Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1234.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
431.78 Кб
Скачать

IV.Узагальнення уроку,

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Тестове опитування

1.Що відрізняло Алю від інших дітей?

АВона нічого не могла доробити до кінця; Б вона була дуже розумна;

В вона була зовсім непосидюча; Г вона була звичайною дівчинкою.

2. Як вона вишила подарункового рушничка для бабусі?

А Повністю, з гарним квітковим візерунком; Б вишила лише половину рушника;

Впоставила лише один хрестик; Г вишила кілька квіточок.

3.Кого побачила Аля у своїй кімнаті?

А Домовика у старій одежі; Б маленького чоловіка в величезних черевиках;

В невідому істоту в чудернацькому костюмі; Г кролика в маленькому капелюсі.

4.Хто першим зустрівся дівчинці в дивній країні?

А Песики з рюкзаками; Б котики в чоботях; В кролики в окулярах; Грибки під парасольками.

5.Як називалась країна, до якої потрапила Аля?

АНедоладія; БНедоділанія; ВНедоробія; ГНедопрація.

6. Хто був правителем диво-країни?

А Недороб Десятий; БНедоділь Десятий; ВНедороль Десятий; ГНедоноль Десятий.

7. Чому перший Недорадник носив лицарський шолом?

А Йому це подобалось; Б він був лицарем;

В у нього не було іншого капелюха; Гу нього не було голови.

8.Що знайшла Аля в домі Недочеревика?

А Двері, які вели до її кімнати; Бінструкцію з повернення додому;

В свої втрачені речі; Г голову Першого Недорадника.

9.Чому не працював годинник на головній площі Недограду?

АНе вистачало хвилинної стрілки; Б не вистачало годинної стрілки;

В був зламаний годинниковий механізм; Г циферблат було пошкоджено.

10. Як Аля допомогла недоладянам?

АДоробила все, що було недороблено; Б перемогла Першого Недорадника;

В прогнала з країни Недочеревика; Г допомогла Недоладьку завоювати трон.

11.Що насамперед зробила Аля, повернувшись додому?

А Попросила вибачення в бабусі; Б розповіла про свої пригоди друзя;

В написала листа недоладянам; Гдомалювала голову Першому Недораднику.

12. Що трапилося з Першим Недорадником?

А Втік на пошуки свого шолома; Б помер від горя; Взник;

Г став новим правителем Недоладії.

V.Підбиття підсумків уроку

Учитель. Казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» вчить нас, що завжди треба доробляти розпочаті справи, а не по­лишати їх незавершеними. Треба боротися з власними лінощами та пам’ятати, що найкраща справа та, яка має результат.

VI.Домашнє завдання

Читати твір «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», звер­таючи увагу на характеристику дійових осіб.

Тема: Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Своєрідність композиції твору. Особливості його мови.

Мета: продовжувати роботу над твором, визначити своєрідність його композиції; виховувати самостійність, рішучість та відповідальність; розвивати творчу уяву, логічне мислення, культуру мов­лення.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування вмінь.

Обладнання, наочність: дидактичний матеріал.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1.Забезпечення емоційної готовності до уроку

2.Перевірка домашнього завдання

▼ Який персонаж казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недо­ладії» вам сподобався найбільше? Обґрунтуйте свою думку.

▼Як вирозумієте імена героїв?

▼Чи вірите ви в існування Недоладії?

3.Актуалізація опорних знань

▼ 3 яких частин складається казка? Що таке «композиція»?

▼ Які особливості мови ви зустрічали в тексті?

II.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III.ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Вступне слово вчителя

— Казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» має еле­менти коміксу.

Комікс (від англ. соmіс — «комедійний», «комічний», «сміш­ний») — послідовність малюнків, зазвичай із короткими текстами, які створюють певну зв’язну розповідь.

Сучасні комікси з’явилися в газетах США у 90-ті рр. XIX сто­ліття. Особливого поширення вони мали з 30-х рр. XX століття, зокрема комікси ВолтаДіснея.

Безпосередніми попередниками коміксу вважаються політичні французькі й англійські карикатури кінця XVIII століття.

Більшість сучасних коміксів утратило комічну природу. Сфор­мувалися основні тематичні різновиди: комікси про «дикий Захід» або «Вестерни»; про пригоди суперменів; про пригоди в джунглях; про тварин; про детективні історії; про романтичні стосунки та лю­бов; науково-фантастичні; псевдоісторичні комікси.

Питання, що в коміксі є головним: візуальна чи текстова сто­рона, досі залишається невирішеним. Мова коміксів специфіч­на, яскрава та незвичайна, вона містить багато вигуків та неоло­гізмів.

Комікс надає своїм читачам необхідний мінімум: візуальне вті­лення і коментар. Цього часу досить, щоб історія ожила.

Комікс — це історія в картинках, тому що його мета — розважати читача.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]