- •Математика
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота з демонстраційним матеріалом
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Закріплення вивченого матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
- •5. Порівняння чисел
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
III. Підсумки уроку
10.10.2014
Тема. Число і цифра 6. Написання цифри 6. Порівняння чисел у межах 6. Складання й читання прикладів на додавання за предметними малюнками
Мета: познайомити з числом і цифрою 6, вчити співвідносити кількість предметів і число; формувати вміння утворювати число 6 шляхом додавання до попереднього числа 1; вчити писати цифру 6; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення.
Обладнання: предметні малюнки, набори геометричних фігур і цифр.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба за картками.
Діти обчислюють приклад усно і показують карткою з числом відповідь.
2 + 1 3 + 1 4 + 1 2 + 3 1 + 2 3 + 2 1 + 3 1 + 4
2. Упорядкування ряду чисел
Розставити числа по порядку.
4 2 1 5 3
Прочитати числа. Скільки всього цифр записано? Яке число найменше? Яке число найбільше? Яке число передує числу 3? Яке число наступне за числом 2? Назвіть числа більші від 2? Які числа є сусідами числа 4?
3. Гра «Збери врожай». Повторення складу чисел 2–5
На дошці — макети кошиків, в яких є прорізи. На них написані числа. В руках у вчителя — силуети яблучок. На яблуках теж написані числа. Учень повинен обрати два яблука, які у сумі складають те число, яке написане на кошику. Яблук у вчителя багато.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з геометричним матеріалом. Ознайомлення з числом 6
— Покладіть на парту 5 кружечків. Додайте ще один кружечок. Скільки стало кружечків? Як утворилось число 6? (До 5 додали 1) Як називається число 5 по відношенню до 6?
— Отже, число 6 можна утворити шляхом додавання одиниці до попереднього числа 5.
Кількість предметів, а їх 6, позначається цифрою 6. На що схожа цифра 6? Число 6 нам трохи знайоме. У вас, мабуть, є кубики (показує), у кожного кубика 6 сторін.
Цифра 6 — немов замок:
Знизу круг, вгорі гачок.
2. Лічба бусинок за підручником (С. 26, № 1)
3. Порівняння чисел у межах 6. Робота з картками доміно. Працюючи з картками, діти складають, читають і записують на дошці приклади.
4 + 2 = 6
3 + 3 = 6
2 + 4 = 6
5 + 1 = 6
1 + 5 = 6
1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 6
4 < 5
5 < 6
3 = 3
5 > 4
4 < 6
1< 6
2 < 6
6 > 3
Аналогічна робота проводиться за малюнками підручника (С. 26, № 2, 3).
4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
5. Письмо цифри 6
— Цифра 6 складається з великого лівого півовалу та малого овалу. Ширина цифри внизу та вгорі однакова. Починаємо писати цифру 6 нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, робимо заокруглення ліворуч, що переходить у лівий півовал, який внизу переходить в малий правий півовал, що з’єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.
Написання цифри 6.
III. Закріплення вивченого
1. Робота з індивідуальними картками
Розфарбувати стільки пелюстків, скільки показує цифра.
2. Весела задача
Поблукавши лісом трішки, їжачок знайшов грибницю,
Де росли три сироїжки, білих два і печериця.
Хто ж нам, дітки, відповість, скільки всіх грибочків? (6)
IV. Підсумки уроку
13.10.2014
Тема. Склад числа 6. П’ятикутник, шестикутник.
Мета: на основі практичних вправ вивчити склад числа 6, ознайомити з новими геометричними фігурами, вчити знаходити їх серед інших; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати увагу, логічне мислення.
Обладнання: предметні малюнки, геометричні фігури, набори цифр, знаків, паличок.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
Усна лічба за картками.
Учитель показує картку з прикладом — учні показують картку, що надає відповідь.
2. Гра «Знайди місце»
На дошці — ряди чисел, в яких пропущені деякі числа. Діти повинні вставити число на своє місце.
3. Повторення складу чисел 2–5
Заповнити віконця.
2 + = 5
3 + = 5
3 + = 4
2 + = 4
4 + = 5
1 + = 5
II. Вивчення нового матеріалу
1. Склад числа 6
Учитель пропонує дітям за допомогою паличок двох кольорів викласти кількість — 6.
У дітей будуть різні варіанти. Поступово на дошці заповниться таблиця.
2. Вправи на засвоєння складу числа 6
Робота з підручником (С. 27, № 2, 3).
3. Фізкультхвилинка
4. Вправи на розвиток графічних навичок. Робота в зошиті
Завдання: обвести в зошиті таку кількість клітинок, яка б відповідала числу, що показує вчитель.
5. Ознайомлення з новими геометричними фігурами
— За допомогою 6 паличок утворіть будь-яку фігуру (палички однакової довжини).
— Хто знайомий з утвореною фігурою?
— Це — шестикутник. Чому його так названо? Заберіть одну паличку, з’єднайте всі палички. Яка фігура утворилась? Чому п’ятикутник так названо? Знайдіть такі фігури на таблиці.
На дошці — таблиця з різними фігурами.
6. Орієнтування в просторі
На столі — посуд, розташований у ряд.
— Скільки всього предметів? Що стоїть останнім? Що стоїть першим? Яким за рахунком стоїть чайник? Що стоїть справа від нього? Що стоїть зліва від нього? Яка за рахунком стоїть каструля? Що є для неї попереднім? Яка за рахунком є чашка? Що від неї стоїть справа? Що — зліва?
7. Задача з логічним навантаженням
У Василька 3 кубики, а у Петрика — 2 кубики. На столі стоїть коробка, в яку поміщається 4 кубики. Чи зможуть хлопчики помістити в цю коробку всі свої кубики?
