
- •2. Розрахункова частина
- •2.1. Вибір електродвигуна та кінематичний розрахунок.
- •2.2 Розрахунок передачі гнучкою в`язю
- •2.3 Розрахунок зубчатої передачі редуктора.
- •2.3.4. Перевірний розрахунок передачі на міцність.
- •2.4 Розрахунок ведучого валу.
- •2.6 Підбір та перевірка підшипників валів на довговічність.
- •2.7.Підбір та перевірочний розрахунок шпонок.
- •2.8 Перевірочний розрахунок веденого валу на витривалість.
- •2.9 Вибір основних розмірів корпусу.
- •2.10.Вибір змазки зцеплення для підшипників.
- •2.11Компоновка редуктора, складання редуктора.
- •2.12 Техніка безпеки і охорона оточуючого середовища.
- •Література
2. Розрахункова частина
2.1. Вибір електродвигуна та кінематичний розрахунок.
Вихідні дані: потужність на приводному валу - P2 = 19,2кВт; частота обертання приводного валу - n2=230 об/хв.; передатне число пасової передачі –uпас.= 3.
2.1.1. Вибір електродвигуна:
2.1.1.1
Визначити розрахункову потужність
електродвигуна :
,
(2.1.1)
де
- загальний ккд приводу
=
, (2.1.2)
= 0,96 * 0,97 * 0,992 = 0,91
2.1.1.2
Визначити загальне
розрахункове передатне
число приводу u/
та потрібну розрахункову частоту
обертання електродвигуна
:
- загальне передатне число приводу uпр при послідовному з’єднанні пасової і зубчастої передачі :
u/пр = uзуб * uпас (2.1.3)
згідно uзуб = 2…6 - передатне число зубчастої передачі, приймаю
uзуб = 2
u/пр = 2 * 3 = 6
2.1.1.3 Визначити частоту обертання двигуна:
nдв = n2 * u/пр , об/хв. (2.1.4)
nдв = 230 * 6 = 1380 об/хв
де: п2 - частота обертання приводного валу, об/хв
u /пр- загальне розрахункове передатне число.
2.1.1.4 Згідно ГОСТ 19523–81 обираю е лектродвигун асинхронні серії 4А закритий обдуваємий - 4А180S4 з Рд = 22кВт; nд = 1470 об/хв
2.1.1.5 Визначити загальне передаточне число приводу:
=
.
(2.1.5)
u = 1470/230 = 6,39
згідно ряду передатних чисел uзуб приймаю:
uзуб = 2 при uпас = 3,19
2.1.2 Кінематичний і силовий розрахунок приводу:
2.1.2.1 Визначити значення параметрів на валу двигуна:
- потужність Рд , кВт;
Рд = 22 кВт
- частоту обертання пд , об/хв.
пд = 1470 об/хв
- кутову швидкість:
д
=
,
с-1
(2.1.6)
д = 3,14 * 1470/30 = 153,86с-1
- обертовий момент:
Тд
=
,
Нм
(2.1.7)
Тд = 1000 * 22/ 153,86 = 143Нм
2.1. 2.2. Визначити значення параметрів на вхідному валу 1 зубчастої передачі:
- потужність :
Р1
=
Рд
,
кВт (2.1.8)
Р1
= 22*
096* 0,99
= 21кВт
- частоту обертання:
п1
=
,
об/хв
(2.1.9)
п1 = 1470/ 3,19 = 461 об/хв
- кутову швидкість:
1
=
,
с-1
(2.1.10)
1 = 3,14 * 461 / 30 = 48,23с-1
- обертовий момент:
Т1
=
,
Нм
(2.1.11)
Т1 = 1000 * 21 / 48,23 = 435,4Нм
Визначити значення параметрів на вихідному валу 2 зубчастої передачі:
- потужність:
Р2
=
Р1
,
кВт (2.1.12)
Р2 = 21* 0,99 * 0,97 = 20,17кВт
- частоту обертання:
п2
=
,
об/хв
(2.1.13)
п2 = 461/ 2= 230,5 об/хв
- кутову швидкість:
2=
,
с-1
(2.1.14)
2 = 3,14 * 230,5 / 30 = 24,13 с-1
обертовий момент
Т2
=
,
Нм (2.1.15)
Т2 = 1000 * 20,17 / 24,13 = 836Нм
Отримані результати занести у таблицю 1.
Таблиця -1. Результати кінематичного і силового розрахунків приводу
Показники |
Вал |
||
двигуна |
1 |
2 |
|
Частота обертання п, об/хв. |
1470 |
461 |
230,5 |
Кутова швидкість , с-1 |
153,80 |
48,23 |
24,13 |
Потужність Р, кВт |
22 |
21 |
20,13 |
Обертовий момент Т, Нм |
143 |
435,4 |
836 |