- •V. Домашнє завдання
- •V. Домашнє завдання
- •V. Закріплення матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •V.Закріплення вивченого матеріалу
- •V. Закріплення нових знань
- •Vі. Домашнє завдання
- •II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
- •I рівень
- •IIрівень
- •IiIрівень
- •IV. Підсумки уроку
- •V. Домашнє завдання
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Хід уроку.
- •Організація навчальної діяльності.
- •Актуалізація навчального матеріалу.
- •Поняття, ознаки та види правовідносин.
- •Структура правовідносин: суб'єкти, об'єкти і зміст правовідносин.
- •Суб’єкти правовідносин.
- •Закріплення знань та підсумки уроку
- •Хід уроку
- •V. Домашнє завдання
- •V. Домашнє завдання
- •Iіі. Вивчення нового матеріалу
- •V. Домашнє завдання
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Питання/відповідь. Поставте одне закрите й одне відкрите запитання за темою уроку та дайте відповідь на них.
- •V. Домашнє завдання
- •Організаційний момент уроку
- •Актуалізація знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності
- •Вивчення нового матеріалу
- •2. Основні правила, які має знати кожен виборець.
- •Закріплення вивченого матеріалу
- •Домашнє завдання
- •V. Домашнє завдання
- •Організаційний момент уроку
- •Вивчення нового матеріалу
- •Домашнє завдання
- •V. Домашнє завдання
- •Vі. Домашнє завдання
- •V. Домашнє завдання
- •Цивільна правоздатність та дієздатність
- •Vі. Домашнє завдання
- •Цивільно-правова відповідальність -
- •Закріплення нових знань і умінь.
- •Домашнє завдання.
- •V. Домашнє завдання
- •V. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •V. Домашнє завдання
V. Закріплення нових знань
Питання/відповідь. Поставте один-два відкритих запитання за темою уроку та дайте відповіді на них.
Vі. Домашнє завдання
Опрацювати § 4 підручника та ст. 1, 26 Конституції України.
Правознавство 10 клас Урок №
Тема: Повторювально-узагальнювальний урок
Мета: узагальнити та проконтролювати знання з теми, перевірити сформованість вмінь пояснювати та розтлумачувати поняття, описувати та оцінювати окремі правові положення та явища; перевірити, наскільки сформована свідома повага до права та закону.
Тип уроку: урок повторення та узагальнення знань.
Хід уроку
І.Організаційний момент
II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
I рівень
Правовий диктант
1. Дайте визначення держави.
2. Назвіть види влади.
3. Як називають здатність особи власними діями створювати, змінювати, припиняти права та обов'язки?
4. Назвіть види підзаконних нормативно-правових актів.
5. Назвіть обставини, що виключають юридичну відповідальність.
6. Назвіть види юридичної відповідальності.
7. Які держави існували на території сучасної України в різні періоди історії?
8. Дайте визначення об'єктивного права.
9. Назвіть відомі вам галузі права.
IIрівень
Дати розгорнуті відповіді на запитання.
1.Людське суспільство додержавного періоду. Походження держави.
2. Поняття та функції держави.
3.Поняття та джерела права.
4. Система права та систематизація законодавства.
5. Правопорушення та їх причини.
6. Конституційні принципи юридичної відповідальності.
7. Види нормативно-правових актів.
8. Обставини, що виключають юридичну відповідальність.
Тести з короткими відповідями та на визначення послідовності.
1. Визначте, які із зазначених дій є правопорушенням, до якого виду відповідальності може бути притягнутий порушник:
а) незважаючи на вимогу матері, хлопець пішов гуляти, не виконавши попередньо домашнє завдання (не є правопорушенням);
б)дівчина-дев'ятикласниця відмовилася брати участь у зборах дитячої громадської організації, створеної в школі, де вона навчається (не є правопорушенням);
в)група юнаків вночі проникла до сільського магазину та викрала звідти продукти на суму 500 грн (кримінальне правопорушення (злочин));
г) жінка їхала в електричці, не придбавши квиток (адміністративне правопорушення);
д) чоловік застосував належну йому зареєстровану мисливську рушницю Проти громадянина, який зламав двері його квартири та вдерся до неї, та поранив його (не є правопорушенням, чоловік діяв у стані необхідної оборони).
2.Запропоновані нормативні акти розташуйте у порядку зростання їх юридичної сили, починаючи з найвищої:
а) Закон України «Про оборону»;
б) Указ Президента «Про систему центральних органів виконавчої влади»;
в) Конституція України;
г) Закон України «Про зміни до ст. 97 Конституції України»;
д) Постанова Донецької обласної ради «Про бюджет області на 2003 р.»; .
є) наказ районного відділу освіти «Про проведення олімпіад з базових предметів».
