
Задача 15
ВАТ «Медіашарм» за податковий період виготовило і реалізувало продукції на суму 960000 грн. (в т.ч. ПДВ) Виявлено дохід, що не врахований при обчисленні доходу минулого періоду – 170000 грн. (в т.ч. ПДВ). Собівартість реалізованої продукції за звітний період склала 630000 грн. За звітний період ВАТ «Медіашарм» здійснило наступні витрати: загальновиробничі – 35000 грн., адміністративні – 6000 грн., витрати на збут продукції – 15000 грн., інші витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов’язані безпосередньо з виробництвом та реалізацією товарів – 3000 грн.
Розрахуйте суму податку на прибуток, яку сплатить ВАТ «Медіашарм» за звітний період.
Реалізація продуктів без ПДВ = 960000-960000*20/120=800000
Дох. Минулих періодів без ПДВ = 170000-170000*20/120=141670
Сум Доходу = 800000+141670=941670
Витрати = 630000+35000+6000+15000+3000=689000
ППП = (941670-689000)*21%=53060,7
Задача 16
Підприємство “Акцент” за перший квартал звітного року отримало дохід від операційної діяльності у сумі 760000 грн. (без ПДВ) та інші доходи – 230000 грн. За даний звітний період підприємство “Акцент” понесло ряд витрат:витрати прямо пов’язані з виробництвом товарів - прямі матеріальні витрати у сумі 225000 грн., прямі витрати на оплату праці – 174000 грн., амортизація виробничих основних засобів – 18000 грн., амортизація нематеріальних активів – 7000 грн., вартість придбаних послуг – 15000 грн.;
загальновиробничі – 53000 грн.;адміністративні – 44000 грн.;
витрати на збут продукції – 32000 грн.;інші витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов’язані безпосередньо з виробництвом та реалізацією товарів – 8000 грн.
Розрахуйте суму податку на прибуток, яку сплатить дане підприємство за звітний період.
Дохід (інший)без ПДВ = 230000-230000*20/120=191666,67
Дохід = 191666,67+ 760000=951666,67
С\в = 225000+174000+7000+15000=421000
Ін. витрати = 53000+44000+32000+8000=137000
ППП = (951666,67-421000-137000) * 21%=82670
Задача 17
За поточний звітний період завод ЗАТ «Модерн» отримав доходи у сумі 100000 грн. (без ПДВ).
Собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт та наданих послуг без врахування амортизації виробничих основних засобів склала 28000 грн. Вартість виробничих основних фондів, що підлягає амортизації становить:
Виробнича будівля – 200000 грн. (строк корисного використання становить 25 років);
2 Станка для виготовлення продукції – і-ий – 20000 грн., іі-ий – 15000 грн. (строк корисного використання кожного становить 5 років);
Транспортний засіб, що використовується у виробництві товарів – 98000 грн. (строк корисного використання становить 5 років).
Підприємством обрано прямолінійний метод нарахування амортизації.
Інші витрати підприємства за поточний звітний період склали 35000 грн.
Розрахуйте суму податку на прибуток, яку сплатить підприємство за звітний період.
Розрахуємо амортизацію
А1 = (200000/25*12)*3=2000
А2= (20000/60)*3=1000
А3 = (15000/60)*3=750
А4 = (98000/60)3=490
Витрати = 28000+2000+1000+750+4900=36650
ППП = (100000-36650)*21%=5953,5
Задача 18
Ательє мод «Стиль» пошило і реалізувало своїм замовникам за поточний звітний період одяг на суму 36000 грн. (в. т.ч. ПДВ). У поточному звітному періоді даний платник отримав за рішенням сторін договору суму штрафу у розмірі 2000 грн. На банківський рахунок платника в поточному кварталі надійшла сума поворотної фінансової допомоги у розмірі 55000 грн., що залишилась неповернутою на кінець даного звітного періоду, а також сума коштів, отриманих платником як компенсація за примусове відчуження державою майна платника – 17000 грн. та сума податку на прибуток надміру сплаченого за попередні звітні періоди – 3200 грн.
Собівартість реалізованої продукції за звітний період склала 16000 грн. За звітний період ательє «Стиль» здійснило наступні витрати: загальновиробничі – 18000 грн., адміністративні – 9000 грн., витрати на збут продукції – 8000 грн., інші витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов’язані безпосередньо з виробництвом та реалізацією товарів – 1500 грн.
Платник не є платником ПДВ. Розрахуйте суму податку на прибуток, яку сплатить ательє за звітний період.
Рішення:
ПП = (Д – С/В – ІВ) х 21%;
Оскільки платник не є платником ПДВ, то ПДВ не вираховується.
Д =36000 + 2000 + 55000 = 93000 (грн);
ІВ = 18000 + 9000 + 8000 + 1500 = 36500 (грн);
ПП =( 93000 – 16000 – 36500 ) х 21% = 40500 х 21% = 8505(грн)
Відповідь: сума податку на прибуток, яку сплатить платник до бюджету складає 8505грн.