Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
pedagogichna_praktika.programa.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
290.82 Кб
Скачать

Тема 23. Методика підготовки та проведення відкритих навчальних занять.

Задачі діяльності:

  • підготовка плану проведення відкритого заняття;

  • підбір музичного матеріалу;

  • методика роботи з хореографічним колективом;

  • методика роботи з акомпаніатором.

Студент повинен вміти:

  • скласти план проведення відкритого уроку;

  • дотримуючись плану методично грамотно провести заняття;

  • дати аналіз відкритого уроку.

Тема 24. Оформлення звітної документації, щоденника педагогічної практики.

Задачі діяльності:

  • фіксація аналізу (обов’язково поурочний план, кожний урок, детальний розбір структури, висновки практичної діяльності), своїх спостережень, вражень.

Студент повинен вміти:

  • розробляти та складати документацію предметно-циклової комісії хореографії (тематичний план, КТП, плани уроків, план відкритого уроку);

  • скласти характеристику на учня чи колектив.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо планування заняття

(Як скласти план уроку)

  1. Вчитайтеся у розділ програми, який необхідно вивчити на даному хореографічному занятті, а в деяких випадках і в пояснюючу записку до програми.

  2. Вивчіть матеріали цього розділу, питання, теми.

  3. Визначіть тему уроку, дайте відповіді на питання, чого б ви хотіли досягти у його результаті.

  4. Глибоко осмисліть мету, зміст, структуру і хід уроку. Уявіть колектив даної групи, подумки намалюйте конкретних учнів, використовуючи мистецтво педагогічного перевтілення, постарайтеся намітити їх шлях до поставленої мети.

  5. Проаналізуйте підготовку учнів, ступені отримання нового матеріалу, емоційного настрою тощо. Підберіть навчальний хореографічний матеріал.

  6. Продумайте структуру уроку і складіть план уроку.

  7. Розробіть конспект уроку.

  8. Після того, як урок сплановано, необхідно засвоїти план уроку.

  9. Виберіть із свого арсеналу методичних прийомів найоптимальніші для даного матеріалу і для даних учнів.

  10. Співставте вибрані прийоми із своїми можливостями, змоделюйте свої дії на даному уроці.

  11. Підготуйте наочні та навчальні посібники, не забудьте підготувати і перевірити готовність Технічних Засобів.

  12. Повторіть про себе або вголос вузлові елементи плану.

  13. Запитайте себе: «Чи готовий я до уроку?»

СХЕМА ТИПІВ УРОКУ

Зразок 1

ТЕМА УРОКУ:

ТИП УРОКУ. Урок засвоєння нових знань (застосовується у випадку, коли новий матеріал дуже важливий по значенню, великий і складний по об’єму)

МЕТА УРОКУ:

Навчальна мета включає озброєння учнів знаннями, вміннями і навичками у відповідності до вимог програми.

Виховна мета включає формування в учнів основних світоглядних ідей – наприклад: матеріальність світу, забезпечують ознайомлення їх з громадсько-політичними подіями, сприяють вихованню патріотизму, інтернаціоналізму, колективізму, гуманізму, питання економічного і екологічного виховання та інших моральних якостей людини.

Пізнавальна (розвиваюча) мета передбачає розвиток в учнів вміння виділяти головне, суттєве у матеріалі, що вивчається: складати схеми-конспекти, плани вивченого, формувати вміння порівнювати і узагальнювати факти і поняття.

НАОЧНІСТЬ, РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ, ТЗН.

ЛІТЕРАТУРА.

ПЛАН І ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (до 2 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (до 10 хв.)

МЕТА: пригадати попередній матеріал, щоб засвоєння нового матеріалу було більш свідомим.

Викладач планує і записує питання, які необхідно з’ясувати. Форми актуалізації знань – індивідуальне, фронтальне, ущільнене опитування учнів.

ІІІ. Повідомлення учням теми, мети (навчальної) уроку.

Дається план уроку, що складається з 3-4 основних питань. Задається домашнє завдання із вказівкою параграфа, сторінки, автора підручника. Може бути поставлене проблемне питання, завдання.

IY. Вивчення нового матеріалу.

Мотивація навчальної діяльності (Ця тема потрібна у практичній діяльності для вивчення наступного курсу чи іншого предмету, щоб викликати інтерес в учнів).

І етап – первинне сприйняття матеріалу.

Викладання найсуттєвішого, найскладнішого матеріалу, який сформує опорні знання учнів.

Виклад такий, щоб учні мали змогу робити записи (опорні конспекти).

Може бути робота з підручником, довідковою літературою. Береться матеріал, не викладений викладачем, ставиться 1-2 питання, і учні читають, записують в зошити. Далі йде відтворення цього матеріалу.

Можуть бути використані ТЗН (до 5 хв.)

ІІ етап – етап осмислення (перевірка якості засвоєння матеріалу) (до 15 хв.)

Даються учням питання: Чому? З якою метою? Порівняйте, докажіть, проведіть узагальнення і т.п. Може продовжуватись робота з підручником, але завдання: відібрати, порівняти, скласти таблицю.

Y. Підведення підсумків уроку й виставлення оцінок учням.

  • Чи досягнуто мети уроку?

  • Дати відповідь на проблемне питання.

  • Підведення підсумків роботи учнів, виставлення і коментування оцінок.

Зразок 2

ТЕМА УРОКУ.

ТИП УРОКУ. Комбінований урок (застосовується у випадку, коли попередній урок дуже важливий і його матеріал необхідно запам’ятати)

МЕТА УРОКУ. (як записано у попередньому типі уроку).

ЛІТЕРАТУРА.

ПЛАН І ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (до 2 хв.)

ІІ. Перевірка знань учнів (до 30 хв.)

Проводяться різні форми опитування учнів: індивідуальне, фронтальне (усне чи письмове), ущільнене, програмоване. Необхідно так організувати опитування, щоб брали участь усі учні групи. Ставляться питання: «Доведіть...», «Виявіть...» Може бути проведена ділова гра.

ІІІ. Повідомлення учням теми, мети (навчальної) уроку (до 10 хв.)

IY. Y. Етапи уроку як і у попередньому типі уроку.

Використана література:

  1. Кондратюк О.П., Дьомін А.І. Методи і форми організації навчання, Бібліотека викладача, Вища школа, 1975.

  2. Оніщук, Типи і структура уроку в школі.

Зразок 3

ТЕМА УРОКУ:

ТИП УРОКУ. Урок застосування знань, навичок і вмінь (практичний урок)

МЕТА УРОКУ

НАОЧНІСТЬ. (роздатковий матеріал, ТЗН)

ЛІТЕРАТУРА.

ПЛАН І ХІД УРОКУ

І. Організація уроку (до 2 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (до 10 хв.)

ІІІ. Повідомлення учням завдання для практичної роботи, мотивація діяльності (до 2 хв.)

IY. Осмислення змісту і послідовності застосування практичних дій.

Y. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і з допомогою викладача.

YІ. Підведення підсумків уроку:

  1. Чи досягнуто мети уроку?

  2. Чому новому навчились, яких вмінь набули?

  3. Як працювали учні?

  4. Комплексна оцінка роботи учнів (беруться до уваги усні відповіді, письмові, результати спостережень за учнями під час виконання роботи).

YІІ. Домашнє завдання.

Зразок 4

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]