- •Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Луганський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут педагогіки і психології
- •Урок з математики 2
- •1 Орієнтування на сторінці зошита
- •2 Ознайомлення з видами ліній
- •3 Письмові вправи
- •5 Робота в зошиті (с. 6)
- •6 Продовження роботи в зошиті (с. 7)
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •1 Вступна бесіда
- •2 Заохочення до роботи
- •II. Робота над темою уроку
- •1 Артикуляційно-вимовні, творчі вправи
- •2 Сюрпризний момент
- •4 Фізкультхвилинка
- •1) Вступна бесіда
- •2) Робота в парах
- •3) Фронтальна робота
- •4) Бесіда з опорою на життєвий досвід учнів
- •6 Музична пауза
- •7 Висновок
- •III. Словниково-логічні вправи
- •1 Зупинка «Загадкова скарбничка»
- •2 Загадка
- •1 Звернення книжки до дітей
- •2 Відомості про Буквар
- •3 Робота з Букварем
- •V. Заключна частина
- •II. Вироблення вмінь виокремлювати речення з мовного потоку
- •2) Гра «Жива картинка»
- •4 Розглядування книжки
- •5 Фізкультхвилинка (імітація рухів героїв казки під коментар учителя)
- •1 Пригадування казок
- •3 Складання речень за поданими на сторінці Букваря моделями
- •4 Складання речень за змістом казок і запис їх моделей на дошці й у зошитах
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Ммотивація навчальної діяльності
- •IV. Викладення нового навчального матеріалу
- •V. Актуалізація вивченого матеріалу
- •VI. Підбиття підсумків
- •Урок образотворчого мистецтва 2 Тема. Виражальні можливості ліній. Створення виразного образу графічними засобами на основі творчої уяви. Їжачок-хитрячок
- •I. Організаційний момент.
- •II. Мотивація навчальної діяльності.
- •III. Оголошення теми та мети уроку.
- •IV. Пояснення нового матеріалу.
- •V. Практична робота.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Моя сім’я та друзі.
- •Хід уроку
- •1. Knock Knock Hello
VI. Підбиття підсумків
Учитель. Отже, сьогодні на уроці ми навчилися створювати нові (похідні) кольори із основних — червоного, жовтого та синього.
Урок образотворчого мистецтва 2 Тема. Виражальні можливості ліній. Створення виразного образу графічними засобами на основі творчої уяви. Їжачок-хитрячок
Мета: освітня – повторювати види ліній та їх виражальні можливості; звертати увагу на те, що лінії можуть бути різної товщини; познайомити з технікою графічного малювання та його особливостями; закріплювати поняття «лінія як засіб виразності», навички розміщення зображення на аркуші паперу, виконання лінійного малюнка;розвивальна – продовжувати формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм; розвивати естетичний смак, вміння визначати форму предмета, підбирати лінії для малювання; стимулювати розвиток допитливості; виховна – виховувати в дітей художньо-естетичний смак, інтерес до художньої творчості.
Обладнання: Образотворче мистецтво. 1 клас: Альбом-посібник/ С. К. Трач,
М. І. Резніченко. – К.: Богдан, 2012. – 40-41 с. Усі уроки образотворчого мистецтва. 1 клас: Плани-конспекти уроків/ Н.А. Горошко. – Х.: Основа, 2012. – 151-158 с. Образотворче мистецтво. 1 клас: Конспекти уроків/
Л. В. Фесенко, З. О. Черниш. – Х.: Ранок, 2012. – 136-141 с. Кошик, іграшка їжак, наочність.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1. Привітання.
- Добрий день!
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
II. Мотивація навчальної діяльності.
- Послухайте віршик і дайте відповіді на запитання.
Лінія по аркушу гуляє,
Слід по собі залишає:
Природа, гори і поля –
Це моя рідна земля.
- Про що йдеться у віршику?
- Із якими лініями ви познайомились на попередніх уроках?
- А як ви думаєте, які лінії бувають за настроєм?
- Які емоції передають ламані лінії? Які предмети можна зобразити цими лініями?
- Які емоції передають хвилясті лінії?
- Діти, скажіть хто на цих малюнках добрий, а хто злий?
III. Оголошення теми та мети уроку.
- На сьогоднішній урок до нас прийшов незвичайний лісовий гість, який допоможе нам дізнатися ще багато цікавого про види ліній та їх виражальні можливості.
- Давайте спробуємо впізнати цю тваринку.
В ліс ми з друзями пішли,
Диво дивне там знайшли.
Як клубочок, ця тваринка,
Вся в колючках в неї спинка.
Хай собі затямить всяк,
Зветься дивний звір ... (Їжак)
IV. Пояснення нового матеріалу.
1. Бесіда.
- Їжачок-хитрячок приніс до нас багато цікавих завдань. Сьогодні ми створимо художній образ за допомогою одного з виражальних засобів графіки – лінії. Давайте розглянемо світлини та твори митців.
- За допомогою яких виражальних засобів вони створені? (Відповіді дітей: «Ці твори митці створювали за допомогою ліній: вертикальних, горизонтальних, похилих, ламаних. Лінію ми спостерігаємо і в природних об’єктах: віти дерев в інеї, слід від літака на небосхилі тощо»).
2. Виконання практичних вправ.
- Ось перше завдання Їжачка. Він пропонує нам згадати і намалювати на аркуші лінії різного накреслення.
- Я буду називати лінії, а ви повинні накреслити їх на аркуші. (Пряму, вертикальну, горизонтальну, похилу, хвилясту, ламану).
-А тепер за допомогою цих ліній швиденько намалюйте предмет, який ви собі уявляєте. (Сонце, хмарки, дерево, квітка, паркан тощо).
