
- •1.1 Характеристика споживачів електроенергії та визначення категорії електропостачання
- •1.2 Розрахунок електричних навантажень по цехах заводу
- •1.3. Розрахунок і вибір пристроїв, що компенсують
- •1.4. Складання генплану та картограми навантажень
- •1.5. Розрахунок і вибір магістральних і розподільчих мереж напругою до 1000 в з урахуванням захисту
- •1.6. Вибір кількості і потужності трансформаторів, типу і числа підстанцій
- •1.7. Розрахунок і вибір живлячих і розподільчих мереж високої напруги
- •1.8. Розрахунок струмів короткого замикання на об’єктах, які проектуються
ВСТУП
1.1 Характеристика споживачів електроенергії та визначення категорії електропостачання
1.2 Розрахунок електричних навантажень по цехах заводу
Енергетичні навантаження промислових підприємств визначають вибір всіх елементів системи електропостачання: потужності районних трансформаторних підстанцій і мереж. Тому правильне визначення електричних навантажень є вирішальним чинником при проектуванні й експлуатації електричних мереж.
Розрізняють наступні графіки активних і реактивних навантажень: добова і річна по тривалості, характерні для окремих галузей промисловості.
Режими роботи споживачів електроенергії змінюється в години доби, дні тижня і місяці року, при цьому змінюється і навантаження всіх ланок системи енергопостачання. Ці зміни зображують у виді графіків навантажень, на яких по осі ординат відкладають активні і реактивні навантаження, а по осі абсцис – час, у плині якого утримуються ці навантаження.
Розрахунок ведемо методом упорядкованих діаграм, тобто Кв і Кмак.
Цех 1
1. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 2 категорії:
Рср2 = Кв Руст = 0,65 540 = 351 кВт
Qср2 = Рcp2 tg2 = 490 1,33 = 651,7 кВар
=
438,75 кВА
2. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 2 категорії:
Рмак2 = Кмак Рср2 = 1,15 351 = 403,65 кВт
Qмак2 = Рмак2 tg2 = 403,65 0,75 = 302,74 кВар
=
504,56 кВА
3. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 3 категорії:
Рср3 = Кв Руст = 0,65 960 = 624 кВт
Qср3 = Рcp3 tg3 = 624 0,94 = 586,56 кВар
=
856,4 кВА
4. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 3 категорії:
Рмак3 = Кмак Рср3 = 1,15 624 = 717,6 кВт
Qмак3 = Рмак3 tg3 = 717,6 0,94 = 674,54 кВар
=
984,86 кВА
5. Визначаємо сумарне навантаження по цеху:
Рсрц2 = Рср2 + Рср3 = 351 + 624= 975 кВт
Qсpц2 = Qср2 + Qср3 = 263,25 + 586,56 = 849,81 кВар
Sсрц2 = Sср2 + Sср3 = 438,75 + 856,4 = 1295,15 кВА
6. Визначаємо освітлювальне активне навантаження цеху 2:
Росв ц2 = Кс F = 0,8 0,01 2500 = 20 кВт
7. Визначаємо освітлювальне повне навантаження цеху 2:
=
20 кВА
8. Визначаємо максимальне навантаження цеху:
Рмакц2 = Рмак2 + Рмак3 + Росв ц2 = 403,65 + 717,6 + 20 = 1141,25 кВт
Qмакц2 = Qмак2 + Qмак3 = 302,74 + 674,54 = 977,28 кВар
Sмакц2 = Sмак2 + Sмак3 + Sосв ц2 = 504,56 + 984,86 + 20 = 1509,42 кВА
9. Визначаємо середньозважений коефіцієнт потужності:
=
0,75
Цех 2
1. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 1 категорії:
Рср1 = Кв Руст = 0,35 1750 = 612,5 кВт
Qср1 = Рcp1 tg1 = 612,5 0,91 = 557,38 кВар
=
828,15 кВА
2. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 1 категорії:
Рмак1 = Кмак Рср1 = 1,52 612,5 = 931 кВт
Qмак1 = Рмак tg1 = 931 0,91 = 847,21 кВар
=
1258,78 кВА
3. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 2 категорії:
Рср2 = Кв Руст = 0,35 830 = 290,5 кВт
Qср2 = Рcp2 tg2 = 290,5 0,88 =255,64 кВар
=
386,97 кВА
4. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 2 категорії:
Рмак2 = Кмак Рср2 = 1,52 290,5 = 441,56 кВт
Qмак2 = Рмак tg2 = 441,56 0,88 = 388,57 кВар
=
588,16 кВА
5. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 3 категорії:
Рср3 = Кв Руст = 0,35 1250 = 437,5 кВт
Qср3 = Рcp3 tg3 = 437,5 1,17 = 511,88 кВар
=
673,37 кВА
6. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 3 категорії:
