
- •5 Клас. Математика Тема:Многокутник та його периметр. Рівні фігури
- •Хід уроку
- •IV. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.
- •VII. Домашнє завдання
- •6 Клас. Математика Тема: Цілі числа. Раціональні числа
- •Iiі. Актуалізація опорних знань
- •IV. Узагальнення і систематизація знань учнів
- •Раціональні числа
- •V. Відпрацювання навичок
- •V I. Домашнє завдання
- •7 Клас. Алгебра
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Закріплення матеріалу. Вироблення вмінь
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •7 Клас. Геометрія Тема: Види трикутників, рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки.
- •Хід уроку.
- •IV. Формулювання теми уроку
- •VI. Закріплення знань
- •Vіі. Підсумок
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •8 Клас. Алгебра Тема: Степінь з цілим показником і його властивості
- •Хід уроку
- •Iіі. Формування знань, умінь та навичок
- •2. Виконання письмових вправ
- •VI. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •8 Клас. Геометрія Тема: Поняття площі многокутника. Основні властивості площ. Площа прямокутника.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •VI. Актуалізація опорних знань
- •V. Засвоєння знань
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •9 Клас. Алгебра Тема: Функції. Властивості функції: нулі функції, проміжки знакосталості, зростання і спадання функції.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Формулювання мети і завдань уроку.
- •V. Закріплення знань
- •Vі. Закріплення знань
- •Viі. Підсумки уроку
- •Viіi. Домашнє завдання
- •9 Клас. Геометрія Тема: Симетрія відносно прямої
- •Хід уроку
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •10 Клас. Алгебра Рівень стандарту Тема: Функції, їхні властивості та графіки.
- •Література: Шкіль м.І., Слєпкань з.І., Дубинчук о.С. Алгебра і початки аналізу. 10 клас для загальноосвіт. Навч. Закл. Рівень стандарту. - к.: Зодіак-еко, 2006. — 272 с. Хід уроку:
- •1. «Графічний диктант».
- •2. Робота в мікрогрупах.
- •IV. Повідомлення домашнього завдання.
- •V. Підбиття підсумків уроку.
- •Рівень академічний Тема: Властивості і графіки основних видів функцій
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення та систематизація знань
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •Vі. Домашнє завдання
- •Профільний рівень Тема: Способи задання функцій. Графік функції.
- •Хід уроку
- •Vі. Удосконалення вмінь та навичок учнів
- •Vіі. Підбиття підсумків уроку
- •Vііі. Домашнє завдання
- •10 Клас. Геометрія Рівень стандарту Тема: Розміщення двох площин у просторі. Паралельні площини. Ознака паралельності площин.
- •Хід уроку
- •II. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу
- •III. Домашнє завдання
- •§ 34; Задачі №98, 104, 113, 136, 148.
- •IV. Підведення підсумку уроку
- •Академічний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
- •Хід уроку
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Профільний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
- •Хід уроку
- •V. Закріплення знань, умінь та навичок
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
III. Домашнє завдання
§ 34; Задачі №98, 104, 113, 136, 148.
IV. Підведення підсумку уроку
Запитання до класу
1)Як можуть розташовуватися дві площини у просторі?
2) Сформулюйте ознаку паралельності площин.
Академічний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
Мета:
навчальна: формування в учнів поняття паралельних площин та площин, що перетинаються, знання ознаки паралельності площин; вироблення навичок застосування вивченого матеріалу до розв'язування задач;
розвивальна: розвиток просторової уяви, логічного мислення, спостережливості, уміння чітко й правильно висловлювати думку;
виховна: виховання культури математичних записів та мови.
Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний комплекс, каркасні моделі прямокутного паралелепіпеда та тетраедра.
Література: Бурда М.І., Тарасенкова Н. А. Геометрія: підручник для 10 класу загальноосвіт. навч. закл.: академічний рівень. — К.: Зодіак –ЕКО, 2010.
Девіз уроку
Геометрія — це інтуїція.
Г. Гельмгольц
Хід уроку
I. Організаційний момент
Перевірка домашнього завдання та відповіді на запитання, які виникли в учнів під час його виконання.
II. Повідомлення теми та мети уроку
III. Актуалізація опорних знань учнів
Фронтальне опитування по вивченому раніше.
Пригадування основних понять за планом:
• основні поняття стереометрії;
• аксіоми стереометрії;
• різні способи побудови площини;
• варіанти розташування прямих на площині.
IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Вчитель ставить питання класу, які допоможуть їм усвідомити зв'язок між вивченими раніше темами і новим матеріалом.
Запитання та завдання
1. Чи можуть прямі в просторі перетинатися?
2. Відшукайте такі прямі на каркасній моделі прямокутного паралелепіпеда та тетраедра. Зробіть висновок.
(Висновок: прямі в просторі можуть перетинатися.)
3. Чи можуть прямі в просторі бути паралельними?
4. Знайдіть такі прямі на каркасній моделі прямокутного паралелепіпеда. Зробіть висновок.
(Висновок: прямі в просторі можуть бути паралельними.)
Як би ви сформулювали означення паралельних прямих?
План вивчення нової теми:
Випадки взаємного розміщення площин у просторі
Дві площини
Не мають спільних точок (паралельні)
Мають спільні точки (перетинаються)
Означення паралельних площин.
Ознака паралельності площин.
Приклади паралельних площин у просторі.
С. Формування вмінь
Усні вправи (№217, 218).
Письмові вправи (№224, 226, 234, 240).
Vі. Підбиття підсумків уроку
Фронтальне опитування.
Як можуть розміщуватися дві площини в просторі?
Які площини називаються паралельними?
Сформулюйте ознаки паралельності площин.
Vіі. Домашнє завдання
Опрацювати §6. Завдання: №223, 225, 231, 243.
Профільний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
Мета:
навчальна: формування в учнів поняття паралельних площин та площин, що перетинаються, знання ознаки паралельності площин; вироблення навичок застосування вивченого матеріалу до розв'язування задач;
розвивальна: розвивати вміння логічно аргументувати та розвивати тему, формулювати висновок; Формувати науковий світогляд, розуміння важливості свідомого і міцного володіння системою математичних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті, майбутній трудовій діяльності
виховна: виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці; розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання:
Література: Геометрія: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: профіл. рівень / Г.П. Бевз, В.Г. Бевз, Н.Г. Владімірова, В.М. Владіміров. — К. : Генеза, 2010.