Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МР до сем._практ12012.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.06 Mб
Скачать
  1. Нарахування амортизації прямолінійним методом.

За даним методом: норма амортизації визначається за формулою: На =

Сума щорічних амортизаційних відрахувань обчислюється : Ар = Ва х На

Амортизована вартість визначається: Ва = Вп – Вл

Де: Ва – вартість об’єкта, що підлягає амортизації (амортизована вартість).

Кв – очікуваний термін корисного використання обладнання.

Вп – первісна вартість об’єкта;

Вл – ліквідаційна вартість об’єкта.

Отже: норма амортизації: На = = 0,25.

Ліквідаційна вартість : 28 000 х 5% = 1400 грн

Амортизована вартість : 28000 – 1400 = 26600 грн.

Щорічна сума амортизації: 26600 х 0,25 = 6650 грн.

Щороку протягом чотирьох років в амортизаційний фонд буде відраховуватись 6650 грн.

2. Нарахування амортизації методом зменшення залишкової вартості.

За даним методом: норма амортизації визначається за формулою: На =1 -

Сума щорічних амортизаційних відрахувань обчислюється : Ар = На х Вз

Де: Вз – залишкова вартість об’єкта.

Отже: На = 1 - = 0,527.

Результати розрахунків наведено в таблиці 3.2.

Таблиця 3.2.

Річні суми амортизаційних відрахувань.

Рік

Вартість на початок періоду

Річна сума амортизації

Залишкова вартість на кінець періоду

1

28000

28000 х 0,527 = 14756

28000-14756 = 13244

2

13244

13244 х 0,527 = 6979,59

13244-6979,59 =6264,41

3

6264,41

6264,41 х 0,527 = 3301,35

6264,41-3301,35=2963,06

4

2963,06

2963,06 х 0,527 =1561,53

2963,06-1561,53=1400

Недоамортизований залишок повинен бути рівним ліквідаційній вартості об’єкта.

3. Нарахування амортизації методом прискореного зменшення залишкової вартості.

За даним методом: норма амортизації визначається за формулою: На = х 2

Сума щорічних амортизаційних відрахувань обчислюється : Ар = Вз х На

Отже, На = х 2 = 0,5.

Результати розрахунків наведено в таблиці 3.3.

Таблиця 3.3.

Річні суми амортизаційних відрахувань.

Рік

Вартість на початок періоду

Річна сума амортизації

Залишкова вартість на кінець періоду

1

28000

28000 х 0,5 = 14000

28000-14000=14000

2

14000

14000 х 0,5 = 7000

14000-7000=7000

3

7000

7000 х 0,5 =3500

7000-3500=3500

4

3500

28000-1400-24500=2100*

3500-2100=1400

* За даним методом річна сума амортизації для останнього року експлуатації об’єкта визначається за формулою:

Ра = Вп – Вл - Ан

Де: АН – сума накопиченого амортизаційного фонду попередніх років.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]