Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
pitannya_gotovi_35_41_48_net.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
215.16 Кб
Скачать

74. Розробіть конспект рухливої гри(за вибором студента) для молодшої групи.

Горобчики та автомобіль

Діти сідають на стільчики або лави на одному боці майданчика або кімнати. Це-горобці в гніздечках. На протилежний бік стає вихователь. Він зображає автомобіль. Після слів вихователя:Полетіли,горобці,на доріжку-діти піднімаються зі стільців,бігають по кімнаті,розмахуючи руками-крильцями. За сигналом:Автомобіль їде,летіть,горобці,у свої гніздечка!- автомобіль виїзджає з гаража,горобці відлітають у гнізда(сідають на стільці). Автомобіль(вихователь) повертається в гараж.

Вказівки до проведення:спочатку в грі бере участь невелика група(10-12)дітей, із часом гравців може бути більше. Необхідно заздалегідь показати дітям,як літають горобці,як вони клюють зернятка,виконати ці рухи разом з дітьми,потім можна ввести в гру роль автомобіля. Спершу цю роль бере на себе вихователь,і лише після багаторазових повторень гри її можна доручити найбільш активній дитині. Автомобіль повинен рухатися не дуже швидко,щоб дати можливість усім дітям знайти своє місце.

76. Складіть план-конспект фізкультурного заняття для дітей раннього віку.

Мета: продовжувати вправляти дітей у різних видах ходьби; розвивати рівновагу при ходінні по мотузку. Закріплювати вміння виконувати самомасаж, пересуватись по гімнастичній лаві в упорі стоячи, на колінах і долонях; підстрибувати на двох ногах, намагаючись дістати дзвіночок. Удосконалювати вміння самостійно контролювати силу дихання під час виконання дихальних вправ. Виховувати витриманість, інтерес до фізичних вправ, бажання бути здоровим. Обладнання:шиповані різнокольорові м’ячики, ребриста дошка, різнокольорові кошики для м’ячів, мотузки та обручі різного кольору; коригувальні килимки, посібник «річка», сіль насипана в басейні. Посібники для гри: колобки на липучій основі, лисичка – іграшка для лялькового театру. Хід заняття.Діти заходять до зали, шикуються в шеренгу, вихователь виносить м’яку іграшку – «Сонечко». Сонечко Добрий день, дітки! ВиховательДіти, а давайте привітаємось з Сонечком. (діти вітаються)А тепер давайте посміхнемося сонечку. Вправи для обличчя розтягніть посмішку ширше, не показуючи зубки;тепер покажіть зубки; посміхайтеся голосно разом з сонечком(Сонечко сміється, діти повторюють)«ха-ха-ха»«хо-хо-хо»«хі-хі-хі»

Вихователь Ой, як гарно ви розвеселили сонечко і воно хоче проводити нас в подорож до казочки. Ось нам сонечко дає промінчик (жовта стрічка). Вихователь тримає промінчик разом з першою дитиною. А яка це буде казочка, ми зараз дізнаємось у дорозі. Кроком руш.Ходьба в колоні по одному звичайна.«Лисичка» - навшпиньках, кругові рухи руками на рівні грудей.Ведмідь» - ходьба на зовнішній стороні стопи.Зайчик» - стрибки на двох ногах, пересуваючись уперед.«Вовк» - біг звичайний у середньому темпі.Ходьба звичайна Дихальні вправи.Діти приставляють долоньку до носу. ВиховательСвіжий вітерець шепоче Нам долонечку лоскоче.(діти дмухають на долоньку вільно) Якщо сильний буревій, - Вже долоньки склали дві (складають дві долоні, дмухають сильніше, імітуючи звук вітру) Вітерець кудись наш зник: Може він від нас утік?(дмухають ледве-ледве, щоб долонька не відчувала вітру) Ось він, лагідний, шепоче Знов долонечку лоскоче.(дмухають лагідно, як спочатку) Вихователь Діти, а яких же звірів ми зустріли? З якої вони казки?(діти відповідають) Подивіться, на нас вже чекають колобочки. Вони незвичайні, а різнокольорові. Кожен колобочок в кошику свого кольору. Вихователь пропонує дітям обрати собі колобка певного кольору. Діти беруть шиповані м’ячики і розсідаються по колу. Вихователь Давайте згадаємо, як з’явився колобок… Комплекс загально-розвивальних вправ з використанням самомасаж Спочатку «Дістанемо муку з верхньої полиці»

В.П. – стоячи, ноги на ширині плечей. Піднімаючись навшпиньки, руки з м’ячиком вгору, подивились на м’ячик.

«Розімнемо тісто»

В.П. – сидячи на підлозі зі схрещеними ногами (напівлотос), натискаємо долонями на м’ячик. «Скатаємо кругленького колобка»

В.П. – те ж, кругові рухи руками, м’яч між долонями.

«Виліпимо ручки колобкові»

В.П. – сидячи в позі напівлотоса м’ячик тримаємо в правій руці, ліва пряма лежить на коліні, долонею догори. Виконуємо м’ячиком постукувальні рухи, починаючи від пальців до плеча.

«Виліпимо ніжки колобкові»

В.П. – сидячи, ліва нога пряма права зігнута лежить на стегні лівої підошвою догори. Правою рукою тримаємось за праву стопу. М’ячик в лівій руці. Масажуємо стопу правої ноги круговими та постукуючи ми рухами. Те ж виконуємо для лівої ноги.

«Поклали колобка в піч»

В.П. – лежачи на спині, м’ячик знаходиться між потиличною кісткою і сьомим шийним хребцем. Вихователь Гарних спекли ми колобків. А тепер наші колобочки відправляються у подорож, щоб бути сильнішими і спритнішими. Діти відправляються на розташоване по всій залі обладнання поточним методом.

Проходження по ребристій дошці тримаємо м’яч у витягнутих вперед руках.

Проходження по кольоровому (колір вибирає дитина) мотузку боковим приставним кроком.Прокочування лежачи по мату – руки угорі.

Проходження по коригувальному килимку – руки попереду. Кидання м’яча в кошик (обраного кольору) з відстані 2 метра.

Проповзання на колінах і долонях по гімнастичній лаві.

Тупотіння ніжками в басейні з сухою сіллю.Стрибки по коригувальним килимкам.

З’їзжання по похилій дошці на животі.

Підстрибнути, намагаючись дістати обома руками дзвіночка, підвішеного вище піднятих вгору рук дитини.Гра рухлива «Колобки»Вихователь показує дітям м’яку маску лисички, дає дітям погладити.Бажаєте пограти з лисичкою?

Діти-колобки: їм на футболки приклеюють колобків-липучок. Діти займають свої будиночки – різнокольорові обручі, кожен обирає собі колір за бажанням. (вихователь стежить, чи змінився настрій дитини впродовж заняття, який колір обрала дитина на цей раз) Вихователь В лісі колобки гуляють: Ходять, бігають, стрибають А лисичка просинається Колобки, тікайте! Після команди «тікайте!» колобки біжать в свої хатки. Після двох повторів діти займають місця у своїх «будиночках», приймають позу «колобок». В.П. – сісти на п’яти, животом укладаємось на коліна, а голова на руки. Поза розслаблення. Під спокійну музику діти розслаблюють м’язи шиї, спини, відпочивають.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]