Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
досвід роботи.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

V. Закріплення вивченого матеріалу.

-         З чого розпочинаємо малювати постать Котигорошка?

-         Щоб правильно намалювати голову, як ділимо допоміжну лінію?

-         За допомогою якої геометричної фігури намалюємо тулуб та ноги, руки.

-         Які підбираємо кольори?

Vі. Самостійна робота та керування нею вчителем.

Vіі. Підсумок уроку.

1.     Аналіз учнівських робіт.

-         Чий малюнок найбільш вдалий?

-         Хто правильно зобразив Котигорошка?

-         Чи правильно виконана робота фарбами?

2.     Загальний підсумок.

-         На яку тему ми виконували сьогодні малюнок?

-         Що нового дізналися?

-         На які види поділяються казки?

-         Про що розповідається у народних казках?

-         До якого виду казок належить казка "Котигорошко”?

-         Чому Котигорошко позитивний герой, за що він боровся?

Vііі. Прибирання робочих місць.

 

 Тема: Композиційний центр. Створення аплікації «Сонце – господар неба».

Мета:

• ознайомити учнів з поняттям «композиційний центр», правилами виділення головного в композиції (розмір, колір);

•  розвивати фантазію та уяву;

•  формувати вміння визначати головне в композиції;

•  виховувати естетичне почуття, смак, охайність під час роботи. 

Оснащення:

• Матеріали та інструменти: кольоровий папір, ножиці, клей, клейонки, пензлики, шаблони «сонечка», картон.

• Зоровий ряд: малюнки сонця, де воно є центром композиції; презентація до вірша «Сонце» Н.Красоткіної; презентація композицій Івана Айвазовського та Едвара Грига.

• Літературний ряд: загадки, вірші та легенди про сонце.

• Технічне забезпечення: ноутбук, проектор,екран, магнітофон.

Тип уроку: комбінований урок.

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент

Привітання.

Я всміхаюсь сонечку.

Учні (хором):  Здраствуй золоте!

Я всміхаюсь квіточці!

Учні (хором):  Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику!

Учні (хором): Лийся, мов з відра.

Друзям усміхаюся

Учні (хором):  Зичу їм добра

Перевірка готовності учнів до уроку

2. Актуалізація опорних знань

• Що ми вивчали на попередньому уроці? (Таємниці композиції)

• Які таємниці композиції ви тепер знаєте? (Грамотне розміщення зображення на аркуші паперу; співвідношення зображень на малюнку за розмірами)

• Як створити врівноважену композицію? (Усі зображення на картині мають бути різними за розмірами; повинен бути центр композиції; співвідношення частин та елементів повинні відповідати творчому задуму, змісту, характеру і призначенню)

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель: Для того щоб зрозуміти, що ми зображатимемо сьогодні, відгадайте загадки (Робота в групах. Повторення правил роботи в групах). Командир кожної групи вивішує картинку-відгатку на дошці.

За горами, за лісами золотий кружок встає. (Сонце)

Удень сяє,вночі зникає. (Сонце)   

Його не сіють, а воно щодня сходить. (Сонце)        

Хто поруч йде, а сліду не лишає? (Сонце)

Голуба хустина, жовтий клубок; по хустині качається, людям усміхається. (Сонце).

(Презентація до вірша «Сонце» Н.Красоткіної - завантажити: /perezentacija_do_virsha_sonechko.pptx)

 Учень: Ось сонечко з'явилося над світом,

І стало видно, тепло — скрізь краса!

Все заквітчалось зеленню та цвітом,

На травах срібно виграє роса.

З'явилось сонечко і все живе радіє

І ніжиться в приємному теплі.

А Сонце промінці гарячі сіє

І стало весело і радісно Землі.

Земля співає і радіють люди,

Рослини, звірі і пташки малі.

Як Сонце є, тепло і світло буде.

Життя цвістиме на усій Землі.

Учитель: Які почуття викликала у вас ця презентація? (Відповіді дітей)