- •Курсова робота
- •1.1. Інноваційність важлива ознака освіти
- •1.2.Суть інноваційних технологій навчання
- •1.3. Переваги інноваційних технологій
- •2.1.Інноваційні технології в школі
- •2.2. Використання інноваційних методів і технологій навчання в початкових класах
- •«Мозковий штурм»
- •2.3. Прояви інноваторства у роботі з комп'ютером
- •2.4. Новаторська теорія педагогіка співробітництва
- •3.2. Формуючий етап дослідження
- •3.3. Контрольний етап дослідження
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Конспект уроку з природознавства, проведеного в 2 класі комунального закладу освіти сш№8 з використанням інноваційної технології педагогіки співробітництва
- •Хід уроку
- •Привітання
- •Гриби - живі організми
- •V. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку української мови з елементами гуманної педагогіки проведений в 2 б класі комунального закладу освіти сш№8 (за розробкою конспекту уроку ш.Амонашвілі)
- •Організація учнів до роботи.
- •Актуалізація опорних знань учнів.
- •Артикуляційні та дихальні вправи.
- •Каліграфічна хвилинка (адресна).
- •Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і мети уроку.
- •3.2. Виведення теми уроку (робота в групах).
- •Конспект уроку з математики , проведеного в 2-б класі комунального закладу освіти сш№8 з використанням інноваційної технології педагогіки співробітництва
- •2. Робота над прикладами.
- •VII. Завдання додому.
- •VIII. Підсумок заняття.
- •Анкета для дітей
- •Анкета-тест Учень ________________________________ клас ___________________
- •Анкета для вивчення взаємин у колективі
- •Тест для батьків
Конспект уроку з математики , проведеного в 2-б класі комунального закладу освіти сш№8 з використанням інноваційної технології педагогіки співробітництва
Тема. Розділ «Тисяча»
Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду. Задачі на дві дії, що включають знаходження невідомого зменшуваного.
Мета: вправляти дітей у лічбі в межах другої сотні, у розкладанні трицифрових чисел на розрядні доданки; ознайомити учнів з утворенням і назвою числа 200 та інших розрядних трицифрових чисел; повторити назви компонентів дії віднімання та правило знаходження невідомого зменшуваного; формувати в школярів уміння застосовувати це правило для розв’язування задач на знаходження невідомого зменшуваного; виховувати вміння працювати в групі,охайність у роботі.
Обладнання: малюнки, фігурки – символічні показники настрою дітей, нумераційна таблиця, схеми задач, музичний матеріал до фізкультхвилинки, мікрофон, картки із завданнями.
Тип уроку: комбінований урок-подорож.
Хід заняття
I. Організаційний момент.
1. Психологічний настрій класу.
Ми любимо яскраве сонечко, воно нам посміхається.
Посміхнімося ж і ми йому та один одному. Хай ще додасть нам гарного настрою, бо від нього залежатиме продуктивність нашої роботи на уроці.
А тепер покажіть, який у вас настрій, використовуючи фігурки – символічні показники настрою. От і добре. Починаємо урок, а працюватимемо ми під девізом, який написаний на дошці: «Молодець! Старайся і ти досягнеш успіху».
2. Вступ. Ігровий момент.
Загадка
Хто ж це, хто іде по місту?
Новий рік… Співай, душа!
Через далеч променисту
Дід у гості поспіша…
Не іде – летить щодуху
У щасливім забутті.
Та ніколи правил руху
Не порушує в путі. Хто він? (Дід Мороз)
– Дід Мороз приготував нам різні завдання та передав їх Сніговиком. Але з вчорашнього вечора я не можу їх знайти. Вони зникли. Без цих завдань ми не напишемо контрольну роботу на «відмінно».
– Діти, сьогодні ми з вами уявно вирушимо у подорож до Діда Мороза за новими завданнями. Подорожуватимемо потягом. Розв’язуючи математичні завдання на кожній зупинці, ми зможемо дістатися до місця призначення. Ось наш план напрямку руху.
План
1. Перша зупинка «Контролер» – перевірка домашнього завдання.
2. Друга зупинка «Рахуємо швидко» – усні обчислення.
3. Третя зупинка «Цікава зустріч» – теоретичні знання з теми уроку.
4. Четверта зупинка «Годівничка» – творча робота над задачею.
5. П’ята зупинка «Туристи» – робота в парах над задачею.
6. Кінцева зупинка «Палац Діда Мороза» – узагальнюючі вправи – змагання.
– Чи погоджуєтеся ви з таким планом роботи?
– То ж рушаймо в путь!
II. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
Перша зупинка «Контролер». Перевіримо домашнє завдання.
Задача 467. (На дошці скорочений запис задачі.)
Було –
Відрізали –
Залишилося –
Учень записує дані задачі, пояснює, що невідомим є зменшуване, пригадує спосіб знаходження зменшуваного і записує на дошці відповідний вираз.
Вправа 468.
Учень вибирає із запропонованих на дошці відповідей лише правильні.
2. Усні обчислення.
Друга зупинка «Рахуємо швидко».
Повторення розрядів чисел.
4 учні працюють з картками за схемою-опорою (нумераційною таблицею).
сотні |
десятки |
Одиниці |
1 |
2 |
3 |
Математичний диктант.
- Записати число, яке містить:
9 десятків і 9 одиниць;
1 сотню;
1 сотню, 5 десятків і 7 одиниць;
1 сотню і 2 десятки;
1 сотню і 3 одиниці.
– Вирушаємо далі. За вікном потягу ми бачимо кілометрові знаки відстані. Давайте їх порахуємо, щоб не сумувати.
