
- •Тема: Основні моделі готельної справи. Абревіатури найважливіших Міжнародних готельних організацій.
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Основні моделі готельної справи. Міжнародні готельні мережі.
- •2. Абревіатури найважливіших Міжнародних готельних організацій.
- •Служби готелю і їхня характеристика.
- •Технологія керування готельним підприємством. Організаційна структура управління готельним підприємством
- •V. Закріплення нових знань, умінь та навичок.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •VII. Домашнє завдання.
- •Письмове опитування по темі: Засоби розміщення. Схеми класифікацій, прийняті в деяких розвинених країнах.
- •Письмове опитування по темі: Засоби розміщення. Схеми класифікацій, прийняті в деяких розвинених країнах.
Тема: Основні моделі готельної справи. Абревіатури найважливіших Міжнародних готельних організацій.
Мета:
Ознайомитись з міжнароднми готельними ланцюгами та організаціями, вивчити основні рівні управління готельним підприємством, спонукати учнів до самоосвітньої діяльності з метою здобуття нових знань, розширення особистого досвіду;
формувати вміння аналізувати, зіставляти, репрезентувати опрацьоване, узагальнювати і робити висновки, приймати обґрунтовані рішення;
виховувати в учнів комунікативні здібності, вольові якості, відповідальність, працьовитість, уміння толерантно поводитись в групі.
Обладнання:
Головко О.М, Кампов Н.С, Мохлинець С.С, Симочко Г.В Організація готельного господарства. – К.: Кондор, 2011.
Киф’як В.Ф.. Організація туристичної діяльності. –К.: Кондор, 2003
Мальська М.П Пандяк І.Г Готельний бізнес. Теорія та практика. – К.: Кондор, 2010.
Чорненька Н. Організація туристичної індустрії. Навч. посібник –К.: Атика, 2006.
Довідковий матеріал.
Основні поняття: Міжнародні готельні організації, модель Ритца, бронювання, обслуговування, прийом і розрахункова частина, експлуатація номерного фонду, служба безпеки.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірка присутності учнів на уроці. Перевірка наявності в них підручників, зошитів. Психологічна підготовка учнів до роботи на уроці.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Письмове опитування. Виконується по варіантах:
Варіант 1.
Завдання 1. Назвіть основні класифікаційні ознаки, що впливають на тип готелю, запропоновані В. Хунцикером і К. Крапфом. Які види готелів виділяють залежно від цих ознак?
Завдання 2. Дайте визначення поняття "класифікація готелів". Назвіть вимоги, які враховують при атестації готелю для присвоєння йому певної категорії.
Завдання 3. Розкрийте особливості функціонування нового виду готельних послуг – таймеру.
Варіант 2.
Завдання 1. На які дві групи поділяються засоби розміщення відповідно до стандартної класифікації, запропонованої ВТО? Назвіть представників кожної групи.
Завдання 2. Охарактеризуйте засоби розміщення для автотуристів. Назвіть особливості їхнього розміщення і облаштування
Завдання 3. Назвіть вимоги, які враховуються при французькій системі класифікації готелів. Розкрийте особливості індійської системи класифікації готелів.
ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Вступне слово викладача: В світі готельна індустрія розвивається швидкими темпами, тому багато малих та середніх готелів об’єднується в ланцюги для кращого розвитку та досягнення максимального прибутку. Зрозуміло, що для ефективної діяльності засобу розміщення має бути спланована чітка структура управління підприємством. Побудова організаційно-функціональної структури управління має важливе значення для забезпечення ефективного функціонування будь-якого готельного підприємства. Саме ці питання сьогодні будуть розглянуті на нашому занятті.