Рмак3 = Кмак Рср3 = 1,52 437,5 = 665 кВт
Qмак3 = Рмак3 tg3 = 665 1,17 = 778,05 кВар
=
1023,52 кВА
7. Визначаємо сумарне навантаження по цеху:
Рсрц1 = Рср1 + Рср2 + Рср3 = 612,5 + 290,5 + 437,5 = 1340,5 кВт
Qсpц1 = Qсp1 + Qср2 + Qср3 = 557,38 + 255,64 + 511,88 = 1324,9 кВар
Sсрц1 = Sср1 + Sср2 + Sср3 = 828,15+ 386,97 + 673,37 = 1888,49 кВА
8. Визначаємо освітлювальне активне навантаження цеху 3:
Росв ц3 = Кс F = 0,8 0,01 300 = 24 кВт
9. Визначаємо освітлювальне повне навантаження цеху 3:
кВА
10. Визначаємо максимальне навантаження цеху:
Рмакц1 = Рмак1 + Рмак2 + Рмак3 + Росв ц1 = 931 + 441,56 + 665 + 24 = 2061,56 кВт
Qмакц1 = Qмак1 + Qмак2 + Qмак3 = 847,21+ 388,57 + 778,05 = 2013,83 кВар
Sмакц1 = Sмак1 + Sмак2 + Sмак3 + Sосв ц1 = 1258,78 + 588,16 + 1023,52 + 24 = 2894,46 кВА
11 Визначаємо середньозважений коефіцієнт потужності:
=
0,71
Цех 3
1. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 2 категорії:
Рср2 = Кв Руст = 0,45 920 = 414 кВт
Qср2 = Рcp2 tg2 = 414 1,27 = 525,78 кВар
=
669,21 кВА
2. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 2 категорії:
Рмак2 = Кмак Рср2 = 1,19 414 = 492,66 кВт
Qмак2 = Рмак2 tg2 = 492,66 1,27 = 625,68 кВар
=
796,36 кВА
3. Визначаємо середнє активне, реактивне і повне навантаження 3 категорії:
Рср3 = Кв Руст = 0,45 1070 = 481,5 кВт
Qср3 = Рcp3 tg3 = 481,5 1,02 = 491,13 кВар
=
687,79 кВА
4. Визначаємо максимальне активне, реактивне і повне навантаження 3 категорії:
Рмак3 = Кмак Рср3 = 1,19 481,5 = 572,99 кВт
Qмак3 = Рмак3 tg3 = 572,99 1,02 = 584,45 кВар
=
818,48 кВА
5. Визначаємо сумарне навантаження по цеху:
Рсрц2 = Рср2 + Рср3 = 414 + 481,5= 895,5 кВт
Qсpц2 = Qср2 + Qср3 = 525,78 + 491,13 = 1016,91 кВар
Sсрц2 = Sср2 + Sср3 = 669,21 + 687,79 = 1357 кВА
6. Визначаємо освітлювальне активне навантаження цеху 2:
Росв ц2 = Кс F = 0,8 0,01 2000 = 16 кВт
7. Визначаємо освітлювальне повне навантаження цеху 2:
=
16 кВА
8. Визначаємо максимальне навантаження цеху:
Рмакц2 = Рмак2 + Рмак3 + Росв ц2 = 492,66 + 572,99 + 16 = 1081,65 кВт
Qмакц2 = Qмак2 + Qмак3 = 625,68 + 584,45 = 1210,13 кВар
Sмакц2 = Sмак2 + Sмак3 + Sосв ц2 = 796,36 + 818,48 + 16 = 1630,84 кВА
9. Визначаємо середньозважений коефіцієнт потужності:
=
0,66
По заводу
1. Визначаємо сумарну активну середню потужність заводу:
Рсрзв = Рсрц1 + Рсрц2 + Рсрц3 = 975 + 1340,5 + 895,5 = 3211 кВт
2. Визначаємо сумарну реактивну середню потужність заводу:
Qсрзв = Qсрц1 + Qсрц2 + Qсрц3 = 849,81 + 1324,9 + 1016,91 = 3191,62 кВар
3. Визначаємо сумарну повну середню потужність заводу:
Sсрзв = Sсрц1 + Sсрц2 + Sсрц3 = 1295,15 + 1888,49 + 1357 = 4540,64 кВА
4. Визначаємо сумарну максимальну активну потужність заводу:
Рмакзв = Рмакц1 + Рмакц2 + Рмакц3 = 1141,25 + 2061,56 + 1081,65 = 4284,46 кВт
5. Визначаємо сумарну максимальну реактивну потужність заводу:
Qмакзв = Qмакц1 + Qмакц2 + Qмакц3 = 977,28 + 2013,83 + 1210,13 = 4201,24 кВар
6. Визначаємо сумарну максимальну повну потужність заводу:
Sмакзв = Sмакц1 + Sмакц2 + Sмакц3 = 1509,42+ 2894,46 + 1630,84 = 6034,72 кВА
7. Визначаємо активне освітлювальне сумарне навантаження по заводу:
Росв зв = Росв ц1 + Росв ц2 + Росв ц3 = 20 + 24 + 16 = 60 кВт
8. Визначаємо активне освітлювальне повне сумарне навантаження по заводу
Sосв зв = Sосв ц1 + Sосв ц2 + Sосв ц3 = 20 + 24 + 16 = 60 кВА
9. Визначаємо середньозважений коефіцієнт потужності заводу:
=
0,71
Дані розрахунків заносимо у таблицю 1.2.1
Таблиця 1.2.1 – Розрахункові дані
№ |
Рср, кВт |
Qср, квар |
Sср, кВА |
Рмак, кВт |
Qмак, квар |
Sмак, кВА |
Росв., кВт |
Sосв., кВА |
cos |
1 |
975 |
849,81 |
1295,15 |
1141,25 |
977,28 |
1509,42 |
20 |
20 |
0,75 |
2 |
1349,5 |
1324,9 |
1888,49 |
2061,56 |
2013,83 |
2894,46 |
24 |
24 |
0,71 |
3 |
895,5 |
1016,91 |
1357 |
1081,65 |
1210,13 |
1639,84 |
16 |
16 |
0,66 |
завод |
3211 |
3191,62 |
4540,64 |
4284,46 |
4201,24 |
6034,72 |
60 |
60 |
0,71 |