- •1. Розробка календарно-тематичного плану по темі
- •Розробка системи занять за заданою темою:
- •2.1. Місце теми у навчальному процесі.
- •2.2. Методичний аналіз змісту теми.
- •2.3.Вибір об’єктів роботи учнів
- •2.4. Форми і методи навчальної роботи
- •2.5. Забезпечення правил безпеки праці
- •2.6. Ознайомлення з основами виробництва
- •2.7. Ознайомлення з основами виробництва
- •2.8. Трудове виховання
- •2.9. Профорінтаційна робота
- •3. Розгорнутий план-конспект уроку
- •Організаційна частина.
- •Мотивація навчання
- •Атуалізація опорних знань
- •Самостійна робота учнів
- •7. Закріплення нових знань
- •8. Заключний інструктаж, перевірка результатів самостійної роботи учнів
- •9. Прибирання робочих мість
- •Висновки
- •Література
3. Розгорнутий план-конспект уроку
Дата:
Клас: 7
Тема: Основні види продукції свинарства в залежності від порід(сало,м'ясо,бекон)
Мета уроку:
навчальна: ознайомити учнів з технологією догляду за свиньми, з їх породами, основними способами вирощування свиней, сформувати вміння складати раціон для годівлі свиней;
виховна: виховувати в учнів охайність, кмітливість, повагу до людської праці, зосередженість і точність;
розвиваюча: розвинути в учнів просторове мислення, пам’ять, уявлення, процеси аналізу, порівняння, співставлення.
Дидактичне забеспечення: підручники, плакат „Породи свиней”, плакат „Раціон годівлі свиней”.
Матеріально – технічне забеспечення: робочий зошит, ручка, зошит.
Хід уроку
Організаційна частина.
Мета діяльності: перевірка наявності учнів, готовності їх до уроку, призначення чергових.
Форма організації: фронтальна
Методи навчання: за джерелом знань і вмінь – словесні (бесіда)
Учитель:
Добрий день, діти! Сідайте. Хто у нас сьогодні черговий? Скажіть, чи всі сьогодні присутні? Так, добре дякую. Чи всі готові до уроку? Дуже добре, що ви всі приготувались.
Мотивація навчання
Мета діяльності: заохочення учнів до спийняття навчального матеріалу
Форма організації: навчально – фронтальна
Методи навчанння: за джерелом знань – розповідь, за рівнем пізнавальної активності – формування уявлень
Учитель:
Свинарство– одна з галузей тваринництва. Від нього ми отримуєм цінні білкові продукти харчування: м’ясо,сало,бекон. Зараз у тваринництві більшіст процесів механізована. Але тваринництво має ще більше не використаних можливостей. Один із шляхів підвищення продуктивності тварини – її збереження від захворювань та загибелі, економічне використання кормів, суворе дотримання умов догляду.
До свійських тварин, що мають промислове використання, відносяться:ВРХ(велика рогата худобо),свині. На сьогоднішньому уроці ми розглянемо технологію догляду за свиньми.
Атуалізація опорних знань
Мета діяльності: перевірка теоритичних знань з теми заняття, які були вивчені на попередньому уроці.
Форма організації: фронтальна
Методи навчання: бесіда
Учитель:
Перед тим як перейти до вивчення нової теми, давайте з вами пригадаємо, що ми розглядали на минулому уроці:
Які породи корів ви знаєте?
О.В.:Червона степова,бура карпатська,казахська білоголова.
- Від чого залежить утримання і годівля телят?
О.В.: Утримання і годівля залежить від напряму господарства: отримання молока чи м’яса.
- Які особливості утримання корів взимку?
О.В.: Взимку тварини перебувають в індивідуальних стійлах на привязі іноді з підстилкою.
- 4. Пояснення нового матеріалу
Мета діяльності: повідомлення нової теми заняття, повідомлення навчальної мети та окремих завдань заняття, перелік і зміст нових відомостей з розкриттям їх суті, виділенням головного.
