Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани 7 клас алгебра .doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
531.97 Кб
Скачать

Повторення та систематизація матеріалу за 5-6 класи (2 години)

Основна мета: повторити та систематизувати одержані у 5—6 класах знання про алгоритми виконання арифметичних дій з раціональними числами та види перетворень буквених виразів, а також уміння застосовувати названі алгоритми до розв'язування задач.

Урок 1 •- ДІЇ з раціональними .числами

Тип уроку: повторення та систематизація знань і умінь учнів.

Хід уроку

І. Організаційний етап - '

  1. Вступне слово вчителя щодо організації вивчення алгебри у 7 класі.

  2. Перевірка наявності в учнів необхідного навчального матеріалу.

II. Формулювання мети і завдань уроку

Формулювання основної навчальної мети уроку та її винесення на узгодження з учнями. Формулювання завдань, виходячи з узгодженої мети.

III. Оперування знаннями і способами дій у стандартних ситуаціях

Математичний диктант № 1

IV. Оперування знаннями та способами дій

у нестандартних ситуаціях

(Під нестандартними ситуаціями розуміємо розв'язування завдань на обчислення значень числових виразів, що передбачають:

  1. застосування кількох правил арифметичних дій та визначення порядку виконання цих дій;

  2. застосування переставної та сполучної властивостей додавання і множен ня та розподільної властивості множення відносно додавання, а також деяких правил швидкої лічби, вивчених учнями;

  3. складання числових виразів або за умовою задачі, або шляхом трансфор мування текстового запису умови завдання у числовий вираз.

V.Підсумки уроку Обчислити значення виразу

  1. Обчислити найзручнішим способом значення виразу

VI. Домашнє завдання

  1. За довідковим матеріалом (5 клас) повторити зміст понять «буквений вираз», «коефіцієнт», «подібні доданки», «розкриття дужок», «зведення подібних доданків».

  2. Виконати вправи на застосування правил арифметичних дій з раціона льними числами та на застосування властивостей арифметичних дій.

Урок 2. ДІЇ з раціональними числами

Тип уроку: повторення та систематизація знань і умінь учнів.

Хід уроку

І. Організаційний етап Вступне слово вчителя (інструктаж щодо проведення уроку).

  1. Самоперевірка готовності учнів до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання

  1. Вправи на застосування матеріалу попереднього уроку перевіряються вибірково, із зупинкою лише на складних моментах.

  2. Повторення змісту понять перевіряється більш докладно: учні виконують самоперевірку цього завдання, звіривши свої записи із розданим довідко вим матеріалом. Якщо учні виявляють помилки або неточності, то випра вляють їх.

III. Постановка мети і формулювання завдань уроку

Формулювання основної навчальної мети уроку та пропозиція учням запропонувати власні варіанти способів дій, які їм треба виконати, щоб досягти визначеної мети. Формулювання завдання, виходячи з узгодженої мети.

IV Оперування знаннями і способами дій у стандартних ситуаціях

Самостійна робота.

1. Знайти значення виразу 1,5х-9 при х = -6 ; х = 20 .

2 Знайти значення виразу -а при а = -0,7 ; а = 3 .

  1. Знайти значення виразу |б| при Ь = -6 ; 6 = 1,5 .

  2. Знайти подібні доданки у виразі -ба + 9 + а-1 .

  3. Розкрити дужки у виразі 7-(2*-3).

  4. Спростити вираз 7а-(1-2а) .