Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
435.93 Кб
Скачать

V. Підбиття підсумків уроку

Заповніть порожні місця в таблиці «Основні види функцій, їх властивості та графіки».

Функція

D(y)

E(y)

Зростає (спадає)

Парна (непарна)

Схематичне зображення графіка функції

у=kx+b

у =

Vі. Домашнє завдання

Повторити зміст понять, що були розглянуті на уроці. Опрацювати §2, п.3, вправи 50, 57, 66, 78.

Профільний рівень Тема: Способи задання функцій. Графік функції.

Мета:

навчальна: повторити і систематизувати знання учнів про способи задання функції; повторити поняття «графік функції» і графіки вивчених функцій; доповнити знання учнів відомостями про графіки функцій i ;

розвивальна: розвивати інтерес до навчання, культуру мовлення та математичну грамотність;

виховна: виховувати дисциплінованість, цілеспрямованість, логічне мислення.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання:

Література: Алгебра і початки аналізу : підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закладів : проф. рівень / А. Г. Мерзляк, Д. А. Номіровський, В. Б. Полонський, М. С. Якір. — Харків: Гімназія, 2010.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Вчитель вітається з учнями, перевіряє їх присутність.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Учитель пропонує учням перевірити і прокоментувати домашнє завдання за записами, які завчасно підготовлені вчителем на дошці.

ІІІ. Формулювання теми, мети і завдань уроку

Учитель пропонує на цьому уроці продовжити повторення основних понять, пов’язаних із функцією, які необхідні для подальшої роботи.

ІV. Повторення і систематизація знань учнів

План повторення теми

  1. Способи задання функції.

  2. Графік функції.

  3. Графіки вивчених функцій.

  4. Графіки функцій i .

У ході фронтальної бесіди учні повторюють способи задання функцій. Учитель пропонує навести приклади кожного із способів.

Вчитель пропонує таке завдання

З

у

х

0

-1

-1

1

1

авдання. Визначте чи є лінія, зображена на рис. 1(а-в), графіком функції.

у

у

0

х

х

Учні з допомогою вчителя заповнюють таблицю.

Функція

D(y)

E(y)

Зростає (спадає)

Парна (непарна)

Схематичне зображення графіка функції

=k +b

=

Учитель будує графіки функцій та .

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]