Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
435.93 Кб
Скачать

V. Домашнє завдання

  1. Вивчити теоретичний матеріал.

  2. Розв'язати задачі.

  1. Запишіть рівняння кола, яке симетричне колу (х + 1)2 + (у + 1)2 = 1 відносно:

а) осі Ох; б) осі Оу.

  1. Запишіть рівняння прямої, яка симетрична прямій х – у = 1 відносно:

а) осі Ох; б) осі Оу.

10 Клас. Алгебра Рівень стандарту Тема: Функції, їхні властивості та графіки.

Мета:

навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів про функції; сформувати вміння читати графіки функцій та за властивостями виконувати побудови графіків;

розвивальна: розвивати логічне мислення, естетичне сприйняття інформації, активність та наполегливість під час виконання вправ;

виховна: виховувати самостійність, творчість, критичність.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

Обладнання: мультимедійна система, графічний диктант, роздатковий матеріал для роботи в групах, презентації функцій, аркуш оцінювання.

Література: Шкіль м.І., Слєпкань з.І., Дубинчук о.С. Алгебра і початки аналізу. 10 клас для загальноосвіт. Навч. Закл. Рівень стандарту. - к.: Зодіак-еко, 2006. — 272 с. Хід уроку:

І. Організаційний момент

Перевірка наявності учнів. Перевірка готовності учнів до уроку. Організація роботи трьох мікрогруп. Розподіл ролей у мікрогрупах («Експерти», «Художники», «Аналітики»). Нагадування правил роботи в мікрогрупах.

 ІІ. Мотивація навчального процесу

Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

 ІІІ. Узагальнення і систематизація знань

1. «Графічний диктант».

Учні в зошитах відповідають на питання, «так», «ні».

  1. Функція виду у кх в називається квадратичною. (Ні).

  2. Область визначення функції – це множина тих значень, яких може набувати аргумент. (Так).

  3. Функцію можна задати лише аналітичним і графічним способом. (Ні).

  4. Функцією називається залежність змінної у від змінної х, якщо кожному значенню х відповідає єдине значення у. (Так).

  5. Функція називається парною, якщо f(-x) = -f(x) (Так).

  6. Функція у = є спадаючою. (Ні).

  7. Функція буде зростаючою на проміжку, якщо більшому значенню аргумента відповідає більше значення функції. (Так).

  8. Нулями функції називаються значення аргумента, при яких функція дорівнює нулю. (Так).

  9. Графіком функції у=х2 є гіпербола (Ні).

  10. Графіком лінійної функції є пряма. (Так).

  11. Функція у=х2 проходить через початок координат. (Так).

  12. Область визначення функції у = – є множина дійсних чисел. (Ні).

(Після виконання учні обмінюються зошитами і перевіряють роботи один одного, правильні відповіді проектуються на екран. Кожна правильна відповідь – 1 бал).

«Експерти» заносять оцінки до бланків оцінювання.

 

2. Робота в мікрогрупах.

Завдання №1: презентувати функції.

1) у= кх +в;

2) у=к/х;

3) у= х2;

«Експерти» оцінюють роботу членів мікрогруп і фіксують її результати в бланках оцінювання.

Завдання №2:

1) для «художників».

Варіант І.

Накреслити ескіз графіка функції f(х), використовуючи такі відомості про функцію:

- Нулі функції х = -6, х = 0, х = 6.

- Найменше значення функції – 2 досягається, коли х = - 3; якщо х = 3 то у = 2.

- Функція спадає на проміжках [-8; -3] і [3; 8].

- Функція зростає на проміжку [-3; 3].

Варіант ІІ.

Накреслити ескіз графіка функції f(х), використовуючи такі відомості про функцію:

- Нулі функції х = -6, х = 0, х = 6.

- Найменше значення функції – 2 досягається, коли х = -3; якщо х = 3 то у = 2.

- Функція спадає на проміжках [-8; -3] і [3; 8].

- Функція зростає на проміжку [-3; 3].

2) для «аналітиків».

За графіком функції, поданим на малюнку, описати властивості функцій.

Презентація результатів роботи мікрогруп.

Обговорення презентацій.

Оцінка роботи членів мікрогруп «Експертами», та викладачем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]