
- •Загальний розділ
- •Опис конструкції камери пап-32
- •Опис технологічного процесу
- •Технологічний розрахунок
- •2.1. Визначення тривалості сушіння пиломатеріалів.
- •Розрахунок тривалості сушіння пиломатеріалів
- •Річну продуктивність камери визначають по формулі:
- •Підрахунок габаритного об’єму всіх штабелів.
- •2.3. Продуктивність сушильних камер в умовному матеріалі.
- •Розрахунок тривалості сушіння умовного пиломатеріалу
- •2.4. Перерахунок об’єму фактичного матеріалу в об’єм умовного матеріалу.
- •Перерахунок «ф» в «у»
- •Розрахункова кількість випаровуючої вологи:
- •3.2. Розрахунок об’єму циркулюючого агенту сушіння.
- •Вибір режиму і визначення параметрів агенту сушіння.
- •Режим сушіння для розрахункового матеріалу.
- •Знаходження параметрів агенту сушіння – повітря по tр – діаграмі.
- •Параметри агенту сушіння
- •3.3. Розрахунок витрат тепла.
- •Витрати тепла через огородження камери.
- •3.4. Розрахунок поверхні нагріву калориферів.
- •Для калориферiв iз чавунних труб коефiцiэнт теплопередачi знаходиться по приведенiй швидкостi:
- •3.5. Кількість калориферів визначаємо:
- •4. Розрахунок транспорту.
- •Висновки
3.4. Розрахунок поверхні нагріву калориферів.
Fk. = Qk.*Cз.*1000 / Kk.*(tп.-tk.)
де: Kk .– коефіцієнт теплопередачі калорифера, Вт/м2 tп. – температура пари в калорифері, яка знаходиться в прямій залежності від тиску. Cз – коефіцієнт запасу приймається рівним: Cз.=1,2 tk. – температура в камері, приймається рівною температурі агенту сушіння на вході і виході з штабеля.
Fk. =42,08*1,1*1000 / 4*(144-84)=192,9 м2
Для калориферiв iз чавунних труб коефiцiэнт теплопередачi знаходиться по приведенiй швидкостi:
V=Vк*ς/1,3 ,м/с
де:
Vк – швидкiсть циркуляцii агенту сушiння через калорифер,м/с
ς – густина циркуляцii агенту сушiння,кг/м3
1,3 – густина повiтря t=0oC i тиску 760 мм.рт.ст.
Швидкiсть циркуляцii агенту сушiння через калорифер
Vк=V/Fж.пер.шт. ,м/с
де:
Fж.пер.шт. – площа живого перетину каналу, м2
V – об’эм циркулюючого агенту сушiння, м/с
Площа живого перетину канала знаходиться по формулi:
Fж.пер.шт.= Fкан.- Fкал. ,м2
де:
Fкан – площа каналу ,м2
Fкал – площа калорифера ,м2
Fкан.= L*a ,м2
де:
L – довжина камери, м
а – ширина каналу, м
а= (B-b)/2, м
а=(2-1,8)/2=0,1 м
Fкан.=8,0*0,60=4,8 м2
Fкал.=f*n
де:
f – площа проекцii однiэi труби 2-0,185
n –кiлькiсть труб в однiй нитцi.
Fкал=0.185*3=0,555 м2
Fж.пер.шт=3,8-0,555=4,243 м2
Vк=14,4/4,245=3,4м/с
V=3,4*(0.86/1,3)=2,2м/с
3.5. Кількість калориферів визначаємо:
Nтр.=Fk. / Fтр. , шт.
де: Fk. – поверхня нагріву всіх калориферів, м2 Fтр. – поверхня нагріву однієї ребристої труби приймаємо – 4 м2
Nтр.=192,9 / 4=48,22 (50) шт.
4. Розрахунок транспорту.
Продуктивність роботи при формуванні штабеля складає в основному
20 м3/зміну.
В одну зміну продуктивність ліфта складає:
20*260=5200 м3
де: 260 – кількість робочих днів у році.
Кількість ліфтів для формування штабеля:
N=∑Ф* Кн / Пліф. ,шт.
де: ∑Ф – об’єм фактичного матеріалу, м3 Кн – коефіцієнт, що враховує нерівномірне забезпечення матеріалом:
Кн =1,25
Приймаємо N1 ліфтів (ціле число)
N=5300*1,25 / 5200=1,27
F=(1,27 / 2)*100%=63,5%
Приймаємо « 2 » ліфт при роботі в 1 зміни з врахуванням проценту завантаження обладнання,
Продуктивність вагонетки річна:
П=Тр.*Кд.*Е /Тц. , м3/рік
де: Тр. – кількість годин роботи транспорту;
Тр =8*1*260=2080 год.
Е – ємність камери; Кд. – коефіцієнт використання робочого часу:
Кд.=(0,7…0,9) Тц. – тривалість транспортного циклу:
Тц. =0,23год.
Кількість транспортних операцій:
Від ліфта до складу вологих пиломатеріалів;
Від складу вологих пиломатеріалів в сушильну камеру;
З сушильної камери в склад сухих п/м;
З складу сухих пиломатеріалів до ліфта.
П=2080*0,7*7,76 / 0,23=49124,2 м3/рік
Тоді об’єм роботи траверсної вагонетки визначаємо:
Ф1=∑Ф*4 , м3
Ф1=5300*4=21200 м3
де: ∑Ф – об’єм фактичного пиломатеріалу, м3
Необхідна кількість вагонеток:
N= Ф1*1 / П
N= 21200*1 / 49124,2=0,43
Процент завантаження:
F= (N / N1)*100%
F= (0,43/ 1)*100%=43%
Приймаємо «1» траверзну вагонетку при роботі в 1 зміну з врахуванням проценту завантаження обладнання 43%
Розрахунок кількості трекових вагонеток на сушильний цех
1) Кількість треків в сушильних камерах:
N=3*1*6=18 шт
2) Кількість треків на ліфтах:
N=2*6=12 шт
3) Кількість треків в складах вологих пиломатеріалів:
N=6*6=36 шт
4) Кількість треків в складах сухих пиломатеріалів:
N=4*6=24 шт
5) Кількість треків в запасі:
N=1*6=6 шт
6) Кількість треків в ремонті:
N=6*2=12 шт
В сушильному цеху необхідно мати 138 трекових вагонеток.