
- •§ 34; Задачі №98, 104, 113, 136, 148.
- •IV. Підведення підсумку уроку
- •Академічний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
- •Хід уроку
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Профільний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
- •Хід уроку
- •V. Закріплення знань, умінь та навичок
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
VII. Підсумки уроку
Контрольні запитання
1. Що називається розв’язком рівняння з двома змінними? Чи є пара (2; 1) розв’язком рівнянь:
;
;
;
?
2. Які рівняння з двома змінними називають рівносильними? Наведіть приклад.
3. Що таке графік рівняння з двома змінними?
VIII. Домашнє завдання
§24.№ 977,979, 984(а,г), 985(б), 991, 995.
7 Клас. Геометрія Тема: Види трикутників, рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки.
Мета:
навчальна: ознайомити з видами трикутників, їх властивостями, ознайомити з історією розвитку поняття «трикутника» та розглянути використання властивостей трикутників в житті; закріпити основні поняття теми «Трикутники»;
розвивальна: розвивати самостійність, творчу і пізнавальну активність учнів
виховна: виховувати увагу, активність.
Тип уроку: урок-подорож .
Обладнання: презентація по темі «Види трикутників», уявна ракета, теоретичний матеріал, вислови відомих людей, макети заготовки із зображенням видів трикутників, презентація «Трикутник у побуті».
Література: Геометрія: підручник для 7 класу загальноосвіт. навч. закл. / Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. – Харків: Гімназія, 2008.
На дошці:
Безмежний океан невідомого оточує нас.
І чим більше ми знаємо, тим більше
Загадок задає нам природа.
В.О.Обручев
Хід уроку.
Випереджувальне домашнє завдання :
Група істориків – готувала історичні відомості про трикутник
Група дослідників – готувала презентацію «Трикутник у побуті»
Всі учні – готували макети заготовки трикутників
І. Організаційний момент:
Вчитель вітається з учнями.
ІІ. Мотивація
У нас буде незвичайний урок, ми з вами будемо мандрувати по галактиці Геометрія на ракеті Оріон (Слайд1-3).
Виступає група Істориків
ІІІ. Актуалізація базових знань
Учні діляться на дві групи.
Практики :
2
учні біля дошки виконують завдання за
готовими малюнками:
Теоретики
Дайте відповіді на питання (слайд 7-15):
Яку фігуру називають трикутником?
Назвіть елементи трикутника.
Що називають периметром трикутника?
Як називається відрізок АМ на малюнку?
Як називається відрізок ВК на малюнку?
Як називається відрізок СН на малюнку?
Які фігури називаються рівними?
Яка умова рівності двох трикутників?
За якою ознакою рівні трикутники?
IV. Формулювання теми уроку
Запишіть у своїх зошитах тему сьогоднішнього уроку (слайд 16).
Дома ви зробили макети - заготовки трикутників. Зараз попрацюємо з ними.
Які є види трикутників. Сформулюйте їх визначення (слайд 17-20).
Група Істориків
Евклід говорив: «Катети – це сторони, що укладають прямий кут». У Древній Греції вже був відомий спосіб побудови прямокутного трикутника на місцевості. Для цього використовували мотузок, на якому були зав'язані 12 вузликів, на однаковій відстані один від одного (слайд 21-26).
Ми наближаємося до планети Трикутники у нас залишилося невідомим лише одне питання. Де використовуються трикутники у сучасному житті (слайд 27).
Дома група дослідників готувала презентацію по даному питанню. Надамо їм слово.