- •Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Луганський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут педагогіки і психології
- •Урок з математики 2
- •1 Орієнтування на сторінці зошита
- •2 Ознайомлення з видами ліній
- •3 Письмові вправи
- •5 Робота в зошиті (с. 6)
- •6 Продовження роботи в зошиті (с. 7)
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •1 Вступна бесіда
- •2 Заохочення до роботи
- •II. Робота над темою уроку
- •1 Артикуляційно-вимовні, творчі вправи
- •2 Сюрпризний момент
- •4 Фізкультхвилинка
- •1) Вступна бесіда
- •2) Робота в парах
- •3) Фронтальна робота
- •4) Бесіда з опорою на життєвий досвід учнів
- •6 Музична пауза
- •7 Висновок
- •III. Словниково-логічні вправи
- •1 Зупинка «Загадкова скарбничка»
- •2 Загадка
- •1 Звернення книжки до дітей
- •2 Відомості про Буквар
- •3 Робота з Букварем
- •V. Заключна частина
- •II. Вироблення вмінь виокремлювати речення з мовного потоку
- •2) Гра «Жива картинка»
- •4 Розглядування книжки
- •5 Фізкультхвилинка (імітація рухів героїв казки під коментар учителя)
- •1 Пригадування казок
- •3 Складання речень за поданими на сторінці Букваря моделями
- •4 Складання речень за змістом казок і запис їх моделей на дошці й у зошитах
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Ммотивація навчальної діяльності
- •IV. Викладення нового навчального матеріалу
- •V. Актуалізація вивченого матеріалу
- •VI. Підбиття підсумків
- •Урок образотворчого мистецтва 2 Тема. Виражальні можливості ліній. Створення виразного образу графічними засобами на основі творчої уяви. Їжачок-хитрячок
- •I. Організаційний момент.
- •II. Мотивація навчальної діяльності.
- •III. Оголошення теми та мети уроку.
- •IV. Пояснення нового матеріалу.
- •V. Практична робота.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Моя сім’я та друзі.
- •Хід уроку
- •1. Knock Knock Hello
VI. Підсумок уроку
— Сьогодні на уроці ми вчилися слухати і розповідати казку «Ріпка», давати повні й короткі відповіді на запитання, по-різному називати один і той самий предмет. Працювали з книжкою, що має назву «Ріпка».
— Скажіть, будь ласка, чи підійде до змісту казки заголовок: «У гурті й комар — сила»?
— Чому ви так вважаєте?
— А тепер — сюрприз: хто ще хоче зіграти, як актор, кінець казки?
Учні одягають реквізит. Тягнуть ріпку, а під нею знаходять тацю з яблуками, пригощаються.
Урок природознавства 2
Тема. Що потрібно знати про природу
Мета: розповісти учням, що природа загадкова і дивна, що її слід вивчати; розвивати вміння ставити запитання про природу; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
►► Вправа «Погода»
— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Що вивчає предмет природознавство?
— Для чого людині потрібно знання про природу?
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що необхідно знати про природу.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Читання вірша Н. Красоткіної
Гляньте, ліс вдалині темніє,
Але я вам сказати мушу,
Він розказувать казку вміє,
Має він поетичну душу.
І живуть в лісі звірі, птахи,
Для людей вони загадкові.
І великі, й малі комахи
Дуже дивні, а ще казкові.
А людина живе у світі,
Як природи рідна дитина,
Без довкілля не може й миті
На землі цій прожить людина.
Без повітря і без водички,
І без сонечка, й сині неба.
І без квіточки, без травички...
Та природу вивчати треба.
Щоб не скривдити, не зламати,
А в гармонії з світом жити.
Тож природу нам треба знати,
Бо прийшли ми у світ — любити!
— Які казки може розповісти ліс?
— Чому необхідно вивчати природу?
— Як ви розумієте слова «в гармонії з світом жити»?
2. Читання вчителем розмови між двома хлопчиками (за Н. Красоткіною)
1-й хлопчик. Яка чарівна природа! Яка вона загадкова та дивна!
2-й хлопчик. А що тут такого дивного та загадкового? Природа як природа, усе на місці... Не бачу тут нічого загадкового.
1-й хлопчик. І що, все на світі знаєш? І нема ніде загадок?
2-й хлопчик. Ні, не бачу я ніяких загадок. Це люди самі собі загадують загадки, щоб потім було що розгадувати. А коли я чогось і не знаю, бо ще малий, то візьму книжку та й почитаю — і все знатиму.
