- •Нестандартні форми проведення урока
- •Сучасні погляди на нестандартний урок
- •Віршовані ( римовані ) уроки
- •2. Визначення мети уроку:
- •Структури такої форми уроку
- •Уроки – змагання
- •Методи розподілу дітей на команди
- •Vі. Відповідь на проблемне запитання уроку.
- •Vіі. Підсумкове слово журі.
- •Типи, жанри і структура уроків
- •У процесі викладання мистецтва потрібно застосовувати поширені в останні роки жанри уроків:
- •Варто також синтезувати елементи різних жанрів на одному уроці, коли це дидактично доцільно.
- •Методика використання ігрових ситуацій під час вивчення образотворчого мистецтва
- •Методика використання Художньо-дидактичних вправ і ігор на уроках образотворчого мистецтва
- •Дидактичні ігри на уроках образотворчого мистецтва
- •Інтерактивні методи на уроках образотворчого мистецтва
- •Розгляньмо основні інтерактивні методи роботи на уроках образотворчого мистецтва.
- •Асоціації. Побудова асоціативного куща
- •«Мозкова атака»
- •«Прес-конференція»
- •Обмін інформацією
- •«Мікрофон»
- •Виступ. З досвіду роботи. Розвиток творчих здібностей. Образотворче мистецтво
- •Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва (з досвіду роботи вчителя)
- •Поточна оцінка 5.0
- •Скачати цю роботу безкоштовно
- •Опис передового досвіду вчительки образотворчого мистецтва Сестрятинської зош і-іі ст. Радивилівського району Рівненської області Савчук Тетяни Василівни
- •Зведена система кольорової символіки
- •Рости книголюбом Вступ
- •Із досвіду роботи
- •Рок образотворчого мистецтва у 7 класі
- •Із досвіду роботи
- •Хід уроку
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Самостійна робота та керування нею вчителем.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Vііі. Прибирання робочих місць.
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Викладання нового навчального матеріалу
- •5. Інструктаж
- •6. Самостійна практична діяльність учнів
- •7. Актуалізація набутих знань
- •8. Підбиття підсумків уроку
Рок образотворчого мистецтва у 7 класі
Тема: Мальовничість природи українського села.Техніка колаж. Мета: Ознайомити дітей з технікою колажу.Розвивати спостережливість, зорову пам'ять, фантазію;удосконалювати навички організації площини з покриттям з різноманітного матеріалу; ознайомитись з поезією Костянтини Малицької. Виховувати любов до рідної землі, українського села. Форма проведення: робота в групах, результативно-колективна робота. Практична робота: створити за заданими завданнями окремі вироби з різноманітних матеріалів і об’єднатися в колективній творчій роботі. Обладнання: Зразки робіт, природній матеріал, пір'я, картон, кора, глина,тканина, пластилін,лоза, вирізки з журналів, картина Й.Кравця. Хід уроку І. Організаційна частина. II. Робота над темою уроку. 1. Вступна бесіда. Чом, чом,земле моя Так люба ти мені Чом, чом земле моя Так радуюся я Твоїй красі. Чим, чим мене манить Пташні твоєї спів Тужливий шум лісів? Чим, чим так веселить Потічок з-під верхів Що тут шумить?
Діти, це уривок з усім нам відомої пісні "Чом, чом, земле моя", яку ми звикли чути у виконанні Дмитра Гнатюка. А написала ці слова, прекрасна жінка, громадський діяч, бібліограф, поетеса і просто народна вчителька – Костянтина Малицька. Наша землячка, яка народилася в селі Кропивник. З перших рядків поетеса запитує себе: "Чом, чом, земле моя, так люба ти мені ?" І в цьому запитанні ми відчуваємо палку любов до рідного краю до Батьківщини, якій і посвятила все своє життя ця людина. Сьогодні на уроці ми дамо відповідь на це питання засобами образотворчого мистецтва. Коли читаємо такі рядки, наповнюємося почуттям любові до рідного краю, до рідненької матінки землі. Великим патріотизмом сповнені рядки поезій зарубіжних авторів про нашу землю. Так, американська поетеса і художниця Жанна Емріх, побувавши на українській землі, такими словами супроводжує свої фігурки орігамі та живописні звитки: Вишня в цвіту! З пензля мого Капає пісня зозулі. (Такі вірші пишуться в стилі хоку. Хоку - вид традиційної японської поезії, складається з 3 рядків і супроводжує художні роботи.) Прекрасні, мелодійні, щирі рядки часто надихали художників, і вони брали в руки пензлі, творили свої полотна. І будь-який художник-пейзажист намагався зобразити якомога більше цікавих куточків рідної землі. Які природні ландшафти характерні для західної України? Хто з вас був у горах? А хто бачив їх на фотографіях і картинах? Отже, всі ви маєте уявлення про те, що таке гори. Художників здавна приваблювала магічна велич гір. Погляньте, як відтворюється їх образ у роботі нашого калуського художника Йосипа Кравця «Засніжене українське село». У рідному гірському селі художник зобразивпрекрасний зимовий день . 2.