Форма організації: фронтальна
Методи діяльності вчителя: за джерелом знань і вмінь – пояснення демонстрування наочності. Створення проблемних ситуацій.
Методидіяльності учня: наочно – образне сприйняття, співставлення усвідомлення.
Учитель:
А зараз ми розглянемо нову тему „Основні види продукції свинарства в залежності від порід(м'ясо,сало,бекон) ”.
Сучасні свійські свині за походженням поділяються на дві підгрупи від європейського дикого вепра,друга-від азіатського.Основним районом одомашнення слід вважати Східну Азію і Європу.Одомашнення відбулося в період 4900-4000 років до нашої єри.
У процесі одомашнення значно змінилися деякі біологічні особливості свиней.Сучасна домашня свиня-денна тварина.Від неї за рік можна одержати два і більше опоросів по 10-12 і більше поросят.Свійські свині мають високу скороспілість.В процесі одомашнення значно підвищився і забійний вихід. ( Вчитель демонструє породи свиней за плакатом,додаток 1,2,3 )
Учитель:
Свиней відгодовують до мясних і жирних кондицій.Основним видом є відгодівля до мясних кондицій.При цьому на 1 кг приросту витрачається менше кормів,знижується собівартість продукції.
Відгодівля на м'ясо.Вігодовувати свиней на м'ясо починають з 3-4-місячного віку і закінчують 6-місячного віку при масі 100-120 кг.Середньодобовий приріст повинен становити у перший період відгодівлі 300-500 г,а в другий- 600-700 г.За весь період відгодівлі повинно витрачатись не більше як 4-5 кормових одиниць на 1 кг.
Основними кормами при мясній відгодівлі в зимових умовах є:концентрати - 50 -70 %(від загальної поживності),сінне борошно – 3-5%, соковиті корми -25-30%.У літній період для підсвинків використовують концентровані і зелені корми.
Відгодівля на бекон – особливий вид мясної відгодівлі.Беконом називають молоду свинину, спеціально розділену і особливим способом посолену.
Розпочинають беконну відгодівлю у віці з місяців при живій масі 25-30 кг і закінчують у віці 6-7 місяців при масі тварин 90-100 кг.Годують тварин ,суворо дотримуючись норми,не допускаючи зайвого ожиріння підсвинків.У літній період молодняк доцільно випасати на пасовищі і підгодовувати концентратами.
Вівдгодівлю до жирних кондицій проводят на вибракуваних дорослих кнурах і матках.При відгодівлі до жирних кондицій використовують в основному дешеві грубі корми з малим вмістом протеїну і великим вмістом вуглеводів.
Формування нових умінь та навичок
Вступний інструктаж
Мета діяльності: відворити в пам’яті учнів відомості й уявлення необхідні для виконання практичної роботи
Метоли діяльності вчителя: за джерелом зань і вмінь – бесіда, пояснення, демострація.
Методи діяльності учнів: формування уявлень, способів практичної діяльності при складанні раціону годівлі свиней.
Форма навчання: фронтальна
Учитель:
Зараз ми з вами перейдемо до виконання практичної роботи. Подивіться уважно на плакат „Приблизний раціон годівлі свиней ”
Корми |
На голову за добу |
Дерть кукурудзяна |
0,024 |
Дерть ячмінна |
7,77 |
Дерть горохова |
1,72 |
Макуха |
7,7 |
Висівки |
4,07 |
Цукровий буряк |
0,43 |
Морква |
0,81 |
Вода |
20 |
Використовуючи цей плакат а також ті дані що я вам розповів складіть раціон годівлі дорослих свиней. При цьому необхідно пам’ятати, що: доброякісні зернобобові корми згодовують сирими і подрібненими до величини частинок 0,2-1 мм.Макуху і шроти також слід подрібнювати, що сприяє кращому засвоєнню їх протеїну.Соковиті корми свиням всіх груп дають після попередньої підготовки і згодовують не пізніше як через 1-2 год після приготування.
