Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1234.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
431.78 Кб
Скачать

IV. Узагальнення уроку,

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота з картками в парах (групах)

Картка № 1

1.Напишіть міні-твір на тему «Героєм якої казки Г. Малик я хотів би бути?» (5-7 речень).

2. Як ви розумієте цитату: «Талант — крапля здібностей і море праці»?

3. Назвіть казку Г. Малик про про двох клоунів, які роблять все навпаки. («Пантлик і Фузя»)

Картка № 2

1.Напишіть міні-твір на тему «З яким персонажем з казок Г. Ма­лик я би хотів познайомитись?» (5-7 речень).

2. Як ви розумієте цитату: «Часто великі таланти залишаються прихованими»?

3. Назвіть усі казки Г. Малик про пригоди Алі. («Пригоди дівчинки Алі в країні сяк таків», «Незвичайні пригоди Алі в країні Недо­ладії», «Подорож Алі в Країну Чудес»)

Картка № З

1. Напишіть міні-твір на тему «Чи хотів би я опинитись у чарівній країні?» (5-7 речень).

2. Як ви розумієте цитату: «Знання робить життя красним»?

3. Назвіть пригодницький комікс Г. Малик про пригоди двох дру­зів Бібл-Бабла та Гравика. («Чорний Маг і зачароване місто»)

Картка № 4

1. Напишіть міні-твір на тему «Чому мені подобаються пригод­ницькі казки?» (5-7 речень).

2. Як ви розумієте цитату: «Наука в ліс не веде, а з лісу виво­дить»?

3. Назвіть казку Г. Малик, дійовими особами якої є вчителька Кефіра та Дир-Пир. («Пригоди дівчинки Алі в країні сяк-таків»)

V.Підбиття підсумків уроку

Учитель. Казки Г. Малик дають нам змогу зазирнути в чарів­ний світ, у якому незвичайні герої вирішують проблемні питання, які турбують кожного з нас, навчаючи, як треба ставитись один до одного, до навколишнього світу та використовувати свій потен­ціал.

VI.Домашнє завдання

Читати твір «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», вміти аналізувати його проблемні питання.

Тема:Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Морально-етичні проблеми в казці.

Мета: опрацюватиідейно-художнійзміст программного твору, визначити його тему, ідею та морально-етичні проблеми; виховувати співчуття, бажання допомагати іншим; розвивати творчу уяву, логічне мислення, культуру мов­лення.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування вмінь.

Обладнання, наочність: дидактичний матеріал

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Забезпечення емоційної готовності до уроку

2. Перевірка домашнього завдання

▼ Які факти біографії Г. Малик ви пам’ятаєте?

▼Назвіть казкиГ. Малик та їхніх персонажів.

3. Актуалізація опорних знань

▼ Чи завжди ви доводите до кінця розпочату справу?

▼ Як ви ставитесь до тих, хто полишає діло на середині?

▼Чи були у вашому житті випадки, коли ви мали неприємності через незакінчену справу? Наведіть приклади.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III.ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛ

1. Вступне слово вчителя

— Минулого уроку ми почали знайомитись із творчістю Галини Малик. Сьогодні наша увага буде прикута до її казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Ця казка дуже цікава і повчальна. У ній розповідається про дівчинку Алю, яка завжди недороблюва­ла свої справи і потрапила до країни Недоладії. Це країна, у якій ніколи нічого не дороблюється. Мешканці цієї країни називаються недоладянами. І тільки один герой доводить справи до кінця. Це — Кат. Він відрубує голови героям, яких приводить злий, недобрий Перший Недорадник. У кінці цієї повісті-казки Аля повертається додому, але в неї є список, до кого б вона мала завітати, попередити інших, щоб вони не потрапили до країни Недоладії. І питає авторка в читачів: «А до тебе вона ще не приходила?». Цікаво, а у вас є спра­ви, які ви маєте доробити?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]