Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
435.93 Кб
Скачать

IV. Узагальнення і систематизація знань учнів

1. Мотивація навчальної діяльності

Виконавши завдання 4 усних вправ, учні, по-перше, повторюють назви відомих їм типів чисел, а також доходять висновку, що є числа, які вони поки що не можуть віднести до жодного відомого їм класу чисел. Зрозуміло, що на уроці якраз і піде мова про це та про відношення між відомими учням класами чисел.

2. Узагальнення і систематизація знань

На рисунку точки M і N зображують числа 4 і -4 відповідно. Ці точки лежать по різні боки, але на однаковій відстані від початку відліку. Ці числа називаються протилежними.

Позначимо –а – протилежне число до а. Також можна записати протилежне до –а число -(-а)=а.

Для кожного натурального числа існує відповідне йому протилежне число.

Усі натуральні числа, протилежні їм числа і число 0 називають цілими числами. Наприклад, 4, -8, 0, 1 – цілі числа. Але , , 5,7 – не є цілими числами, їх називають дробовими числами.

Раціональні числа – це всі цілі та дробові числа. Запишемо таку схему:

Раціональні числа

ЦІЛІ ЧИСЛА

ДРОБОВІ ЧИСЛА

НАТУ-РАЛЬНІ

0

ЦІІЛІ ВІД’ЄМНІ

ДОДАТНІ ДРОБОВІ

ВІД’ЄМНІ ДРОБОВІ

Є ще інші види дій з числами, а тому існують й інші види чисел.

V. Відпрацювання навичок

Усні вправи: №878, 879.

Письмові вправи: №881, 883(1,2), 885, 887(1,3,5), 892.

V I. Домашнє завдання

§4, п.30, №877, 880, 882, 883(3,4), 888.

7 Клас. Алгебра

Тема: Рівняння з двома змінними.

Мета: 

навчальна: сформувати уявлення про рівняння із двома змінними та його розв’язки, навчити працювати з готовим графіком рівняння із двома змінними, обчислювати розв’язки рівняння із двома змінними.

розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, культуру мовлення.

виховна: виховувати уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання:

Література: Бевз Г. П., Бевз В. Г. Алгебра:підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.: Зодіак – ЕКО, 2007. – 304с.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель перевіряє готовність учнів до уроку. Налаштовує їх на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Для урізноманітнення роботи з навчальним матеріалом перевірку домашнього завдання можна провести у формі гри «Знайди помилку».

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Виконання усних вправ

1. Розв’яжіть рівняння:

; ; ; ; ;

Що означає «розв’язати рівняння»?

2. Складіть рівняння за умовою задачі:

1) довжина прямокутника , ширина 3 м, а периметр 20 м;

2) ширина прямокутника , довжина на 4 м більша, а периметр 20 м;

3) ширина прямокутника , довжина м, а периметр 20 м.

Якщо можна, розв’яжіть рівняння, знайдіть довжини сторін прямокутника.

3. Чи належить графіку функції точка ; ; ? Чому?

4. Чи є дана рівність правильною:

; ?

ІV. Формулювання мети й завдань уроку

Після повторення основних понять, вивчених у темі «Лінійні рівняння з однією змінно», та виконання усних вправ і складання рівнянь разом з учнями формулюємо мету: познайомитись із тим новим видом рівняння, що зустрівся нам під час розв’язування одного із завдань.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]