Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани 7 клас алгебра .doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
531.97 Кб
Скачать

VII. Підсумки уроку

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».

  1. Два вирази, що набувають відповідно рівних значень при будь-яких зна­ ченнях букв, називають... .

  2. Заміну одного виразу іншим, тотожно рівним йому, називають... .

  3. Рівність, яка є правильною при всіх значеннях букв, називають... .

VIII.Домашнє завдання

  1. Вивчити зміст нових понять.

обчислення значень числових та буквених виразів, що містять кілька арифметичних дій разом із степенем.

VI. Підсумки уроку

1. Правильною є рівність:

а) п • п п • п • п = 5п ; б) п • п • п • п • п - 5" ; в) п • п • п • п • п = п5?.

2. У запису (-3)5 : - а) -3 — степінь; 5 — показник; б) -3 — основа; 5 — степінь;

в)-3 — основа; 5 — показник. VII. Домашнє завдання

  1. Вивчити визначення степеня з натуральним показником та назву його елементів.

  2. Завдання на закріплення означення степеня та обчислення значень вира­ зів, що містять степінь.

Урок13. Тотожні вирази.

Тип уроку: вироблення умінь.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Перевірка домашнього завдання

Перевірити найскладніші вправи, організувавши само- або взаємопере­вірку робіт учнів за зразком.

III.Формулювання мети і завдань уроку

Необхідно пояснити, що із поняттями «тотожно рівні вирази» та «тотож­ність» пов'язаний новий вид завдань: па доведення тотожностей. Узгодивши це питання з учнями, слід сформулювати завдання:

  1. з'ясувати зміст виразу «довести тотожність»;

  2. оволодіти прийомами доведення тотожностей.

IV.Актуалізація опорних знань та умінь Усні вправи.

1. Чиє тотожно рівними вирази:

2. Тотожно рівним виразу Зх-Зу є вираз: а) -Зх + Зу; б) З(х-у);

  1. Різниця чисел а та Ь дорівнює 37. Чому дорівнює різниця

  2. Сформулювати твердження, яке виражається тотожністю:

V. Вироблення умінь

Застосування прийомів доведення тотожностей варто продемонструвати на різних прикладах тотожностей (саме з цього і починається ця робота). Після розгляду кількох різного типу прикладів слід узагальнити підхід до доведення тотожностей.

, На уроці необхідно розв'язати вправи на доведення тотожностей різного рівня складності (бажано на використання різних прийомів); на тотожні пе­ретворення виразів; додатково (якщо вистачить часу) — вправи на доведення подільності.

VI.Підсумки уроку

Чи є тотожністю рівність:

Доведіть свою думку.

VII.Домашнє завдання

  1. Повторити зміст основних понять теми «Вирази».

  2. Розв'язати вправи на доведення тотожностей; тотожні перетворення ви­ разів з подальшим обчисленням їх значень.

Урок 14. Вирази зі степенями.

Основна мета: домогтися свідомого розуміння учнями означення та власти­востей степеня з натуральним показником; сформувати вміння використовувати ці знання при виконанні вправ на обчислення та спрощення виразів.

Тип уроку: формування знань і вироблення умінь.

Хід уроку