Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практика Викуся.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
159.83 Кб
Скачать

V. Заключна частина

  Підсумок уроку

— Хто ж виявився мешканцем казкового будиночка? Він вам подобається?

— Що є спільного і в книжки, і в рослини? (Корінець)

— Що просив виготовити для себе на завтра Буквар? (Заклад­ку) (Показати, як вона має виглядати.)

— Яка держава створила для вас цей підручник?

— Якими ще словами можна назвати Україну? (Батьківщина, Вітчизна, рідний край)

— Чому наш Державний Прапор жовто-блакитного кольору?

— Що означає герб-тризуб?

— Яку назву має наш Гімн?

— Діти, любіть свою Батьківщину, свою рідну неньку. Вона вас зростила. Шануйте наші державні символи, бо вони є ознакою на­шої держави, нашої незалежності.

  Урок читання 2

Тема. Закріплення знань про речення. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Ріпка». Слухання і розповідь казки. Коротка і повна відповіді на запитання. Складання речень заданої будови

                        Мета: формувати вміння складати речення і зв’язну розповідь, виділяти слова із речення; слухати казку, давати повні й короткі відповіді на запитання; вчити розрізняти слова із значенням пестливості та згрубілості; розвивати організаційні, загально мовленнєві вміння і навички, мовлення дітей, збагачувати його новими словами; виховувати інтерес до книги.

Обладнання: на окремому столику — ріпка, під якою схована таця з яблуками; зошити у клітинку для графічного зображення звукових схем слів і моделей речень; комплект книжок «Українська народна казка “Ріпка”» на кожну парту .

Хід уроку

I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці навчання грамоти у нас з’явилася ще одна книжка. Ми обов’язково з нею попрацюємо. Перевіряємо порядок на партах: олівці є, Буквар і зошит для читання лежать на краю парти. Нова книжка — у кожного на столі посередині.

До нас у гості завітає казка, причому її дійовими особами бу­дуть ті, хто уважно слухатиме текст і правильно даватиме повні й короткі відповіді на мої запитання.

II. Вироблення вмінь виокремлювати речення з мовного потоку

— Послухайте, будь ласка, текст і спробуйте визначити, скіль­ки в ньому речень:

Сонце заходить. Гори чорніють. Пташечка тихне. Поле німіє.

Після повторного прослуховування, учні відтворюють ті речення, які вони запам’ятали. Потім записують у зошиті і на дошці їх спільну графіч­ну модель.

— Тепер приготуйте свої долоньки. Плескайте щоразу, як по­чуєте кінець речення.

Настав теплий ранок. Зійшло ясне сонечко. Весело заспівали пташки.

Фізкультхвилинка

А тепер час відпочити,

Що вивчали, повторити.

(Підводяться і стрибають, як м’ячики.)

Слово до слова ми в речення склали,

(Крокують на місці.)

Рисками в зошиті їх позначали.

(Руками роблять вправу «ножиці».)

Кожному ми залишаємо згадку:

(Повороти тулуба вправо, вліво.)

У кінці речення ставимо крапку.

(Стрибають, як м’ячики.)

III. Робота з дитячою книжкою

1 Коротка підготовка учнів до сприймання змісту казки. Установка на слухання твору

— Це — ріпка (показує на столик). Смачна, міцна. Слухаємо казку. Уявляємо події, співчуваємо героям.

2 Читання казки вголос учителем

Після прослуховування вчитель повідомляє, що це українська народна казка. Її назва «Ріпка». Учні повторюють хором за вчите­лем: «“Ріпка” — українська народна казка».

3 Колективне відтворення прослуханого

1) Робота за ілюстрацією Букваря (с. 6–7). Повні й короткі відповіді на запитання вчителя

— Подивіться, як усі герої казки ланцюжком дружно взялись одне за одного, напружились, щоб вирвати ріпку. Дайте повні й не­повні відповіді на запитання. Наприклад:

— Хто зображений на малюнку? (Герої казки. Дід, баба, онука, песик, кішка й мишка. На малюнку зображені герої казки: дід, баба, онука, песик, кішка й мишка.)

— Що дід вирішив посадити на грядці? (Ріпку. Дід вирішив по­садити на грядці ріпку. Дід посадив ріпку. Посадив дід ріпку.)

— Чим дід грядку скопав?

— Чим дід грядку заскородив?

— Як росла ріпка влітку?

— Коли вирішив дід ріпку вирвати?

— Кого покликав дід собі на допомогу?

— Як звати бабцю?

— Кого покликала на допомогу бабуся?

— Як звати внучку?

— Кого покликала на допомогу внучка?

— Як звати песика?

— А кого покликав песик?

— Як звати кішку?

— Хто допоміг вирвати ріпку із землі?

— Як звати мишку?