1-й хлопчик. А звідки ж усе знатимеш?
2-й хлопчик. Ну, сказав же — з книжок! Від людей!
1-й хлопчик. А книжки хто написав?
2-й хлопчик. Ну, звісно ж, люди!
1-й хлопчик. Отже, потрібно природу вивчати, щоб для нас написати книжки, щоб діти могли про все дізнатися. А нам слід бути спостережливими, щоб бачити і пізнавати цей великий світ і всі загадки у ньому, бо їх безліч!
2-й хлопчик. Чому все загадки, загадки?
1-й хлопчик. Тому що природа їх повсякчас нам загадує. Дивишся ти на світ, і нібито все тобі відомо, а коли починаєш з’ясовувати суть, то виявляється, що стільки всього невідомого, дивного, загадкового!
2-й хлопчик. І щоб усе знати, необхідно розгадувати загадки природи?
1-й хлопчик. Потрібно любити природу, без природи людина не може прожити і миті.
2-й хлопчик. Теж сказав! Не проживе і миті, яка дурниця! Ну й придумав!
1-й хлопчик. От, дивак! А ти закрий рот і ніс пальчиками поміцніше! Так і тримай! Ну! (2-й хлопчик закриває рот і ніс, через деякий час відпускає руку і хапає ротом повітря.) Ну, як воно?
2-й хлопчик. Так це ж мені повітря забракло, до чого тут природа?
1-й хлопчик. А це і є природа! Усе, що нас оточує: повітря, сонце, небо, гори, ріки, моря, озера, земля, каміння, вода, — все це і є природа.
А ще природа — це всі рослини, тварини: птахи, риби, комахи.
І люди — це теж частинка живої природи. Без природи людина не може і миті прожити, ти сам переконався у цьому. їй потрібні повітря, вода, їжа... І все це людина бере з природи.
2-й хлопчик. Ага. Тепер я починаю розуміти... А я думав...
1-й хлопчик. От бачиш. Вода — у природі, їжу також у природі людина бере. Усе для людського життя є в природі. А без неї аж ніяк не проживеш.
Тому потрібно нам природу вивчати, знати, любити і берегти, адже наш світ дуже крихкий, тендітний... Чарівний світ.
А загадок у ньому стільки, що й не переказати! І про звірят, і про рослини, і про все на світі.
А ти знаєш, скільки над нами є повітря, щоб усе живе на Землі могло дихати?
2-й хлопчик. Ні! А що, багато? Воно ж легке! Що ж воно там важить!
1-й хлопчик. А ось і ні! Уяви собі, що на тіло дорослої людини повітря тисне із силою від 12 до 15 тонн! Тільки людина цього не відчуває, бо зовнішній тиск вирівнюється внутрішнім тиском, що є у нас всередині...
2-й хлопчик. Ого! Нічого собі! Це так само, нібито на людину поставити величезну вантажівку, КАМАЗ, наприклад... Справді цікаво. Є, все-таки, загадки у цьому світі!
1-й хлопчик. А ти гадав, що нема... Вони на кожному кроці, лише потрібно бути трохи спостережливим, допитливим, і світ стане дуже цікавим.
— Чому необхідно вивчати природу?
— Чому вважають, що природа чарівна? загадкова? дивовижна?
3. Пояснення вчителя
— Визирніть у вікно. Що ви там бачите? (Дерева, небо, хмари, дощ, земля тощо)
— Подивіться на підвіконня в класі. Що бачите? (Кімнатні рослини)
— Улітку ви купалися в річці, озері, деякі — в морі. Ви спостерігали дощ, веселку, дивилися на птахів. І ліс, і річка, і небо, і повітря, яким ми дихаємо, і вода, яку ми п’ємо, і дощ, і сніг — усе це природа. Не належить до природи лише те, що зроблено руками людини.
— Порівняйте між собою Сонце, повітря, воду, птаха, рослини, каміння і велосипед, сукню, будинок, цеглу. Чим відрізняються ці групи предметів? (Сонце, повітря, вода, птах, рослини, каміння не зроблені руками людини, на відміну від велосипеда, сукні, будинку, цегли.)
— Отже, нас оточує світ природи (сонце, вода, ґрунт, рослини, тварини), який не створений руками людини, і вироби (будинки, одяг, машини), які зроблені людиною.
Схема на дошці:
►► Фізкультхвилинка