– Назвіть число, яке йде за числом 139; передує числу 141.
– Назвіть «сусідів» чисел 160; 179; 181;
Робота з підручником за вправами 469, 472.
III. Мотивація навчальної діяльності.
– Скільки в числі 199 сотень? десятків? одиниць?
– Яке наступне число? Як його одержати?
IV. Оголошення теми уроку.
Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення нового матеріалу.
Третя зупинка «Цікава зустріч».
Фронтальна робота за вправами 473, 474.
При виконанні вправи 473 учні повинні зрозуміти, що після числа 199 іде число 200, тобто число 200 є наступним числом.
Повідомлення до вправи 474
– Ми навчилися лічити і читати числа до двохсот. Кожне наступне число
ми одержували способом додавання одиниці до попереднього. Таким способом можна лічити до трьохсот, чотирьохсот і т. д. Але це забере багато часу. Далі будемо утворювати числа із сотень, десятків і одиниць.
Учні розглядають рівності вправи 474.
– Одноцифрові числа від 1 до 9 називають числами першого розряду; 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 – числами другого розряду. До чисел третього розряду належать ті, що складаються з 1-єї, 2-ох, 3-ох, 4-ох, 5-и, 6-и, 7-и, 8-и і 9-и сотень.
– Розгляньте їх утворення і назви.
1000 – перше число четвертого розряду.
2. Первинне закріплення.
Коментоване письмове виконання вправи 470.
Самостійна робота за варіантами за вправою 471.
Учитель звертає увагу учнів, що ця операція є оберненою до операції розкладання на розрядні доданки.
Перевірка виконання завдання.
Розв’язування числових виразів з дошки, з подальшою взаємоперевіркою.
600 + 100 500 + 100
300 + 100 100 + 100
700 + 100 900 + 100
– Продовжимо нашу подорож.
Фізкультхвилинка
Діти імітують рухи та звуки потягу під музику.
VI. Розвиток математичних знань.
1. Творча робота над задачею.
Четверта зупинка «Годівничка».
Складання задачі за малюнком та таблицею.
Учитель демонструє малюнок годівниці з птахами до задачі.
Взимку птахам важко знайти їжу, тому люди їх підгодовують. Подивіться, як багато птахів злетілось до годівнички.
Складіть задачу за таблицею та малюнком.
Було
Полетіло
Залишилося
18 пт.
7 пт.
? пт.
Аналіз задачі.
– Чи можна відразу відповісти на запитання задачі? (Так)
– Яку дію виберемо? (Віднімання, бо шукаємо залишок)
– Як називаються компоненти при відніманні? (Зменшуване, від’ємник, різниця)
Складання обернених задач.
Г р у п о в а р о б о т а.
Перша група отримує завдання скласти задачу, яка розв’язується відніманням, а друга – додаванням.
С а м о с т і й н а р о б о т а в г р у п а х.
Представлення думки групи (уявний мікрофон).
Перша група
Було |
Полетіло |
Залишилося |
15 пт. |
? |
8 пт. |
– Можемо відразу відповісти на запитання задачі, шукаючи невідомий від’ємник дією віднімання.
15 – 8 = 7 (пт.) – полетіло.
Друга група
Було |
Полетіло |
Залишилося |
? |
9 пт. |
12 пт. |
– Можемо відразу відповісти на запитання задачі, бо знаємо скільки полетіло і скільки залишилося птахів, шукаючи невідоме зменшуване дією додавання.
9 + 12 = 21 (пт.)
– Над якою задачею працювали?
– Над простою, тому що могли одразу відповісти на запитання задачі.
– А зараз ускладнюємо завдання. Змініть умову другої задачі таким чином, щоб вона стала складеною.
Систематизація знань роботи над задачею.
Зміна умови задачі.
Було |
Полетіло |
Залишилося |
? пт. |
6 пт. |
?, у 2 рази > |
– Чи схожа ця задача на попередню? Чим?
– А чим відрізняється?
– Чи можемо відповісти на головне запитання задачі?
– Ні, тому що не знаємо, скільки залишилося.
– А на це запитання можемо відповісти?
– Так, бо знаємо, скільки полетіло і у скільки разів більше залишилося.
– Якою дією?
– Дією множення, тому що у 2 рази більше.
– Тепер можемо відповісти на головне запитання задачі?
– Так, бо знаємо, скільки полетіло і скільки залишилося. Вибираємо дію додавання, бо шукаємо невідоме зменшуване.
С а м о с т і й н и й з а п и с р о з в’ я з а н н я і з д и ф е р е н ц і а ц і є ю з а в д а н ь.
Перша група – запитання, схеми;
1. Скільки птахів залишилося?
*
=
2. Скільки птахів було?
* =
Друга група – завдання- вираз.
– Запиши розв’язання складанням виразу.
+ * =
– Потяг готовий до поїздки далі. Рушаймо!
– Як називають людей, які подорожують? (Туристи)
– Туристи подорожують тривалий час, тому беруть їжу у дорогу. Поки поїзд їде, ми підживимося.
Р о б о т а в п а р а х .
Розв’язання задачі на знаходження невідомого зменшуваного.
– Послухаємо умову задачі 475.
– Повторимо умову задачі за скороченим записом.
Купили – ?
Витратили – 9 б.
Залишилося - ?, у 3 рази більше, ніж витратили.
– Послухайте завдання.
1. Розв’яжіть задачу по діях усно.
2. Запишіть розв’язання складанням виразу.
3. З’ясуйте, хто представлятиме пару та висловить думку за допомогою «мікрофона».
С а м о с т і й н а р о б о т а у ч н і в.
Презентація роботи.
