- •Математика
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота з демонстраційним матеріалом
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Закріплення вивченого матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
- •5. Порівняння чисел
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з демонстраційним матеріалом
На дошці висить силует тарілки. Вчитель кладе туди (прикріпляє) дві груші.
— Скільки груш я поклала на тарілку?
Потім на тарілку вчитель кладе 1 яблуко.
— Скільки на тарілці яблук?
Шляхом бесіди на дошці з’являється запис:
2 + 1 = 3
— Скільки спочатку поклали груш? (2) Скільки потім поклали груш? (1) А скільки всього стало фруктів? (3)
— Отже, ми до 2 груш додали 1 яблуко, і стало 3.
Слово додали в математиці позначають знаком «+». Знак «=» ми вже знаємо. За допомогою його ми порівнювали числа. Вийшов приклад:
2 + 1 = 3.
Прочитаємо запис. (Діти повторюють за вчителем.)
2. Запис утворення числа прикладом
— Згадайте, з яких чисел ми можемо утворити число 5? Тепер склад числа можна записати прикладом.
1 + 4 = 5 2 + 3 = 5 3 + 2 = 5 4 + 1 = 5
3. Робота з підручником (С. 24)
Ознайомлення з дією додавання. Колективне складання, читання і запис прикладів на додавання.
4. Практична робота
За предметними малюнками діти складають, читають і записують приклади.
5. Фізкультхвилинка
Раз — підняти руки вгору,
Два — нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Три, чотири — прямо стати,
Будем знову починати.
6. Вправа на розвиток графічних навичок
Написання цифр 4 5 2
7. Задачі на розвиток кмітливості.
Скласти з 5 паличок 2 однакові трикутнички.
III. Підсумки уроку
08.10.2014
Тема. Складання виразів на додавання за малюнками. Порівняння чисел. Поняття на, над, під. Порівняння за віком (молодий — старий)
Мета: формувати в учнів вміння складати приклади на додавання на основі малюнків; вправляти учнів у засвоєнні результатів додавання в межах 5 на основі складу чисел; розвивати мислення.
Обладнання: предметні малюнки, набори цифр та геометричних фігур, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення вивченого матеріалу.
• Усна лічба за малюнками.
Завдання: порахувати кількість предметів, показати відповідну картку з числом.
• Утворення числової послідовності.
Відновити правильний порядок (Підручник с. 25.№2)
Після відтворення правильного порядку можна повторити знання про наступне й попереднє число, «сусідів» чисел, порядковий номер числа.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Повторення складу числа
На дошці — малюнки двох каструль, під ними — коробочки. Поруч — силуетні малюнки фруктів та овочів. Мати вирішила зварити борщ і компот. Діти повинні розкласти овочі та фрукти по каструлях. На кожному овочі та фрукті написане число. Перед тим, як класти малюнок у каструлю, потрібно назвати, з яких чисел можна утворити дане число.
2. Складання прикладів на додавання на основі малюнків монет. Робота за підручником (С. 25, № 1).
3. Фізкультхвилинка
Ми метелики чудові,
Маєм крильця кольорові,
Над квітками літаємо,
Втоми ми не знаємо,
Пташки ми злякалися,
Під квітку сховалися.
(Нахилити голову вліво, вправо.)
(Розвести руки в сторони.)
(Біг на місці, рухи руками вгору-вниз.)
(Руки покласти на голову.)
(Присісти.)
4. Робота з підручником. Поняття на, над, під, старий — молодий (С. 25, № 3, 4). Поняття розкриваються за допомогою питань.
5. Робота в зошитах
Списати вирази, поставити між числами знак (С. 25, № 5).
6. Складання прикладів за малюнками на дошці
4 + 1 = 5
2 + 2 = 4
2 + 3 = 5
1 + 4 = 5
3 + 2 = 5
7. Весела задача
Були у нашому дворі два горобці, три снігурі.
Хто може скласти лік птахам — всім горобцям і снігурам? (2 + 3 = 5)
