Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практика Викуся.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
159.83 Кб
Скачать

5 Робота в зошиті (с. 6)

— Ми готові працювати в зошиті.

Зошити всі розгорнули,

Правильно за парти сіли.

Щоб спини не боліли,

Щоб здорові були діти,

Треба правильно сидіти.

Отже, сядьте всі рівненько

Завдання слухайте гарненько,

Час не гайте ви дарма,

Приготуйтесь до письма.

1) Наведення по пунктирах ліній.

2) Розфарбовування предметів, які Миколка та Наталка візьмуть до школи.

Фізкультхвилинка

Хмара сонечко закрила,

Слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки позбираєм,

У травичці пошукаєм.

Пострибаєм, як зайчата.

Політаєм, як пташата.

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили руки й ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

6 Продовження роботи в зошиті (с. 7)

— Як кладемо зошит під час розфарбовування малюнків?

VI. Підсумок уроку

— Чого ви навчилися сьогодні на уроці?

— Що вам найбільше запам’яталося?

      — Що дізнались нового?



Урок читання

                      Тема: Розвиток артикуляційно-вимовних умінь. Словниково-логічні вправи. Бесіда «Державні символи України». Презентація «Букваря» М. С. Вашуленка та Н. Ф. Скрипченко. Урок-презентація

                     Мета: ознайомити дітей із першою навчальною книгою; вчити слухати і розуміти усне ви­словлювання, відповідати на запитання, вступати в діалог, обґрунтовувати свою думку; практично ознайомити зі змістом понять: автор, його прізвище, назва книжки, об­кладинка, корінець, сторінка; ознайомити з новими словами; учити спостерігати за лексичним значенням слова (омоніми, синоніми); розвивати артикуляційно-вимовні вміння, фонематичний слух, увагу, мислення, збагачувати словниковий запас дітей словами, що є назвами Державних символів України, формувати організаційні, за­гальномовленнєві вміння і навички; виховувати бажання працювати разом, учитися читати, берегти книгу.

                     Обладнання: Букварі, заховані у портфелях дітей; казковий будиночок, карта-шлях до казкового будиночка; картки з відповідями до запитань, прямокутники жовтого і блакитного кольору для роботи в парах; ілюстрації для пояснення значень слів — назв Дер­жавних символів України; лист від мешканця казкового будиночка, паспорт Букваря, звукозапис-звернення книжки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

1 Вступна бесіда

— Діти, ми починаємо наш перший урок навчання грамоти. Саме слово грамота означає «уміння читати й писати», тож, на вашу думку, чого ми будемо вчитися на таких уроках — уроках на­вчання грамоти? Пам’ятаймо, що право відповіді має той, хто пер­ший підводить руку і не висловлюється з місця.

— А для чого людині вміти читати й писати?

— Учора ви ознайомилися з основними правилами поведінки на уроці. Давайте пригадаємо їх (коли треба вставати, сідати, коли підводити руку, коли можна говорити, чому не слід перебивати одне одного, як відповідати на запитання вчителя, як ставити за­питання тощо).

— Отже, діти, на уроках навчання грамоти ми будемо вдоско­налювати своє мовлення, вчитися читати й писати, дізнаємося ба­гато цікавого про рідний народ, рідну мову.