Повтор пройденого матеріалу. Яка композиція зображена ? (тритчасна композиція) До якого головного елемента притягується наш погляд? (хатина під солом’яною стріхою). Як дальше продовжується рух нашого погляду? (Хатина, смерековий ліс, дві вишні, насичені гори). Який стан? (стан визначається освітленістю, спокійний) Який домінуючий колір? (білий, голубий) Який приглушений? (синій, рожевий ,зелений) Нечистий колір? (сірий) (Діти описують картину). 1. В картині «Засніжене українське село» художник майстерно передає тремтіння повітря, насиченого прохолодою з лагідним сонячним промінчиком. Зимовий спокій задуманих смерек і ялиць порушують веселощі малят біля своєї хатини. Пейзаж поетичний у своїй задумі. Вдалечині видніється село, яке також притихло, і з нетерпінням чекає приходу весни. 2. Йосип.Кравець в своїй картині прекрасно показав протилежність (контрастність) відтінків двох гір, що зображені на задньому плані. Підбираючи рожевий і темно-голубі відтінки, він зобразив, на мою думку, захід сонця, яке своїм морозним промінням освітило першу гору, а друга гора має приглушений, сіро-голубийколір.Тільки темно-зелені кольори лісу говорять та нагадують про велич і красу зелених гір. Картина насичена, заповнена сніжною площиною так і манить туди, у ту дивну і таку рідну красу гір. 3. Пояснення нового .матеріалу. 1. А сьогодні на уроці ми спробуємо відобразити красу природи рідного краю в техніці колажу. Що таке колаж? (Це мистецтво наклеювання на площину різноманітного матеріалу, тканини, природнього матеріалу, гіпсу, паперу, пластиліну, вирізок з журналів). Розглянемо виставку дитячих робіт в техніці колажу (вчитель описує дитячі роботи, виконані різним матеріалом). - Спробуємо об'єднати ці матеріали і створити одну колективну роботу. І хоч за вікном у нас зима, але ми вже з нетерпінням чекаємо приходу весни. Тому і робота у нас буде весняна. І ось як про весну говорила Костянтина Малицька у вірші «Далеко»: Забриніло, ой! Весною Чисті ріки з гір водою Зашуміли у простори Поміж ниви, поміж: гори Хвиля котиться весела 1 ті наші тихі села І над нами лист берези Ронить роси, наче сльози.
Завдання будуть виконуватисяв окремих групах. І група – дизайнери II група – біологи ІІІ група – садівники VI група – архітектори (Вчитель кожній групі роздає завдання).Ось над чим ми працюємо. І група – дизайнерів робота з тканиною (фон); робота з природнім матеріалом; робота з глини (глечики, курочки і їх розпис фарбами). II група – біологів робота з пір’ям і пластиліном (метелики: тулуб і голова – пластилін, крила – розфарбоване пір’я); робота з нитками (квіти: основа з паперу, вкрита різаними нитками); ІІІ група – садівників робота з пластиліном і серветками (дерева: стовбур і крона – пластилін рельєфної форми, квіти і листя – розфарбовані рвані серветки); робота з природнім матеріалом (засушене листя, гілочки. квіти); VI група – архітекторів робота з пінопластом, кольоровим папером, корою дерева, соломкою. (будиночок: покрівля солом’яна, стіни – пінопласт, основа – кора, вікна і двері – кольоровий папір); робота з лозою (перелаз). IV. Робота практична (звучить музика "Весна".) -З чого починаємо? ( з тла і фону ). - Після просуваємось із заднього плану до переднього. Отже, кожний наступний елемент повинен трішки прикривати попередній і збільшуватися (діти працюють і кріплять свої роботи на спільній площині, утворюючи колективну роботу – КОЛАЖ.) Кожний учень підходить до спільної площини і кріпить клеєм свій витвір, підбираючи потрібне місце за законами композиції. Поступово робота підходить до завершення. Велике полотно, покрите виробами з різноманітних матеріалів, готове. Вчитель: - Ось ми і створили свою красу української природи. Наша картина-колаж є справжнім витвором мистецтва. А яка ж назва нашої картини? (Діти називають «Весна в українському селі») V. Підсумок уроку. Кожний з вас сьогодні по-своєму показав свою любов до рідного краю, до Батьківщини, і вклав душу у роботу, бо тільки справжня праця, старанність і любов до своєї справи творить майстрів української землі. Наша земля, рідний край – це те, що нам таке рідне і таке близьке. Хатинка край села, вишневий садочок в цвіту, пахощі молодої трави, танок ніжних метеликів та той перелаз, де так гордо сидять півник та курочка, а ще вишитий рушник – що може бути прекраснішим? Адже це – основа нашого українського духу. - Діти, хто дасть відповідь на запитання: Чом, чом земле моя, так люба ти мені? Учні: Тому, що ми тут народилися і виросли. Бо тільки тут нам затишно і приємно. Бо ми українці. Вчитель: -Так, де б нас не закинуло життя, куди б не завели вас стежки, миліше рідної землі немає. Тут сонце гріє тепліше, ріки джерельні, пісня серця, тут ми господарі, тут наша земля. А завершу наш урок думкою Костянтини Малицької і відповіддю на запитання: Чом, чом земле моя, так люба ти мені? Тим, тим, серденько знай, Бо красна та земля Зростила й кормить та Тим, тим серденько знай Бо красна та земля Твій рідний край.
Колективна творча робота – колаж «Весна в українському селі». Виготовлення на уроці з образотворчого мистецтва «Мальовничість українського села». Техніка колаж. |
