
- •5 Клас. Математика Тема:Многокутник та його периметр. Рівні фігури
- •Хід уроку
- •IV. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.
- •VII. Домашнє завдання
- •6 Клас. Математика Тема: Цілі числа. Раціональні числа
- •Iiі. Актуалізація опорних знань
- •IV. Узагальнення і систематизація знань учнів
- •Раціональні числа
- •V. Відпрацювання навичок
- •V I. Домашнє завдання
- •7 Клас. Алгебра
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Закріплення матеріалу. Вироблення вмінь
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •7 Клас. Геометрія Тема: Види трикутників, рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки.
- •Хід уроку.
- •IV. Формулювання теми уроку
- •VI. Закріплення знань
- •Vіі. Підсумок
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •8 Клас. Алгебра Тема: Степінь з цілим показником і його властивості
- •Хід уроку
- •Iіі. Формування знань, умінь та навичок
- •2. Виконання письмових вправ
- •VI. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •8 Клас. Геометрія Тема: Поняття площі многокутника. Основні властивості площ. Площа прямокутника.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •III. Формулювання мети і завдань уроку
- •VI. Актуалізація опорних знань
- •V. Засвоєння знань
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •9 Клас. Алгебра Тема: Функції. Властивості функції: нулі функції, проміжки знакосталості, зростання і спадання функції.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Перевірка домашнього завдання
- •IV. Формулювання мети і завдань уроку.
- •V. Закріплення знань
- •Vі. Закріплення знань
- •Viі. Підсумки уроку
- •Viіi. Домашнє завдання
- •9 Клас. Геометрія Тема: Симетрія відносно прямої
- •Хід уроку
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •V. Домашнє завдання
- •10 Клас. Алгебра Рівень стандарту Тема: Функції, їхні властивості та графіки.
- •Література: Шкіль м.І., Слєпкань з.І., Дубинчук о.С. Алгебра і початки аналізу. 10 клас для загальноосвіт. Навч. Закл. Рівень стандарту. - к.: Зодіак-еко, 2006. — 272 с. Хід уроку:
- •1. «Графічний диктант».
- •2. Робота в мікрогрупах.
- •IV. Повідомлення домашнього завдання.
- •V. Підбиття підсумків уроку.
- •Рівень академічний Тема: Властивості і графіки основних видів функцій
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення та систематизація знань
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •Vі. Домашнє завдання
- •Профільний рівень Тема: Способи задання функцій. Графік функції.
- •Хід уроку
- •Vі. Удосконалення вмінь та навичок учнів
- •Vіі. Підбиття підсумків уроку
- •Vііі. Домашнє завдання
- •10 Клас. Геометрія Рівень стандарту Тема: Розміщення двох площин у просторі. Паралельні площини. Ознака паралельності площин.
- •Хід уроку
- •II. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу
- •III. Домашнє завдання
- •§ 34; Задачі №98, 104, 113, 136, 148.
- •IV. Підведення підсумку уроку
- •Академічний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
- •Хід уроку
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Профільний рівень Тема: Взаємне розміщення прямих у просторі. Ознака паралельності прямих
- •Хід уроку
- •V. Закріплення знань, умінь та навичок
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
5 Клас. Математика Тема:Многокутник та його периметр. Рівні фігури
Мета:
навчальна: сформувати поняття многокутника, периметра многокутника, рівних фігур; сформувати вміння розпізнавати та будувати многокутники, обчислювати периметр многокутника;
розвивальна: формувати вміння застосовувати свої знання і власний досвід у нових ситуаціях;
виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: зошити, підручники, лінійки, макети рівних фігур, моделі многокутників.
Література: Математика: підруч. для 5 класу загальноосвіт. навч. закл. / Бевз Г.П., Бевз В. Г. – К.: Зодіак - ЕКО, 2005. – 352с.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вчитель перевіряє чи виконали учні домашнє завдання, якщо учні щось не зрозуміли, пояснює.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усне фронтальне опитування
1) Що називають ламаною?
2) Що таке ланка ламаної? вершина ламаної?
3) Яку ламану називають замкненою?
4)Що називають периметром фігури ?
5)Чи може периметр перевищувати суму будь-яких двох сторін фігури ?
6)Чи може периметр фігури бути меншим за суму будь-яких двох її сторін ?
2. Виконання графічних вправ
1) Побудуйте незамкнену ламану, яка складається: а) з чотирьох ланок, жодні з яких не перетинаються;
б) з шести ланок, дві з яких перетинаються.
2) Побудуйте замкнену ламану, яка складається:
а) з п'яти ланок, жодні з яких не перетинаються;
б) з чотирьох ланок, дві з яких перетинаються.
3. Вкажіть серед наведених відрізків рівні, якщо: AB = 5 см 3 мм, CD = 4 м 5 см, PK = 45 см, EF = 2 дм 8 мм, TQ = 53 мм, MN = 208 мм.
IV. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.
Пункти плану |
Рисунок і записи в зошитах |
Пояснення вчителя |
1. Поняття многокутника. Позначення многокутника. |
B A
M C ![]() D ![]()
ABCDM — многокутник. |
Внутрішня область — те, що міститься всередині замкненої ламаної. Зовнішня область — те, що знаходиться поза замкненою ламаною. Замкнену ламана з її внутрішньою областю називають многокутником. Щоб назвати многокутник, потрібно послідовно назвати всі його вершини. |
2. Елементи многокутника: вершини, сторони, кути. |
A, B, C, D, M — вершини; AB, BC, CD, DM, AM — сторони многокутника; ∠A, ∠B, ∠C, ∠D, ∠M — кути. |
Кількість вершин, сторін і кутів многокутника однакова. |
3. Периметр многокутника. |
P = AB + BC + CD + DM + +MA. |
Суму довжин сторін многокутника називають периметром. |
4. Прямокутник, деякі його властивості. |
Ь а
Дано прямокутник зі сторонами а і Ь. Всі його кути прямі, протилежні сторони рівні
|
Серед чотирикутників особливим є прямокутник. У нього 4 вершини, 4 сторони і 4 кути. Усі кути прямокутника — прямі, протилежні сторони — попарно рівні, але суміжні сторони мають різні довжини. У початковій школі ви називали їх довжиною і шириною прямокутника. Позначимо довжини суміжних сторін прямокутника буквами а і Ь. Тоді формула периметра прямокутника матиме такий вигляд: Р = 2а + 2b. |
5. Поняття рівних фігур.
|
|
Подивіться на малюнок. Ви бачите, що два прямокутники мають відповідно рівні сторони і їх можна сумістити, накладаючи один на одного. Якою б не була фігура, завжди можна знайти таку фігуру, яка з нею суміститься накладанням. Дві фігури називаються рівними, якщо вони суміщаються накладанням. |
1. Як перевірити, чи фігури рівні? (Накласти одну фігуру на іншу.)
2. Які відрізки будуть рівними?
3. Як встановити, чи рівні кути?
4. Які кути будуть рівними?
5. Спробуйте встановити, які многокутники будуть рівними.
Два многокутники називають рівними, якщо вони суміщаються при накладанні.