Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани 7 клас алгебра .doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
531.97 Кб
Скачать

VII. Підсумки

Поновити правильну послідовність дій при розкладанні многочлена 9л: + ау + 9у + ах на множники способом групування:

І

9х + ау + 9у + ах = (х + у)(9 + а)=

= (9х + 9у) + (ах + ау) = 9(х + у) + а(х + у).

VIII.Домашнє завдання

  1. Вивчити алгоритм розкладання многочлена на множники способом гру­ пування.

  2. Виконати вправи, аналогічні вправам класної роботи.

  3. Дати відповідь на запитання:

« Перед дужками стоїть знак «+о, його замінили на « - ». Що необхідно зро­бити із членами в дужках, щоб вираз залишився тотожно рівним даному? »

Урок № 40.

Тема уроку: Спосіб групування.

Тип уроку: відпрацювання навичок.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Перевірка домашнього завдання

Самостійна робота учнів з пошуку помилок (учні отримують ксерокопії робіт із помилками в контрольних моментах алгоритму) та їх виправлення.

III.Формулювання мети і завдань уроку

Подальша праця відпрацювання навичок розкладання многочленів на множники способом групування за алгоритмом.

IV.Актуалізація опорних знань та умінь Усні вправи.

1. Подати вираз у вигляді добутку:

  1. с(х + с) + Ь(х + с);

  2. х(у - 1) - 3(у - 1);

2. Розв'язати рівняння:

  1. (2х - 1) (х + 1) = 0; \

3. Заключити два останні доданки многочлена в дужки, перед якими стоїть знак «+» («-»):

  1. тх - ту + 6х- 6у;

  2. а2-аЬ-8а + 8Ь ;

V. Відпрацювання навичок

Система вправ має бути спрямована на закріплення алгоритму розкладання многочленів на множники і умовно може бути поділена на такі види:

  1. вправи на пряме застосування алгоритму (виключаючи вправи на розкладання многочленів, що складаються із шести членів);

  2. вправи на обчислення значень виразів;

  3. вправи на застосування розкладання многочленів на множники (розв'язування рівнянь тощо).

VI.Підсумки уроку Математичний диктант № 12 .

Домашнє завдання

Урок №41.

Тема уроку: Квадрат двочлена.

Основна мета: домогтися свідомого розуміння учнями змісту основних формул скороченого множення; сформувати навички застосування цих формул для перетворення цілих виразів у многочлени стандарт­ного вигляду та навички розв'язування завдань, що передбача­ють такі перетворення.

Тип уроку: формування знань і вироблення умінь.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Формулювання мети і завдань уроку

Мета уроку — вивчити формулу перетворення квадрата двочлена у многочлен стандартного вигляду.

Завдання — доведення формули (а ± Ь) = а2 ± 2аЬ + Ь2 та вироблення умінь її застосовувати при перетворенні виразів.

III. Актуалізація опорних знань та умінь Усні вправи.

1. Прочитати вираз:

  1. (а + 5)2;

  2. а2+52;

  3. а2-52;

  4. (а-5)2;

  5. а2-2-а-5 + 52;

  6. а2 + 2'и-5 + 52.

2. Виконати дії: 3.

  1. (2а)2 ;

4. Виконати множення:

5. Порівняти значення виразів:

IV.Формування знань . Формування знань здійснюється дедуктивним методом: спочатку

доводимо, що а після цього

формулюємо ці алгоритми вербальне та ілюструємо кількома прикладами різного рівня складності.