
- •Курсова робота
- •1.1. Інноваційність важлива ознака освіти
- •1.2.Суть інноваційних технологій навчання
- •1.3. Переваги інноваційних технологій
- •2.1.Інноваційні технології в школі
- •2.2. Використання інноваційних методів і технологій навчання в початкових класах
- •«Мозковий штурм»
- •2.3. Прояви інноваторства у роботі з комп'ютером
- •2.4. Новаторська теорія педагогіка співробітництва
- •3.2. Формуючий етап дослідження
- •3.3. Контрольний етап дослідження
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Конспект уроку з природознавства, проведеного в 2 класі комунального закладу освіти сш№8 з використанням інноваційної технології педагогіки співробітництва
- •Хід уроку
- •Привітання
- •Гриби - живі організми
- •V. Підсумок уроку.
- •Конспект уроку української мови з елементами гуманної педагогіки проведений в 2 б класі комунального закладу освіти сш№8 (за розробкою конспекту уроку ш.Амонашвілі)
- •Організація учнів до роботи.
- •Актуалізація опорних знань учнів.
- •Артикуляційні та дихальні вправи.
- •Каліграфічна хвилинка (адресна).
- •Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і мети уроку.
- •3.2. Виведення теми уроку (робота в групах).
- •Конспект уроку з математики , проведеного в 2-б класі комунального закладу освіти сш№8 з використанням інноваційної технології педагогіки співробітництва
- •2. Робота над прикладами.
- •VII. Завдання додому.
- •VIII. Підсумок заняття.
- •Анкета для дітей
- •Анкета-тест Учень ________________________________ клас ___________________
- •Анкета для вивчення взаємин у колективі
- •Тест для батьків
Конспект уроку з природознавства, проведеного в 2 класі комунального закладу освіти сш№8 з використанням інноваційної технології педагогіки співробітництва
Тема: Гриби.
Мета.:Формувати уявлення про різноманітність грибів у природі, про значення грибів у природі і цінність для людей, їх охорону; формувати поняття їстівні гриби, отруйні гриби; вміння розрізняти їстівні та отруйні гриби, узагальнювати, висловлювати судження і перевіряти їх правильність;
розвивати творчі здібності, мислення, уяву;
виховувати вміння охороняти природу, бережне ставлення до природи, здоров’я.
Обладнання: таблиці для формування уявлень про навколишній світ; олівці, альбоми; роздатковий матеріал для роботи в групах; малюнки для розвитку спостережливості.
Хід уроку
Привітання
Доброго ранку, усіх ми вітаємо
Здоров’я і миру усім ми бажаємо.
Мабуть найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Вона чарувала й чарує, хвилювала й хвилює людину. Плескіт голубої води, шелест зелених дібров, спів пташок, запах і розмаїття квіток, усе це дорога серцю, ні з чим незрівняна природа рідного краю.
На тихе озеро і ліс
Я рай небесний поміняю.
Скажіть мені: якого раю
Потрібно ще на цій землі?
Урок природознавства. І традиційне повідомлення про погоду. Його підготував черговий синоптик.
Сьогодні 16 березня, середа. Сонце зійшло____, а зайде______.
Тривалість дня _______
День видався________
Температура повітря_______
Вітер_____
16 березня день____
ІІ. Перевірка домашнього завдання
- Що ми вивчали на попередньому уроці?
-Перевіримо, як ви засвоїли цей матеріал.
1.Завдання
Познач правильну відповідь.
Тваринам для життя необхідні:
сонце, повітря, рослини, тварини;
тепло, вода, повітря;
грунт, корисні копалини, сонце.
2. Завдання
Хто зайвий у кожному рядку? Чому?
собака, білка, корова, кріль, кіт;
вовк, олень, кінь, лисиця, лось;
щука, карась, ведмідь, лящ.
3. Завдання
Заповніть «Гроно».
На які групи діляться тварини?
Комахи
Звірі
Плазуни
Земноводні
Риби Птахи
- Кому під силу 1,2,3 завдання?
Решта працює в групах. Завдання для кожної групи у вас на партах. Обговоріть його і визначте представника, який буде відповідати на дане запитання.
1 група
-Доведіть, що тварина вашої групи комаха?
Сонечко, коник –це комахи, бо
2 група
Щука, сом –це риби, бо
3 група
Складіть ланцюжок живлення.
Миша, гадюка, орел, пшениця
4 група
Назвіть тварини і скажіть, чим вони живляться
Лось - звір, що живиться травою, гілками, корою дерев.
Лин – риба, що живиться водоростями;
Колорадський жук – комаха, що поїдає листки, стебла і бульби картоплі.
що спільного у живленні цих тварин? (рослиноїдні)
Кросворд
1
1
г
2
р
3
и
4
б
5
и
2. Голодна – мукає, сита –жує,
Всім дітям молоко дає.(Корова)
3. Дуже довга в неї шия,
Ще й смугаста, як змія.(Жирафа)
4.Ні старому, ні малому
не дасть підійти до дому.(Собака)
5. Герой казки І.Франка «Фарбований»
Тема сьогоднішнього уроку у виділеному рядочку кроссворду.
Так, це гриби. Урок у нас незвичайний, а урок прес – конференція. Сьогодні у наш конференц – зал завітали: журналісти, науковці, кулінари, статисти а також секретар, для обміну думками по темі «Гриби».
Вступне слово вчителя.
Світ грибів надзвичайно різноманітний. Їх царство налічує близько 100 тисяч видів. Кількість їстівних грибів досягає 500 видів. Але лише невелика частина їх, 80 – 100 видів, відома населенню. В Україні майже всі види грибів ростуть, але в їжу ми вживаємо тільки якихось 10 – 15 видів.
Робота з підручником. (читаємо статтю на с. 150)
- У журналістів уже є запитання. Надаємо їм слово.
1) журналіст. Моє запитання до науковців.
- Які бувають гриби в природі?
Відповідь. Гриби бувають шапинкові, сажкові, цвіль і дріжджі.
(Секретар на дошці відкриває схему).
2) Журналіст.
- Гриби – це рослини чи тварини?
Відповідь. Гриби – це не рослини і не тварини, а представники особливого царства. Воно має багато видів. Гриби мають всі ознаки живих організмів.
Журналіст.
– А які це ознаки живих організмів?
Відповідь науковців.
Вони дихають, живляться, ростуть, розмножуються і відмирають. (секретар на дошці занотовує).