Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани 7 клас алгебра .doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
531.97 Кб
Скачать

VII. Підсумки уроку

Підставити в записи пропущені знаки та закінчити перетворення, обґрунтувавши свою відповідь:

VIII.Домашнє завдання

  1. Вивчити алгоритми виконання додавання та віднімання многочленів.

  2. Виконати Письмові вправи на пряме застосування алгоритмів; знахо­ дження числових значень виразів і розв'язування рівнянь із попереднім застосуванням алгоритмів.

Урок 27. Додавання і віднімання многочленів.

Тип уроку: відпрацювання навичок.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Перевірка домашнього завдання

Перевірка письмових вправ у вигляді завдання «Знайди помилку».

III.Формулювання мети і завдань уроку

Основна мета — подальше вдосконалення вміння виконувати перетво­рення суми та різниці многочленів у многочлен стандартного вигляду.

IV.Актуалізація опорних знань та умінь

Усні вправи. 1. Обчислити значення виразів:

  1. -18 + 43;

  2. -5,2 + 5;

  3. 4,7-3,8;

V. Відпрацювання умінь .

На цьому етапі розв'язуються вправи достатнього рівня складності на пряме застосування алгоритму додавання та віднімання многочленів (спростити вираз, обчислити значення виразу, попередньо спростивши його); використання алгоритмів перетворення суми або різниці многочленів ; у многочлен стандартного вигляду при розв'язуванні рівнянь та доведенні подільності.

VI.Підсумки уроку

Самостійна робота № 6.

VII. Домашнє завдання

  1. Повторити визначення многочлена, властивості степеня з натуральним показником та розподільну властивість множення відносно додавання.

  2. Розв'язати вправи, аналогічні вправам, виконаним під час класної робо­ ти, або виконати аналіз самостійної роботи № 6.

Множення одночлена і многочлена. Множення

двох многочленів

Основна мета: домогтися свідомого розуміння змісту алгоритмів множення одночлена на многочлен та множення двох многочленів; виро-

бити уміння використовувати ці алгоритми при розв'язуванні

завдань, передбачених програмою.

Урок 28. Множення одночлена на многочлен.

Тип уроку: формування знань і вироблення умінь.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Перевірка домашнього завдання: Перевірка зошитів та якості аналізу самостійної роботи.

  3. Формулювання мети і завдань уроку

Спираючись на основну властивість степеня з натуральним показником та розподільну властивість множення відносно додавання, сформулювати алгоритм множення одночлена на многочлен та закріпити цей алгоритм при розв'язуванні відповідних завдань.

IV. Актуалізація опорних знань та умінь Усні вправи.

1. Виконати множення:

1) Заг-а;

2) 2х-х4; •3) 2ху • Зу.

2. Перетворити в одночлени стандартного вигляду:

  1. -2аЛ3;

  2. ЗаЬг-8аЬ;

V. Формування знань

Робота з формування в учнів розуміння того факту, що одним із найважливіших прийомів алгебри є прийом заміни змінних і саме на нього спираються, коли виводять алгоритм множення одночлена на многочлен і множення двох многочленів, тобто у тотожності а(Ь + с) = аЬ + ас (що є основою алгоритму), а — будь-який одночлен, Ь Л- с — будь-який двочлен; аЬ + ас — сума добутків одночлена на кожний член двочлена. ї