
- •Урок хімії в профільному 10 класі
- •Хід уроку:
- •I. Активізація класу
- •Фронтальне опитування:
- •Здійснити перетворення (робота в парах – один учень біля дошки, один – на місці):
- •Iіі. Мотивація теми уроку, визначення його мети
- •Макроелементи та мікроелементи
- •Загальне поняття про добрива.
- •Класифікація добрив
- •Виробництво мінеральних добрив в Україні, їх структура, принципи розміщення і основні центри.
- •Ознаки нестачі добрив
- •Азотне голодування
- •Фосфорне голодування
- •Калійне голодування
- •Вплив добрив на організм людини
- •V. Узагальнення та систематизація загальнонавчальних компетентностей учнів
- •Vі. Підсумки уроку, мотивація та виставлення оцінок учням
- •Vіі. Домашнє завдання
Урок хімії в профільному 10 класі
Тема: Азотні та фосфорні мінеральні добрива.
Проблема охорони довкілля під час використання мінеральних добрив.
Мета:
навчальна: сформувати поняття учнів про мінеральні добрива, їх класифікацію за походженням, складом та вмістом поживних елементів, вивчити властивості азотних й фосфорних добрив шляхом самоосвітньої діяльності та проведення лабораторних досліджень, навчити визначати їх поживну цінність, встановити межі застосування добрив в сільському господарстві, їх вплив на рослини та навколишнє середовище, з’ясувати географію виробництва мінеральних добрив в Україні;
виховна: формувати в учнів елементи наукового світогляду, виробити в учнів екологічну культуру використання мінеральних добрив, з’ясувати шляхи вирішення проблеми охорони довкілля під час їх використання;
розвиваюча: розвивати логічне, аналітичне і порівняльне мислення, навички самостійної експериментальної роботи, вміння застосовувати набуті знання до практичних потреб, навички обговорення проблем, вдосконалювати навички написання рівнянь реакцій різних типів, розвивати уміння встановлювати причинно-наслідкові зв`язки, робити висновки; удосконалювати вміння роботи з хімічним обладнання, реактивами
Тип уроку: Урок формування загально навчальних компетентностей. Урок-дослідження
Методи і прийоми роботи: випереджальне завдання по ІКТ-технологіям (складання презентацій про видатних вчених-агрохімії, види мінеральних добрив, їх впливу на навколишнє середовище), бесіда, робота в парах, лабораторні досліди, розв’язування розрахункових задач та вправ, дидактичні ігри
Різновиди інтерактивного навчання: інтерактивні технології кооперативного навчання – робота в парах; колективно-групового навчання – «дерево рішень», «відкритий мікрофон», «займи позицію»; ситуативного моделювання – ігрове моделювання явищ
Обладнання: зразки мінеральних добрив, набір реактивів для визначення властивостей мінеральних
добрив, мультимедійні презентації, ноутбуки, комп’ютер, портрети вчених Ю.Лібіха,
К.А.Тімірязєва, Д.М.Прянишникова, П.А.Власюка, Д.І.Менделєєва
Міжпредметні зв’язки: біологія, географія, математика, екологія
Базові поняття і терміни: агрохімія, мінеральні добрива, прості добрива, комплексні добрива,
макроелементи та мікроелементи, нітратні та фосфатні добрива
Дерево науки усіма коренями поєднане із практикою.
О.М. Несмеянов
Хід уроку:
I. Активізація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань:
Інтерактивний прийом – відкритий мікрофон «Нітроген і Фосфор – елементи V-А групи»
Фронтальне опитування:
Як називають солі нітратної кислоти?
Як називають солі ортофосфатної кислоти?
Користуючись таблицею розчинності визначте, до якої групи відносяться нітрати, а до якої ортофосфати за здатністю розчинятися у воді?
Які солі ортофосфатної кислоти практично розчинні у воді?
Запишіть формули наступних сполук(учні працюють біля дошки і в зошитах):
Натрій нітрату, амоній сульфату, амоній нітрату, амоній дигідрогенортофосфату
Кальцій ортофосфату, кальцій дигідрогенортофосфату, кальцій гідрогенортофосфату, амоній гідрогенортофосфату