- •V. Домашнє завдання
 - •V. Домашнє завдання
 - •V. Закріплення матеріалу
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •V.Закріплення вивченого матеріалу
 - •V. Закріплення нових знань
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
 - •I рівень
 - •IIрівень
 - •IiIрівень
 - •IV. Підсумки уроку
 - •V. Домашнє завдання
 - •V. Закріплення вивченого матеріалу
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •Хід уроку
 - •V. Домашнє завдання
 - •Хід уроку.
 - •Організація навчальної діяльності.
 - •Актуалізація навчального матеріалу.
 - •Поняття, ознаки та види правовідносин.
 - •Структура правовідносин: суб'єкти, об'єкти і зміст правовідносин.
 - •Суб’єкти правовідносин.
 - •Закріплення знань та підсумки уроку
 - •Хід уроку
 - •V. Домашнє завдання
 - •V. Домашнє завдання
 - •Iіі. Вивчення нового матеріалу
 - •V. Домашнє завдання
 - •V. Закріплення вивченого матеріалу
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •Хід уроку
 - •Хід уроку
 - •Питання/відповідь. Поставте одне закрите й одне відкрите запитання за темою уроку та дайте відповідь на них.
 - •V. Домашнє завдання
 - •Організаційний момент уроку
 - •Актуалізація знань учнів
 - •Мотивація навчальної діяльності
 - •Вивчення нового матеріалу
 - •2. Основні правила, які має знати кожен виборець.
 - •Закріплення вивченого матеріалу
 - •Домашнє завдання
 - •V. Домашнє завдання
 - •Організаційний момент уроку
 - •Вивчення нового матеріалу
 - •Домашнє завдання
 - •V. Домашнє завдання
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •V. Домашнє завдання
 - •Цивільна правоздатність та дієздатність
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •Цивільно-правова відповідальність -
 - •Закріплення нових знань і умінь.
 - •Домашнє завдання.
 - •V. Домашнє завдання
 - •V. Домашнє завдання
 - •Хід уроку
 - •V. Закріплення вивченого матеріалу
 - •Vі. Домашнє завдання
 - •Хід уроку
 - •V. Домашнє завдання
 
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал §§ 9–10 (п. 4) підручника.
2. Знайти повідомлення засобів масової інформації про різні правопорушення та визначити їх вид, форму вини, склад правопорушення.
Правознавство 10 клас Урок №
Тема: Юридична відповідальність
Мета: формувати в учнів поняття «юридична відповідальність», «крайня необхідність», «необхідна оборона»; ознайомити учнів з видами юридичної відповідальності, формувати вміння визначати наявність підстав притягнення юридичної відповідальності, аналізувати події суспільного життя з точки зору права.
Обладнання: схеми «Юридична відповідальність».
Основні поняття: юридична відповідальність, крайня необхідність, необхідна оборона.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Завдання
Назвати підібрані удома приклади правопорушень та визначити їх вид та форму вини.
Понятійна розминка.
Пригадайте поняття.
Правомірна поведінка - це
Протиправна поведінка - це
Правопорушення - це
Проступок - це
Злочин - це
Склад правопорушення - це
Вина - це
Юридичний лікбез.
Поясніть поняття.
Об'єкт правопорушення – це
Суб'єкт правопорушення – це
Об'єктивна сторона правопорушення - це
Суб'єктивна сторона правопорушення - це
Юридичний тренажер.
Визначіть, до якого виду правопорушень відносяться зазначені діяння. Підкресліть ті з них, які є злочинами.
1) Безквитковий проїзд у громадському транспорті.
2) Запізнення на роботу працівника без поважних причин.
3) Хабарництво.
4) Пошкодження велосипеда внаслідок зіткнення з ним авто.
Юридичні пазли. Складіть схеми «Форми вини», «Склад злочину».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Завдання
Визначте, до чого призводить вчинення будь-якого правопорушення.
(До юридичної відповідальності).
ІV. Вивчення нового матеріалу
Поняття та підстави юридичної відповідальності
У ч и т е л ь.
Юридична відповідальність — це обов’язок правопорушника зазнати певних негативних наслідків (санкції) за скоєне правопорушення, які визначаються в установленому законом порядку.
«Мозковий штурм»
Запропонуйте ознаки, які, на вашу думку, притаманні юридичній відповідальності.
Ознаки юридичної відповідальності
1. Негативні наслідки, яких має зазнати винна особа.
2. Накладення компетентним державним органом.
3. Є наслідком порушення норм права.
4. Деліктоздатність особи — здатність особи нести юридичну відповідальність певного виду.
Види юридичної відповідальності
Групова робота
За допомогою схеми проаналізувати ситуації, запропоновані учнями або вчителем, з метою визначення виду правопорушення, відповідних ознак та виду відповідальності, яка може настати в кожному окремому випадку.
Орієнтовні ситуації
1) управління мотоциклом у нетверезому стані;
2) неявка працівника на роботу без поважної причини;
3) крадіжка гаманця в пасажира електрички;
4) пошкодження учнем підручника, отриманого в шкільній бібліотеці;
5) напад групи юнаків на дівчину;
6) хибне повідомлення старшокласником в міліцію про замінування школи.
Обставини, що виключають кримінальну відповідальність
Метод «Займи позицію»
Учитель наводить приклади ситуацій, де мали місце обставини необхідної оборони, крайньої необхідності, затримання злочинця тощо (за можливості — реальні приклади, взяті із засобів масової інформації).
Після аналізу кожної ситуації, вчитель пропонує учням визначитися: хто за суворе покарання, хто — проти. Можливе також проміжне рішення.
Обрати позицію просимо після кожної ситуації, коли учні визначаться; пропонуємо їм обґрунтувати свою точку зору.
Робота з документом
Витяги з кодексів України наведено на с.73–76 підручника.
Учням пропонується визначити обставини, які виключають юридичну відповідальність, та спробувати навести приклади ситуацій, де мала місце кожна з цих обставин. Обставини, які виключають відповідальність: необхідна оборона; крайня необхідність; уявна оборона; затримання злочинця; дії під впливом фізичного чи психічного примусу; дії в умовах виправданого ризику. Учитель зазначає, які обставини виключають будь-яку юридичну відповідальність, а в яких випадках виключені лише деякі види відповідальності.
Робота з схемами у підручнику
Для цього використовуються схеми «Необхідна оборона» та «Крайня необхідність» (с.72, 73 підручника).
