- •Математика
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота з демонстраційним матеріалом
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Закріплення вивченого матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
- •5. Порівняння чисел
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
III. Підсумки уроку
14.10.2014
Тема. Повторення складу числа 6. Складання й читання прикладів на додавання. Розв’язання прикладів на додавання на основі перелічування предметів. Порядкова лічба. Розпізнавання многокутників
Мета: вправляти учнів у засвоєнні складу числа 6; повторити й закріпити вивчений матеріал; формувати навички лічби; розвивати мислення.
Обладнання: силуетні малюнки, набори геометричного матеріалу, цифр, предметні малюнки, кубики.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба за картками
Учитель показує картку з числом — діти показують картку з таким числом, яке доповнить його до 6.
2. Розв’язання веселих задач
• Швидко їде Федя на велосипеді,
А за ним — ще п’ять хлоп’ят.
Скільки хлопців їде в сад?
• Каже мати квочка:
«В мене два синочки
І три дочки».
Скільки ж діточок у квочки?
• У садок до годівниці
Прилетіли три синиці.
Потім — ще три птиці.
Скільки птиць на годівниці?
3. Гра «Засели будиночки»
На дошці — будинки, в яких є пусті віконця. У віконцях — прорізи. Діти повинні вставити відповідні картки з числами.
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Розв’язання прикладів
— У Незнайка та Буратіно були надуті кульки. Вітерець дмухнув, і кульки розлетілися. Допоможіть роздати кульки кожному. Проведіть ниточку від кульки до казкового героя.
2. Робота з підручником (С. 28, № 2, 3)
3. Розпізнавання геометричних фігур. Самостійна робота
У кожного учня — картка з геометричними фігурами. Діти повинні червоним кольором розфарбувати п’ятикутники, зеленим — чотирикутники, жовтим — шестикутники.
4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
5. Порівняння чисел
— Подивіться на першу табличку. Скільки метеликів ліворуч? Покладіть на парту відповідну картку з числом. Скільки метеликів праворуч? Покладіть відповідну картку. Де метеликів більше? Де метеликів менше? Покладіть між картками з числами картку зі знаком. (5 > 3)
(Аналогічна робота проводиться з іншими табличками.)
6. Задача з логічним навантаженням
На столі вчителя стоять кубики: червоний, зелений, жовтий.
— Поставте кубики в ряд, щоб червоний не був у середині і не стояв першим.
III. Підсумки уроку
15.10.2014
Тема. Число і цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Послідовність чисел у межах 7. Складання й розв’язання прикладів
Мета: ознайомити з числом і цифрою 7, вчити писати цифру 7; продовжувати роботу над формуванням навички порівнювати числа в межах 7; вчити складати, читати й записувати приклади; розвивати увагу, пам’ять; вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: таблички для усної лічби; набори геометричного матеріалу, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба. Гра «Мовчанка»
На дошці — 2 кола. В одному — число 1 +, в другому — 2 +. Навколо кола розташовані числа. Вчитель показує указкою на число, діти додають його до того, що в колі, і показують карткою з числом відповідь.
2. Робота з предметними малюнками. Лічба і порівняння чисел.
— Порахуйте всіх тварин. Скільки їх? Хто стоїть першим? Хто стоїть останнім?
— Порахуйте тварин за порядком. Хто стоїть третім? Хто є наступним? Хто є попереднім для корівки? Скільки домашніх тварин? Скільки диких тварин? Кого більше?
3. Гра «Збери жолуді»
Діти збирали в лісі жолуді. Вони прийшли додому, висипали їх у тарілку. «Скільки хто назбирав жолудів?» — спитала мати. Юрко сказав: «Я збирав жолуді з відповіддю 5». Сашко збирав жолуді з відповіддю 6. А Катруся — з відповіддю 4. Розкладіть жолуді по кошиках дітей.
— Хто з дітей назбирав більше жолудів? Хто менше?
