
- •І. Становлення молодого спеціаліста на педагогічній ниві
- •Іі. Опис власного педагогічного досвіду (тема самоосвіти «Актуалізація розумового мислення на уроках української мови та літератури»)
- •На уроках мови використовую такі види творчих робіт на основі неповного тексту :
- •Ііі. Цикл розроблених уроків для 5 класу з української мови на тему « Відомості із синтаксису й пунктуації»
- •Урок 1
- •Хід уроку:
- •Обрій тане за чорними хмарами
- •V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
- •До словосполучення не належать :
- •Vі. Усвідомлення здобутих знань у процесі практичної роботи, удосконалення загально пізнавальних і творчих умінь з теми
- •Vіі. Систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок
- •Vііі. Підсумок уроку
- •Урок 2
- •Хід уроку:
- •Робота над девізом уроку
- •V. Виконання вправ на закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання ( на вибір)
- •Урок 3
- •Хід уроку:
- •Синтаксичний розбір словосполучення
- •Зразок письмового розбору
- •Зразок усного розбору
- •V. Виконання практичних завдань
- •Vі. Систематизація й узагальнення знань
- •Vіі. Підсумок уроку
- •Vііі. Домашнє завдання
- •Хід уроку:
- •Установчо – мотиваційний етап
- •Граматична основа може мати різну будову.
- •V. Усвідомлення здобутих знань у процесі практичної роботи
- •Vі. Систематизація й узагальнення знань
- •Vі. Підсумок уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 5
- •Хід уроку:
- •V. Усвідомлення здобутих знань у процесі практичної роботи
- •Vі. Підбиття підсумків уроку
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 6
- •Хід уроку:
- •Іv. Розробка позакласного заходу з української літератури для 11 класу
- •Перебіг заходу:
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •V. Висновок про педагогічну діяльність (адміністрація школи)
- •Vі. Друковані роботи та публікації (під час навчання в університеті)
- •Публікації у збірках Регіональних студентських та Всеукраїнських конференціях молодих учених
На уроках мови використовую такі види творчих робіт на основі неповного тексту :
А) написання кінцівки поданого тексту;
Б) написання творів за поданим початком і закінченням.
Не можливо обійтися без «Мозкового штурму», який допомагає зосередитися і згадати раніше вивчений матеріал.
Прийом «Мозковий штурм» (5 клас, тема «Спільнокореневі слова й форми слів»)
Які слова називаються спільнокореневими?
Які основні ознаки змінюваних слів?
Яку особливість мають незмінні слова?
Що таке форми слів?
Обов’язково даю творчу роботу ( написати есе, твір – роздум), роботу з картками та гру « Хто швидше» , що стимулює учнів стати кращим і першим за однокласників.
Отже, ураховуючи, подані методи та прийоми для поліпшення сприймання матеріалу учнями, я зможу досягнути своєї основної цілі – краще сприймання нового матеріалу , концентрування уваги учнів на темі уроку та розвиток творчих здібностей особистості.
«Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учневі.
«Він може!» - повинен нагадувати колектив.
«Я можу! » - повинен повірити в себе учень.
В. Шаталов
Ііі. Цикл розроблених уроків для 5 класу з української мови на тему « Відомості із синтаксису й пунктуації»
Урок 1
Тема : « Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова, його форми й речення. Головне й залежне слово в словосполученні»
Мета : ознайомити учнів з особливостями будови словосполучення, поглибити знання про головне й залежне слово, навчити відрізняти словосполучення від слова, його форми й речення, формувати загально пізнавальні вміння аналізувати будову словосполучень, знаходити головне й залежне слово у словосполученнях, визначити спосіб їхнього морфологічного визначення; сприяти естетичному розвиткові особистості п’ятикласників, ознайомити учнів за допомогою мовленнєво – комунікативного дидактичного матеріалу із прекрасним світом української природи; виховувати бережливе ставлення до природи.
Міжпредметні зв’язки : прислів’я, приказки, співвідносні зі словосполученнями (література).
Тип уроку : урок засвоєння знань.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
ІІ. Установчо – мотиваційний етап
Психологічна настанова щодо вивчення розділу «Відомості з синтаксису і пунктуації». Ознайомлення учнів зі структурою теми.
Внутрішня мотивація навчально – розвивальної діяльності учнів з теми «Словосполучення».
Синтаксис – розділ науки про мову, в якому вивчаються такі синтаксичні одиниці, як словосполучення і речення.
Пунктуація – розділ науки про мову, який вивчає розділові знаки і правила їх уживання на письмі.
ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку
Оголошення епіграфу уроку
В осінню погоду сім погод на дворі : сіє, віє, крутить,
свистить і рве, ллє і сніг мете.
Прислів’я
ІV. Актуалізація опорних знань
«Мозковий штурм»
Що ви знаєте про словосполучення з вивченого в попередніх класах?
Якими частинами мови можуть бути виражені головні слова у словосполученнях?
Чим відрізняється словосполучення від речення?
Вибіркова робота
Прочитайте виразно вірш. Визначте його тему та основну думку. Випишіть три словосполучення із тексту, визначте, якою частиною мови виражене головне слово.